הגיע הזמן להתאוורר מהחדשות: 5 סרטים מומלצים שיעזרו לכם להתנתק

התקופה האחרונה קשה לכולנו. הכאב, העצב, והדיווחים שלא פוסקים מכניסים אותנו לתהום עמוקה ופחד מהעתיד לבוא. בימים כאלו, האסקפיזם חשוב במיוחד עבור הנפש שכבר לא יכולה להכיל • מהסרט של טרנטינו ועד לקלאסיקה של אבי נשר: אלו הסרטים שכדאי לכם לראות דווקא עכשיו

Pscbzs

להגיד שזו תקופה קשה ומורכבת זה האנדרסטייטמנט של האנדרסטייטמנט, ובכל זאת נגיד זאת שוב: זו תקופה קשה ומורכבת. כלי התקשורת מספקים לנו דיווחים שוטפים על המצב בלי כמעט רגע של נתק - וגם רוב השיחות שאנחנו מנהלים עם חברים ומשפחה מתחילות ונגמרות בשיח מלחמתי, ואיך אפשר אחרת?

דווקא בתקופה כזאת, שהמציאות עולה על כל סרט אימה, הצורך באסקפיזם טוב גובר והרצון להתנתק מעולם לא היה כל-כך אמיתי; אז במה צופים כשרוצים קצת לשכוח? הו - בדיוק בשביל זה אנחנו פה: כדי להעביר את הימים הקשים הללו בצורה נעימה יותר, אספנו לכם חמישה סרטים מומלצים שבחרנו בפינצטה. הפופקורן והקולה כבר עליכם.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

הקלאסי: ספרות זולה

מאפיונר, שודדים ומתאגרף נכנסים לסרט אחד - וזו לא התחלה של בדיחה: לא, לא בחרנו בסרט הזה בגלל שקוונטין טרנטינו הפך לאורח קבוע בקפה שמתחת לבית שלנו בתל אביב. טוב, קצת כן; "ספרות זולה" עלה לאקרנים בשנת 1994 והפך לסרט קאלט אמריקאי שאין אחד שלא מכיר. הסרט זכה בפרס האוסקר לתסריט הטוב ביותר, זאת לצד שלל פרסים אחרים שקטף בגלובוס הזהב ובפסטיבלים אחרים, והוא הפך את טרנטינו לשם דבר.

וכמה מילים למי שטרם צפה (יש כאלה?!): הסרט, שנחשב ע"י רבים כאחד ששינה את פני הקולנוע ההוליוודי לעד, מורכב מכמעט שבעה קווי עלילה שונים שאט אט משתלבים האחד בשני באופן משעשע. בין העלילות, כזו על זוג פושעים מגוכחים ששודדים דיינר אמריקאי; מתאגרף בפרישה שיעשה הכול בשביל להחזיר שעון יקר שאביו החביא בשואה; מאפיונר שמתעסק עם אשתו של הבוס ועוד. "ספרות זולה" הוא סרט מרגש ומצחיק, ולא מן הנמנע שתחזרו אליו גם לא בימי מלחמה. ואיך אומרים אצלנו? "They call it a Royale with cheese".

המשפחתי: קוקו

דיסני ופיקסאר בעוד סרט מרגש מבית היוצר: "קוקו", סרט מוזיקלי מז'אנר ההרפתאות לכל המשפחה שיצא לאקרנים בשנת 2017. בשנה שבה יצא גרף אחריו את כל הפרסים המוכרים ביותר בתעשיית הקולנוע העולמית, כגון פרס האוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר, גלובוס הזהב לסרט הטוב ביותר, ועוד כמה גדולים ומוזהבים.

הסרט מגולל את סיפורו של מיגל, ילד רגיש בן 12 ממקסיקו, אשר חלומו הגדול ביותר הוא לכבוש את במות העולם בתור זמר. מנגד, משפחתו - מהסנדלריה המפורסמת ביותר בעיר -  לא מסמכימה בשום פנים ואופן שיעסוק במוזיקה. דרך התרבות המקסיקנית הכובשת והמסע של מיגל, אתם תתאהבו, תצחקו ואפילו - תזילו איזו דמעה או שתיים. בהתחייבות. הסרט זמין לצפייה בדיסני+.

חביב המבקרים: "ממלכת אור הירח"

את "ממלכת אור הירח" ביים וס אנדרסון ("מלון גרנד בודפשט" ו"משפחת טננבאום"), הידוע בקווי העיצוב הססגוניים שלו. הסרט שוחרר לאקרנים ב-2012, והוצג לראשונה כסרט הפתיחה של פסטיבל הקולנוע "קאן". מה שהוגדר תחילה כסרט "לאניני טעם" מועדף על המבקרים, הפך בחלוף השנים גם לכזה שאהוב על רבים - גם אלו שלא חובבים סרטי פסטיבלים.

הסרט הוא מז'אנר סרטי ההתבגרות, ומעבר לעבודה שהוא אסטתי במיוחד, הוא גם מצחיק, מרגש ומעורר זיכרונות מתקופת הנערות של כל מי שצופה בו. בין השחקנים שלוקחים בו חלק גם ברוס ויליס, השחקן הענק שלצערנו כבר לא משחק יותר בשל דמנציה פרונט-טמפורלית איתה אובחן בשנה שעברה.

הישראלי: הלהקה

דווקא עכשיו, גאווה ישראלית - ואם כבר אז שתהיה עם אבי נשר ועם כל הל-ל-ל-להקה: סרטו הראשון של נשר, שיצא ב-1978, היה לדבר החם והמדובר ביותר בישראל הצעירה. הסרט זכה לביקורות רבות בעקבות תכנים היש-יאמרו "פרובוקטיביים", אבל כולם הסכימו על דבר אחד: מדובר ביצירת מופת.

"הלהקה" עוקב אחרי סיפורם של שלושה טירונים חדשים בלהקת הנח"ל, שמנסים להשתלב בין חבריה הוותיקים ומפוצצי האגו. אבל למי אכפת מהעלילה כשהרפרוטאר עושה לנו חם על הלב עם השירים המושלמים שבו? אז חממו את הגרון, הכינו את מיתרי הקול - ועכשיו כולם יחד בתנועות ידיים: "אילו ציפורים, אשר עפות מעל הים".

האנימטורי: "המסע המופלא"

"המסע המופלא" הוא סרט אנימה (רגע, אל תיבהלו - זה לא מה שאתם חושבים!). הוא יצא ב-2001, נכתב ובויים על ידי הייאו מיאזאקי והנופש ע"י סוטדיו ג'יבלי - שהוא בעצם קצת כמו וולט דיסני של יפן. הסרט זכה בפרס האוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר, והוא סרט האנימה היחיד אי-פעם שקטף את הפרס בקטגוריה הזאת.

אז מה במסע? צ'הירו, ילדה בת 10, נקלעת לעולם הרוחות ותעשה הכול בשביל להיחלץ משם ולהציל את הוריה. זהו סרט על התבגרות, על מסע, על חיפוש ובעיקר על אהבה - בשילוב רוחות, מכשפות ודרקונים. מה רע? הסרט זמין לצפייה בדיסני+.