בליינד דייט

כולנו יודעים שזה יכול להיות טראומתי. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את זה בשלום

למי מאתנו לא היה העונג להתנסות בחוויה מרנינת הנפש הקרויה בלעז "בליינד – דייט"? פגישה זו יכולה להתרחש לאחר היכרות בעולם הווירטואלי, טעות במספר טלפון או בעקבות כך שחבר טוב, דודה או הסבתא הנחיתו עליכם ככה סתם ביום בהיר אחד, שיש להם להכיר לכם בדיוק את בן הזוג האידיאלי שנועד לכם. כן, כן, בדיוק את אותו המכסה, את אותו אחד שהתהלכתם מספר שנים תוהים על עצם קיומו בגלקסיה, ומעוניינים לדעת באיזו יבשת הוא מסתתר.

נו טוב, מה יכול כבר לקרות אתם חושבים. אם הוא או היא כל כך מקסימים בטלפון או בצ'ט, או שהם עשו רושם ממש טוב על השכנה של סבתא, אולי כדאי לנסות. אבל רגע לפני שאתם קופצים לאותה פגישה עיוורת, הנה כמה "טיפים" שיעזרו לכם לעבור את הפגישה הזאת בשלום.

חדל קשקשת בקשר
דברו פעם או פעמיים לכל היותר לפני הפגישה. בשיחות המקדימות לא כדאי להיסחף ולהיכנס לשיחות נפש. גם אם זה יום שישי בערב, גם אם אתם משועממים, גם אם אתמול היה לכם דייט גרוע. כיוון שככל שמדברים הציפיות מרקיעות שחקים. תנו לדברים לקרות פנים מול פנים.

קצר וקולע
עם יד על הלב, נסו לחשוב תוך כמה זמן החלטתם שמי שיושבת מולכם מושכת, או תוך כמה זמן מצאת או איבדת בו עניין? מחקרים מראים שההחלטה האם מתאים או לא מתאים לי להמשיך להכיר את בן הזוג הפוטנציאלי, נקבעת לרוב עד שלוש דקות! בין אם זה באופן מודע, או לא מודע. מסיבה זו, רצוי מאוד לקבוע מראש שהפגישה הראשונה לא תהיה ארוכה מידי. אפשר לקבוע מאוחר בלילה ולא לתכנן דייט עמוס בפעילויות (לא צריך גם סרט וגם ארוחה, למשל). כך שאם לא היתה התלהבות הדדית בפגישה חסכתם לשניכם זמן ואנרגיות. ואם כמובן התרחש ה"קליק", תוכלו להישאר עם טעם של עוד לקראת הפגישה הבאה.

מראה מראה שעל הקיר
לא מומלץ לחכות לדקה התשעים כדי להתכונן לקראת הפגישה. תכננו לפני מה ללבוש. מומלץ מאוד שתלבשו את הבגדים שאתם מרגישים בהם הכי נוח. כמובן שאין הכוונה לפיג'מה או לבגדי הספורט שלכם, אבל תלבשו משהו שלא תצטרכו להיות מודאגים לגביו- האם המכנס יתפוצץ עליכם, או האם המיני עלתה מידי.

תהיו אתם
לא רצוי לנסות להיות מישהו אחר, כנות היא הדבר המושך ביותר. כאן לא הכוונה שתספרו לפני נשיקת הפרידה על טיפול השיניים המקיף שאתם עוברים בימים אלו. יש דברים שעדיף לשמור לשלבים מאוחרים יותר. אבל בהחלט לא מומלץ לספר על עצמכם דברים שקריים.

שאלת השאלות
חשוב להזכיר שלא באתם לתחקיר שב"כ. גם אם האדם אותו פגשתם כרגע מוצא חן בעינכם, לא מומלץ להפגיז אותו בשאלות "קבלה לעבודה". כן מומלץ תמיד לשאול את השאלות שהכי מעניינות אתכם, אך חשוב לשמור על מינון. תנסו להיות מקוריים, בן הזוג שמולכם יעריך אתכם מאוד אם תפתיעו, תרגשו ותרעננו את הדייט בתכנים מפתיעים. כך תוכלו לשאול את השאלות שמעניינות אתכם, אבל גם לעניין את בן הזוג. שאלו אותו למשל מה הדבר הכי נועז שהוא עשה בחיים? מה הדבר הכי רומנטי? ומה הדייט הגרוע מכל שהיה בו?

לסיום סיומת
גברים תשלמו, נשים תציעו להשתתף אך אל תתעקשו. החמיאו לסיום ותודו. אם אתם מעוניינים בהמשך הקשר, אל תתביישו לרמוז על כך ואפילו להגיד באופן ישיר. גם אם ברגע הסיום לא היה לכם אומץ, מומלץ להתקשר למחרת, בלי משחקים ולבדוק את העניינים.

ליהנות ולא להתענות
לסיום, מומלץ מאוד ליהנות מהדרך ומתהליך החיפוש. אתם צריכים לשמוח אחרי כל דייט שכזה. גם אם "זה לא זה" אתם בדרך הנכונה, אתם מנסים! אתם צוברים ניסיון וחוויות בדרך אל הזוגיות המיוחלת. הסטטיסטיקה מראה שצריך לצאת לא מעט כדי לפגוש את ה"נפש התאומה". הסטטיסטיקה מראה גם שהסיכוי להכיר את האחד או האחת גדול יותר אצל אלה שמנסים. אז שנסו מותניים וצאו אל הדרך, גם אם היא עיוורת. אם תיקחו הכל בקלות, מי יודע, אולי גם אתם תיכנסו לסטטיסטיקה של ההצלחות.

איריס סלומון בלום, היא פסיכולוגית, קואצ'רית לזוגיות, ומנהלת חברת ספיד דייט.