הסרט הישראלי זכה בפרס בפסטיבל בינלאומי, הבמאית קראה: "שחררו את החטופים"

הסרט "חלב" זכה בציון לשבח בתחרות המבקרים בפסטיבל טאלין באסטוניה • הבימאית מאיה קניג ניצלה את ההזדמנות, ובנאום התודה שלה על הבמה אמרה: "איננו יכולים להמשיך לנשום כל עוד ילדים ותינוקות מוחזקים בשבי" • השחקניות הדס ירון והילה רוח הגיעו להקרנות הסרט ולמפגשים עם עיתונאים כשעליהן סרטים צהובים והכיתוב BRING THEM HOME

מאיה קניג, הדס ירון, הילה רוח
מאיה קניג, הדס ירון, הילה רוח | צילום: פסטיבל טאלין

גאווה ישראלית בימים קשים: הסרט הישראלי "חלב" זכה אמש (שבת) בציון לשבח בתחרות המבקרים בפסטיבל טאלין באסטוניה. הבימאית מאיה קניג ושחקניות הסרט הדס ירון והילה רוח הגיעו להקרנות הסרט ולמפגשים עם עיתונאים כשעליהן סרטים צהובים ועל ידיהן הכיתוב BRING THEM HOME.

"הפרס הזה הוא כמו קרן אור בתוך החשיכה עבורי", אמרה קינג על הבמה. "בימים רגילים הייתי מבקשת שיהיה שלום, וזאת גם הבקשה והתפילה שלי כאן. אבל, אני חייבת להשתמש בבמה זו כדי לצעוק: החזירו את 240 החטופים מעזה, עכשיו! איננו יכולים להמשיך לנשום כל עוד ילדים ותינוקות מוחזקים בשבי, מורחקים מהמשפחות שלהם שאינם יודעים מה איתם. העולם אינו יכול להישאר אדיש לכך. אנא עשו כל שביכולתכם בכדי לעזור להחזיר אותם הביתה".

לכתבות נוספות:

הילה רוח
הילה רוח | צילום: פסטיבל טאלין

הסרט "חלב" מספר על אם יחידנית לתינוקת קטנה, שבניסיון להיחלץ ממצוקה כלכלית מתחילה לעבוד במפעל המספק חלב אם למשפחות עשירות. מפגש לא מתוכנן עם האישה הרוכשת את חלב האם של הגיבורה, מוביל אותה למסע מטלטל ומופלא, המלמד אותה על המשמעות של הורות ואימהות אמיתית. הסרט הינו קופרודוקציה ישראלית-צרפתית בהפקת גרין פרודקשנס, סרטי יונייטד קינג ו-Film Du Poisson.

"אני מאושרת מכך שהסרט קיבל את החיבוק והחשיפה הבינלאומית שמגיעה לו, גם בזמנים קשים אלו", מסרה מאיה פישר, מפיקה בגרין פרודקשנס. "אני מודה לשופטים ולפסטיבל על הבחירה האמיצה שלהם. 'חלב' הוא סרט על אימהות, על חסד ועל אהבת אדם, ואני חושבת שאנחנו זקוקים לסרטים כאלה דווקא עכשיו. לסיום, אני מצטרפת לקריאתה של מאיה: החזירו אותם הביתה! עכשיו".