אביב גפן בהופעה בשומרון: "ימין ושמאל זה חתיכת קשקוש"

היוצר והזמר המוערך הופיע את הופעת הסולו הראשונה בקריירה שלו במועצה האזורית שומרון, וריגש את התושבים בקהל כשאמר: "אדם אמור להימדד לא בגלל פתק בקלפי או מקום מגורים, אלא רק בהסתמך על הלב שלו"

צילום: גלי אורן
זמן צפייה: 02:16

אביב גפן, אחד מהיוצרים והאמנים המשפיעים במוזיקה הישראלית, הופיע בהופעת סולו לראשונה בקריירה בת 30 השנים שלו בשומרון. במסגרת מגוון אירועי הקיץ של אגף התרבות במועצה האזורית שומרון, התארח לראשונה במופע אישי היוצר והזמר. ההופעה, שהתקיימה ביישוב סלעית למרגלות האמפי היישובי, נערכה אל מול 1,200 משתתפים מתושבי השומרון למול נופי האורות הליליים של גוש דן.

עוד בתרבות ובידור:

עד אלייך: גיא ויהל חוגגים עשור עם סינגל חדש יחד עם צליל קליפי

עברי לידר חגג 25 שנות קריירה במנורה - ואנחנו רקדנו עם דמעות בעיניים • ביקורת הופעה

מה איתי: סינגל חדש למלכת השושנים עדן בן זקן

במהלך ההופעה, סיפר גפן על ההחלטה שקיבל לפני כמה שנים והובילה אותו לשנות את יחסו לקהלים מסויימים. "כמה כיף להיות פה בפעם הראשונה, זה מקום מקסים עם אנשים מקסימים. היום, ממרומי גילי אני יכול לומר שאחרי כל השנים, פספסתי המון אנשים בגלל הרבה מאוד דברים, כי צבעתי הרבה אנשים בדברים שהיו קלים לי מהבית מאוד, האמת, בעייני היום ימין ושמאל זה חתיכת קשקוש", הודה גפן בווידוי מרגש.

"אדם נולד ומת בקבר, וזה הטווח שלו להחליט אם הוא אדם טוב שהולך להפיץ אהבה, אור ואחדות, או אדם לא טוב שעושה דברים רעים שהוא משאיר סביבו. ככה אדם אמור להימדד בעייני. לא בגלל פתק בקלפי או מקום מגורים, אלא רק בהסתמך על הלב שלו", ביקש לומר גפן לקהל שהריע לדבריו.

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-culture-entertainment-part-2207051418' autoplay='0' credit='גלי אורן' desc='אביב גפן בהופעתו בשומרון' poster='' kid='1_okadvj4m' duration='']

ההופעה נערכה ביוזמת וועד היישוב סלעית ובסיוע אגף יישובים ומתנ"ס במועצה האזורית שומרון במסגרת אירועי הקיץ של המועצה. במסגרת אירועי הקיץ, מתקיימים מופעים רבים של מיטב האמנים בארץ, ביניהם: המופע של רביבו, התקווה 6, חנן בן ארי, הפסטיבל החדש 'עלמא' למוזיקה יהודית, שי צברי, פסטיבל קולנוע שומרון, נאור כרמי ועוד.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן בירך על דבריו של גפן ואמר: "אני מודה לאביב גפן שהגיע להופיע כאן בשומרון ולחזק את הדבר הברור מאליו: בכל הנוגע לתרבות וליצירה ישראלית, המיקום הגאוגרפי והפתק בקלפי לא משנים לאף אחד. השומרון ימשיך לארח את מיטב האומנים והיוצרים מהשורה הראשונה בארץ, ולתמוך ביצירה ובתרבות הישראלית. עוד הוסיף דגן כי "תושבי השומרון ימשיכו להנות מאירועי תרבות מגוונים ומושקעים, כמו כל אזרח במדינת ישראל, ואנחנו שמחים על כל אמן שמגיע ומתחבר לשומרון, ומסייע להמשך עידוד התרבות והיצירה הישראלית בימים אלו".