שירת ביאליק: כוכבת המפץ הגדול מגנה על הציונות

מיים ביאליק, כוכבת "המפץ הגדול" עונה לאקטיביסטית פלסטינאית שטענה שציונות ופמיניזם לא הולכים ביחד

כוכבת "המפץ הגדול" מיים ביאליק, היא יהודיה אורתודוקסית ותומכת נלהבת ידועה של ישראל. לא פעם היא דיברה בשבחה, הגנה על עמדות ישראל בויכוחים פוליטיים ברשת וגם הגיעה לכאן ללא מעט ביקורים. בסוף השבוע, היא פרסמה מאמר בתגובה לאקטביסטית פלסטינית בשם לינדה סרסור, שטענה שנשים אינן יכולות להיות גם פמיניסטיות וגם ציוניות (מכיוון שבתור ציוניות הן אינן תומכות במתן זכויות לפלסטינים, שביניהם כמובן גם נשים).

מיים ביאליק
מיים ביאליק

ביאליק הגיבה לסרסור ופתחה בהסבר על מהי בעצם ציונות: "ציונות היא האמונה שלעם היהודי יש את הזכות לאוטונומיה משלהם בישראל". ביאליק הבהירה שהיא רואה בעצמה ציונית ועברה להגדיר מהו פמיניזם: "האמונה שלנשים מגיעות כל הזכויות וההטבות שיש לגברים". ביאליק הוסיפה שהיא רואה בעצמה גם פמיניסטית. ואז היא עברה לעיקר, שם היא כתבה שבתור ציונית ופמיניסטית, קשה לה להאמין שבכלל דורשים ממנה להגן על הזהות הדתית, ההיסטורית והתרבותית שלה. "האם קורים דברים בישראל ופלסטין אשר גורמים כאב וסבל לנשים? בהחלט" היא כותבת. "ולהיות ציונית לא אומר שאני אדישה לדברים האלו. במיוחד של נשים וילדים פלסטינים". אז הוסיפה ביאליק שבמדינות מוסלמיות רבות מתרחשים מעשים נוראיים כלפי נשים, כולל ברית מילה, חיתון קטינות ורציחות על רקע כבוד המשפחה. ביאליק שואלת: "למה פונים בהאשמות דווקא נגד ישראל ולא נגד מהמדינות האלו?"

מתוך ''המפץ הגדול''
מתוך ''המפץ הגדול''

ביאליק ממשיכה וכותבת: "זה חוסר אחריות להאשים את כל הרעיון הציוני בגלל החלטות של מספר אנשים. זה מגעיל, מעליב ולא בסדר" ולסיכום היא מבקשת – תפסיקו לבדוק במיקרוסקופ את ישראל, קחו צעד אחורה וזכרו שאנחנו חזקים יותר ביחד – נשים, גברים, תומכי שלום, חופש וצדק.
[brightcove_iframe video_id='entertainment-television-news-002' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_sf6yq6yw' duration='42']

עוד ברשת סלבס:

מריץ' רץ' ועד תאגד: עד כמה אתם מכירים את הטלויזיה הישראלית?

פרסום ראשון: בריטני ספירס באה לארץ

הקבינט: שרה נתניהו ומירי רגב בשבוע האופנה