פסטיבל קאן 2023 מציג: אינדיאנה ג'ונס, ג'וני דפ ומספר שיא של במאיות

התוכנייה המלאה של פסטיבל קאן ה-76 נחשפה, והיא מגוונת יותר מתמיד, עם 19 סרטי תחרות מתוכם רק 6 של בימאיות

ג'וני דפ, "Jeanne du Barry"
ג'וני דפ, "Jeanne du Barry" | צילום: באדיבות פסטיבל קאן

פסטיבל קאן ה-76 חשף היום (ה') את התוכנייה המלאה שכוללת 19 הצגות תחרות. עם 19 סרטים בתחרות. בפסטיבל יוקרנו סרטים חדשים של שמות מוכרים, ביניהם: נורי בילגה סיילן, נאני מורטי, קן לואץ', וים ונדרס והירוקאזו קורה-אדה, שזכו בעבר בדקל הזהב.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

הפסטיבל ייפתח עם הסרט "Jeanne du Barry" של הבמאי השוודי רובן אוסטלונד, בו הוא מגלם את המלך לואי ה-15.

אחרי שספג ביקורת על כך שנכשל בייצוג מאוזן, הפסטיבל השנה שובר את השיא של עצמו עם שישה סרטים של בימאיות, ביניהן: אליס רוהרוואכר ("La Chimera"), ג'סיקה האוזנר ("Club Zero"), ג'סטין טריאט ("Anatomie D’une Chute"), קת'רין בריה ("L’Eté Dernier"), רמתה-טולאי סי ("Banel Et Adama") וקאות'ר בן הניה ("Olfa’s Daughters").

איטליה זוכה לנציגות מרשימה השנה עם סרטיהם האחרונים של נאני מורטי ("The Sun of the Future"), מרקו בלוקיו ("ראפיטו") ואליס רוהרוואכר.

אסטרואיד סיטי, ווס אנדרסון
אסטרואיד סיטי | צילום: Focus Features

מלבד התחרות הראשית יוצגו גם מגוון רחב של בימאים מתפתחים וצומחים מרחבי העולם, כולל משלחת גדולה של סרטים מיבשת אפריקה וסרט ראשון ממונגוליה ("If Only I Could Hibernate" של זולגארגל פורבדש).

סרטו המדובר של ווס אנדרסון - "Asteroid City" יוקרן בבכורה בפאלה, וכך גם סרטו של פדרו אלמודובר "Strange Way of Life" בכיכובם של איתן הוק ופדרקו פסקל, יוקרן בברוכה עולמית בריביירה.

מרטין סקורסזה יציג את "Killers of the Flower Moon" בכיכובם של ליאונרדו דיקפריו ורוברט דה נירו, 38 שנים לאחר שזכה שם בפרס הבמאי הטוב ביותר עם "שיגעון של לילה".