"יש במאים שאומרים שהם עושים קולנוע ולא אכפת להם מהקהל. אני לא כזה, לי אכפת"

רגע לפני שסרטו החדש וה-22 במספר "גן קופים" יעלה לאקרנים, הבמאי אבי נשר סיפר על תהליך היצירה ("אני מחפש את הסיפור שאני יכול לספר דרכו את הסיפור שלי"), על סיבוב הפסטיבלים חובק העולם אליו יצא ("תמיד מרגש אותי"), וגילה - מדוע הוא מלהק קומיקאים שוב ושוב? • וגם: זהו שיר הנושא של הסרט

אבי נשר, תום נשר
תום ואבי נשר | צילום: שחר נרדע

הבמאי אבי נשר קיים אמש (שלישי) הקרנת עיתונאים לסרטו החדש והמצופה "גן קופים", שעתיד לעלות לאקרנים ממש בקרוב. בתוך כך, הבוקר שוחרר שיר הנושא מתוך הסרט "חום ואהבה", אותו מבצעות מגי היקרי וסוזאנה פפיאן.

"בכל תקופה ספציפית יש דברים שמרתקים אותי ומעניינים אותי", אמר נשר בשיחה שערך עם בתו תום אמש, בטרם ההקרנה. "אני מחפש את הסיפור שאני יכול לספר דרכו את הסיפור שלי".

בהמשך השיחה, דיבר גם על סיור הפסטיבלים העולמי אליו יצא בקרוב ובו יקדם את "גן קופים": "זה תמיד מרגש אותי מחדש להציג בפני הקהל את הסרטים החדשים שלי. יש הרבה במאים שאומרים שהם עושים קולנוע ולא אכפת להם מהקהל - אבל אני לא כזה, לי אכפת מקהל".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

בסרט החדש משתתפים בין היתר הקומיקאים אדיר מילר, שני כהן ויניב ביטון. כזכור, זו לא הפעם הראשונה שבה נשר מלהק קומיקאים לסרטים שלו, שכן עם מילר הוא עבד גם ב"פעם הייתי" (שם לקחה חלק גם מיה דגן) וב"פלאות" (שבו השתתף גם אורי חזקיה).

"לקומיקאים יש תכונה מיוחדת", הסביר את הבחירה. "הם אנשים שעומדים על הבמה ואומרים דברים כל כך אמיתיים. הם מדברים על עצמם והחוויות שלהם. אני מאוד אוהב קומיקאים כי אני מאמין בכוחו של הקולנוע לייצר תחושת אמת לצופה כמו שהם מעבירים".

הבוקר, כאמור, שוחרר שיר הנושא אותו מבצעת השחקנית הראשית של הסרט - סוזנה פפיאן, שאף מועמדת לפרס אופיר לשחקנית הראשית הטובה ביותר על תפקידה. פפיאן מבצעת את השיר יחד עם המוזיקאית מגי היקרי, שנבחרה על ידי נשר לכתיבת השירים בסרט וכן מככבת בסצנת הסיום.

בהפקת הסרט סיפרו כי "במפגש הראשון בין השתיים נוצר קליק מיידי שתורגם לביצוע מרגש במיוחד. השיא הגיע ביום צילום הקליפ בהשתתפות השתיים, כשלצילומים הגיעו בהפתעה גם כוכבי הסרט אדיר מילר ושני כהן". את קליפ ביים נשר עצמו - כשבאופן מפתיע מדובר בקליפ הראשון שביים אי-פעם.