שאקירה נגד "ברבי": "הבנים שלי ממש שנאו את הסרט - ואני מסכימה איתם, בערך"

כוכבת הפופ הקולומביאנית טענה כי לא אהבה את הדרך שבה הועברו המסרים הפמיניסטיים בסרט המצליח של השנה, שכן לתחושותיה הם באו על חשבון הגברים באופן מעט מתריס: "אני מגדלת שני בנים", הסבירה, "אני אוהבת את תרבות הפופ כשהיא מעצימה נשים מבלי לגזול מגברים את האפשרות שלהם להיות גברים, גם להגן ולספק"

ברבי
"ברבי" | צילום: באדיבות Tulip Entertainment

עם כל הכבוד להיותו הסרט המצליח של 2023 אשר ריסק את הקופות, הפך לתופעה של ממש והביא לנו את השיר האייקוני "I'm just ken" - נראה שלא כולם התחברו לסרט "ברבי": כוכבת הפופ הקולומביאנית שאקירה טענה לאחרונה כי ההעצמה הנשית שבאה לידי ביטוי בסרט באה על חשבון הגברים באופן קצת מרגיז - וכאימא לשני בנים היא פחות אהבה זאת.

"הבנים שלי ממש שנאו את הסרט", אמרה הזמרת בריאיון למגזין "Allure", "ואני מסכימה איתם במידה מסוימת. אני מגדלת שני בנים, אני רוצה שגם הם ירגישו חזקים תוך כדי שהם מכבדים נשים. אני אוהבת את תרבות הפופ כשהיא מעצימה נשים מבלי לגזול מגברים את האפשרות שלהם להיות גברים, גם להגן ולספק".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

"אני מאמינה בלתת לנשים את כל הכלים והאמונה שאנחנו יכולות לעשות הכול בלי לאבד את המהות שלנו, בלי לאבד את הנשיות שלנו", הוסיפה, "ואני חושבת שלגברים יש מטרה בחברה ולנשים יש גם מטרה אחרת. אנחנו משלימים אחד את השני ואסור לאבד את זה. למה לא לחלוק את העומס עם אנשים שראויים לשאת אותו?".

שאקירה בטקס פרסי ה-VMA
שאקירה | צילום: רויטרס

במאית הסרט גרטה גרוויג טרם התייחסה לדבריה של שאקירה, אולם טענות דומות נשמעו כבר בעבר ממבקרים אחרים, ועל כך היא הגיבה בזמנו כי "הסרט מזמין את כולם להיות חלק מהמסיבה, ולשחרר את הדברים שלא בהכרח משרתים אותנו כנשים או גברים".

"ברבי", שהיה לסרט הנצפה ביותר של השנה שעברה וגרף למעלה מ-1.4 מיליארד דולר בקופות ברחבי העולם, היה מועמד לאוסקר בשמונה קטגוריות שונות וקטף את פרס השיר המקורי עבור "What Was I Made For?", של בילי אייליש.