השכנים של ג'ונס: גל גדות בלבוש מינימלי, אבל לא רק

למה למרות הביקורות הקשות שקיבל, כדאי לראות את "השכנים של ג'ונס"?

זמן צפייה: 02:25

"השכנים של ג'ונס" או בשפת המקור Keeping Up with the Joneses הוא כצפוי לא סרט גאוני וגם לא מתיימר להיות. אין בו הברקות חד פעמיות או מקוריות מפתיעה, אבל חרף הביקורות הקשוחות, הוא בדיוק מה שצריך בסוף היום כדי ללכת לישון עם חיוך.

בתחילת הסרט אנחנו מכירים את  ג'ף וקארן גפני, בגילומם של זאק גלפיניאקיס ("האנגובר") ואיילה פישר ("האשליה"). השניים הם זוג נשוי, נורמטיבי ומשעשע שמנהל חיי משפחה רגילים לגמרי, עם כל הקלישאות של הפרברים האמריקאיים. השכנים ברחוב הם חבריהם הטובים ביותר וכשילדיהם נוסעים למחנה הקיץ הם אולי חושבים על סקס פרוע אבל סוגרים את הערב עם "האישה הטובה". בנינו, החיים האלה לא נשמעים רע בכלל אבל לאמריקאים בסרטים בדרך כלל נמאס מהחיים השגרתיים שלהם, גם אם יש להם נדל"ן מפואר, כזה שרובנו רק יכולים לחלום עליו. אל חייהם המשמימים של הזוג גפני נכנסים טים ונטלי ג'ונס (ג'ון האם מ"מד מן" והוונדרוומן גל גדות) זוג השכנים החדשים בשכונה.

הכירו את השכנים החדשים בשכונה
הכירו את השכנים החדשים בשכונה

שני הזוגות מיד מתחברים. ג'ף בטוח שטים הופך להיות החבר הכי טוב שלו והשניים מתחילים בברומאנס אינטסיבי. אבל קארן (כמו כל הצופים בסרט) מתחילה לחשוד שמשהו לא בסדר, הזוג ג'ונס פשוט מושלמים מדי, וזה לא רק מעצבן, זה גם לא הגיוני. הם נראים מעולה, יפים וחטובים, יש להם קריירות מגניבות ונראה שהאהבה ביניהם טרם הפכה להרגל. וזה כמובן אומר, למקרה שלא ידעתם, שמדובר בזוג מרגלים. צמד המצחיקנים שלנו, נכנסים בעל כורחם לעולם הסוער של שכניהם החדשים כדי למנוע מזימה מרושעת.

בואו נדבר על הדבר הכי מעניין בסרט - גל גדות. ובכן, השחקנית הישראלית עושה חיל בקולנוע האמריקאי, אי אפשר לקחת את זה ממנה. אחרי הספק מרשים של סרטים הוליוודים כמו "מהיר ועצבני" ו"באטמן נגד סופרמן". גדות עושה קומדיה קלילה, מהנה ולא מתיימרת ומצליחה להחזיק דמות שהולכת על הציר שבין סקסי למשעשע, כשהפן הסקסי בולט יותר, אבל עדיין. ברור שמעבר לחזות המרשימה, שמשאירה פה פעור אצל הצופים, בעיקר בסצנת חדר ההלבשה, נמצא גם כשרון לא מבוטל. מהמבטא הישראלי אומנם לא ניתן להתעלם, ומיד בתחילת הסרט הוא מקבל תירוץ, נטלי - יווניה. ספויילר: זה רק חלק מסיפור הכיסוי, היא בעצם ישראלית. וכך גם כמה משפטים בעברית נזרקים לאוויר ועושים לקהל הישראלי שמח. נו בסדר, גם לפלנופה קרוז יש מבטא, אז מה? אם גדות תרצה לשחק גם דמויות אמריקאיות בעתיד, היא פשוט תצטרך לשפר קצת את האקסנט.

ג'ון האם, ממלא את הצד הגברי בזוג ג'ונס על הצד הטוב ביותר. השניים נראים מדהים ביחד, הכימיה ביניהם עוברת דרך המסך, הצופים חולמים להיות הם ויש לכך סיבה. במיוחד שהם נכנסים ללוק המחוספס של הסוכנים  ומי יכול שלא להתאהב באישה יפה עם אקדח?

יפים בשחור. גדות והאם
יפים בשחור. גדות והאם

גם צמד המצחיקנים גלפיניאקיס ופישר עושים עבודה טובה, הם מצליחים להיות חביבים ומשעשעים, טובי לב ומעוררי חמלה וכאלה שהיינו רוצים להיות החברים הכי טובים שלהם. והם אפילו לא פתטיים וזה חשוב.

זה לא שלא ראינו קומדיית ריגול בעבר, אבל הסרטים האלה שבהם חיים משעממים של אנשים פשוטים מופרים על ידי משהו חדש, פראי  וסקסי הם מראה קיצונית לנו הצופים, אנשים רגילים שהולכים לסרט כדי לראות משהו אקסטרה אורדינרי ומתרפקים על המחשבה "אם זה היה קורה לי". אולי זוהי למעשה המהות של קולנוע.

KEEPING UP WITH THE JONESES
KEEPING UP WITH THE JONESES

**הטריילר  באדיבות  א.ד.מטלון ופורום פילם