חברי להקת BTS מודיעים בדמעות: "אנחנו מתפרקים"

לבבות של מיליוני מעריצות ברחבי העולם נשברו לרסיסים אתמול (שלישי) כאשר להקת הבנים הקוריאנית המצליחה ביותר בשנים האחרונות הודיעה שהיא מתפרקת: "אני חושב שאנחנו צריכים לבלות קצת זמן בנפרד"

להקת BTS
להקת BTS | צילום: Shutterstock

רעידת אדמה הורגשה בעולם המוזיקה והתרבות הבינלאומי: להקת ביטיאס הודיעה אתמול (שלישי) במהלך ארוחת ערב משותפת ומצולמת שהיא מתפרקת. הלהקה הקוריאנית המצליחה בישרה בדמעות לכל מיליוני המעריצים שלה ברחבי העולם דרך עמוד היוטיוב הרשמי שלה שזמנה תם. בסרטון בן שעה, החברים נראים חושבים על המסע המוצלח שלהם יחד לפני שהם ממשיכים לדון בתוכניות שלהם להמשיך לעבודת סולו.

RM, אחד מחברי הלהקה, אמר כי למרות שהם השיגו הישגים מדהימים כלהקה, החברים עדיין צריכים להתפתח ולהתבגר כאמנים אינדבידואלים. "אני חושב שאנחנו צריכים לבלות קצת זמן בנפרד כדי ללמוד איך להיות אחד שוב", הוסיף J-Hope. "אני מקווה שאתם לא רואים את זה כדבר שלילי, ורואים בזה תוכנית בריאה. אני חושב ש-BTS תתחזק ככה". הלהקה המשיכה ואמרה כי ההחלטה לא הייתה קלה לביצוע והביעה את עצבותם על כך שעלולה לאכזב את צבא המעריצים שלהם. "אנחנו לא יכולים שלא לחשוב על המעריצים שלנו, לא משנה מה, אנחנו רוצים להיות מסוג האמנים שנזכרים על ידי המעריצים שלנו. אני חושב שעכשיו אנחנו מתחילים לחשוב איזה סוג של אמנים כל אחד מאיתנו רוצה שיזכרו", אמר ג'ימין. בניסיון לרכך את השיחה, Suga, חבר נוסף בלהקה, התערב באופטימיות ואמר: "זה לא שאנחנו מתפרקים!"

 

אם אפשר רגע להרגיע, נדייק ונאמר ששבעת חברי הלהקה דיברו על הפסקה ממושכת או פירוק זמני, אם תרצו - זאת כדי לתת לכל אחד מהם זמן לפתח את קריירת הסולו שלו. ובכל זאת, סלחו לנו אם אנחנו לא מצליחים לשמור על אופטימיות בנושא, אבל כולנו למודי ניסיון ויודעים ש"הפסקה" או "פירוק זמני" אצל להקות מהסוג הזה מובילים בסופו של דבר לפירוק סופי לעולמי עד. (ראו ערך: וואן דיירקשן, שגם הודיעו בשנת 2015 על לקיחת הפסקה, ומאז הספיקו להתפרק לצמיתות, ומהר מאוד החלו לעסוק בפיתוח קריירות הסולו שלהם).

עוד בנושא:

הזוכים הגדולים בטקס הגראמי: ג'ון בטיסט, אוליביה רודריגו, פו פייטרס וסוניק סילק

אור ירוק, אור אדום: ריאליטי חדש שיבוסס על "משחק הדיונון" יציע את הפרס הכספי הגדול ביותר בטלוויזיה

ג'סטין ביבר מספר על ההתמודדות עם התסמונת ששיתקה את פניו: "ישו איתי"

למי שפחות "נמצא בלופ" ולא יודע על איזו להקה מדובר, אז קודם כל בושו והיכלמו - אבל אנחנו כאן בשביל לסייע. להקת BTS היא להקת בנים דרום קוריאנית שמורכבת משבעה חברים: RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V, וג'ונגקוק. הלהקה חגגה בדיוק השבוע תשע שנים להקמתה, ומאז שברה שיאי מכירות בכל קנה מידה. אלבום האולפן השני של הלהקה, "Wings", שיצא ב-2016, הגיע למקום ה-26 במצעד הבילבורד 200, והפך לאלבום הקיי-פופ שדורג במקום הגבוה ביותר אי פעם במצעד. השיר "Black Swan" שבר את שיא מספר המדינות שבהן שיר קוריאני הגיע למקום ראשון, ועבר את מספרו של סיי, "גנגם סטייל".

להקת BTS בגראמי
להקת BTS בגראמי | צילום: Getty Images

בפברואר 2020 יצא האלבום Map of the soul 7, והם פתחו את השבוע הראשון של שחרור האלבום עם הגעה למקום הראשון של מצעד האלבומים של בילבורד - עם מכירה של 422,000 עותקים בארצות הברית בלבד. האלבום שבר שיא כאלבום הכי נמכר אי פעם בדרום קוריאה, עם מעל ל-4.1 מיליון עותקים בפחות מ-9 ימים מאז השחרור. האלבום נחשב כאלבום השני שמכר הכי הרבה עותקים בזמן הכי קצר, עם מעל ל-5 מיליון עותקים (במקום הראשון נמצאת אדל). כרגע, האלבום נחשב כאחד האלבומים הכי נמכרים של 2020, וכאלבום הכי נמכר השנה במכירות טהורות.

להקת BTS
להקת BTS | צילום: Shutterstock

ב-21 במאי של שנה שעברה הוציאה הלהקה את הסינגל "Butter". עם 11.042 מיליון השמעות ראשונות במצעד העולמי של ספוטיפיי, השיר קבע שיא חדש בכל הזמנים להופעת הבכורה הגדולה ביותר בתולדות הפלטפורמה, וזכה לשיא גינס על ההישג.