גל גדות נגד שתיקת ארגוני הנשים: "העולם אכזב את נשות ישראל ב-7 באוקטובר"

השחקנית פרסמה פוסט נוקב, שבו תקפה את אלו השותקים נוכח העדויות על מעשי האונס והתקיפות המיניות שאירעו כאן בשבת השחורה: "העולם סירב לקרוא לסיטואציה בשמה - מצב חירום שדורש תגובה נחרצת", כתבה, ואז ביקשה מנשות העולם להתאגד יחד: "מתחננת שכולם יצטרפו לדרישה שחמאס ישחרר כל אישה חטופה במיידי"

גל גדות | צילום: אינסטגרם

שתיקת ארגוני הנשים והעולם נוכח מעשי האונס והתקיפות המיניות שאירעו בשבת השחורה תיזכר כאן לנצח. אותם ארגונים שהיו אמורים, בעולם מתוקן, להתייצב ראשונים מאחורי הנשים הישראליות שסיפרו על הזוועות שעברו בשבעה באוקטובר נאלמו דום ולא הקימו קול זעקה. אין לתאר את החרפה.

השחקנית הישראלית גל גדות, שמאז פרצה מלחמת "חרבות ברזל" עושה המון למען ההסברה הישראלית והעלאת המודעות לטבח, כתבה הלילה (שני) פוסט נוקב בחשבון האינסטגרם שלה שבו יצאה בחריפות נגד אותה שתיקה רועמת. את הפוסט לעיני 109 מיליון עוקביה, פתחה במשפט המטלטל הבא: "העולם אכזב את נשות ישראל ב-7 באוקטובר".

"אנחנו טוענים שאנחנו עומדים נגד אונס ואלימות נגד נשים", הוסיפה השחקנית הישראלית המצליחה בהוליווד, "אנחנו לא ניתן לנשים להפוך לקורבנות ואז נשתיק את קולן. אנחנו אומרים שאנחנו מאמינים לנשים, עומדים לצד נשים, מרימים את הקול עבור נשים.

"ב-7 באוקטובר העולם היה עד לביצוע המתקפות האלימות של חמאס בזמן אמת. תוך שעות הגיע הסרטון המצמרר של שני לוק כשהיא מובלת עירומה על ידי התוקפים שלה בגאווה. ולמרות זאת, חודשיים לאחר מכן, נשים אלו עדיין בנות ערובה של האנסים הללו. והעולם סירב לקרוא לסיטואציה בשמה: מצב חירום שדורש תגובה נחרצת".

כאן, פנתה לנשות העולם באשר הן וכתבה: "זה הרגע שלנו כנשים וכבעלי הברית שלהן לפעול. אני מתחננת בפני מי שעשו כל כך הרבה למען זכויות נשים ברחבי העולם - מהאו"ם ועד ארגוני זכויות אדם - בבקשה הצטרפו לדרישה שחמאס ישחרר כל אישה חטופה באופן מיידי - לא בפעימה הבאה של התיווך הבינלאומי, לא בעוד יום. הנשים הללו לא יכולות לשרוד עוד רגע אחד באימה כזאת".

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Gal Gadot‎‏ (@‏‎gal_gadot‎‏)‎‏

כאמור, זו לא הפעם הראשונה מאז פרצה המלחמה שבה גדות פועלת למען המודעות לזוועות שאירעו בישראל: קצת אחרי השבת הארורה כי רתמה גדות עשרות רבות של ידוענים בהוליווד, בהם שחקנים, זמרים, קומיקאים ובכירים בתעשיית הבידור, לחתימה על מכתב פתוח לנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שבו דרשו שיסייע ככל הניתן בשחרור החטופים המוחזקים על ידי חמאס בעזה.

בהמשך, היא גם השתתפה בכנס סולידריות עם מדינת ישראל והחטופים של "קהילת ישראל" שנערך בהוליווד. על הבמה, היא התייחסה לקריאות להפסקת אש, ואמרה: "אני שואלת את עצמי, מה קרה לאנושיות? איך זה יכול להיות? למה אנחנו צריכים לשכנע אנשים שזה לא בסדר - בעוד אחרים דורשים הפסקת אש? אני בעד שלום, אל תבינו אותי לא נכון - אבל החטופים עדיין שם. שום מילה על החטופים, אבל על הפסקת אש כן. מה? על מה אתם מדברים?", סיכמה לקול מחיאות הכפיים באולם.