כרמל גת עדיין בשבי: "היא הייתה עם ילדים והעבירה להם שיעורי יוגה"

ירדן רומן גת שוחררה מהשבי לאחר 54 ימים, אך גיסתה כרמל גת עדיין נמצאת בשבי חמאס. משפחתה של כרמל מבטיחה להיאבק עד שהיא תשוחרר: "הבנו שהיא הצליחה לשמור גם על החיות של עצמה וגם על החיות של הילדים שהיו איתה, אנחנו מאוד מקווים שזה ימשך ככה"

זמן צפייה: 04:53

ירדן רומן גת שוחררה אתמול משבי חמאס, אך גיסתה כרמל גת, סטודנטית לתואר שני בריפוי בעיסוק, נותרה בשבי. גיל דיקמן, בן דודה של כרמל, סיפר בריאיון לרשת 13: "כרמל חזקה, אנחנו נעשה הכול כדי שהיא גם תשמע אותנו ותדע שאנחנו דואגים לה. אנחנו רוצים לראות אותה בבית כמה שיותר מהר".

כתבות נוספות:

דיקמן סיפר על החזרה של ירדן: "בסך הכול ראינו אותה מחייכת, אבל חשוב להגיד שהעדויות משם הן לא פשוטות". לדבריו, "היחס של השומרים שם הוא אכזרי ולפעמים אפילו מעל זה. חייבים להבין שאין לנו זמן לבזבז. הזמן הוא קריטי עבור כל אחד ואחת מהחטופים שעדיין נמצאים שם".

ירדן רומן גת זמן קצר לאחר השחרור
ירדן רומן גת זמן קצר לאחר השחרור | צילום: חדשות 13

"כרמל חזקה", משתף גיל. "אנחנו למדנו שהיא ככל הנראה הייתה עם ילדים בשבי ואנחנו מבינים מזה שהיא חיה והיא בסדר. כנראה שהיא חיזקה אותם והייתה שם בשבילם. לפי מה שהם מתארים, היא העבירה לילדים תרגילי יוגה פעם ביום". לדבריו, "היא הצליחה לשמור גם על החיות של עצמה וגם על החיות שלהם. אנחנו מאוד מקווים שזה ימשך ככה".

"אנחנו רוצים לראות אותה בבית כמה שיותר מהר. ניאבק עד שכל החטופים יחזרו הביתה"

כרמל היא מרפאה בעיסוק והייתה אמורה להתחיל שנה שנייה בתואר שני באוניברסיטה העברית ממש שבוע אחרי השבת השחורה. "אני הייתי אמור להתחיל ללמוד איתה באוניברסיטה והחלטתי אני מתחיל כשכרמל מתחילה, אנחנו מתחילים ביחד. אנחנו נעשה הכול כדי שהיא גם תשמע אותנו ותדע שאנחנו דואגים לה. אנחנו רוצים לראות אותה בבית כמה שיותר מהר".

כרמל גת
כרמל גת

גיל מוסיף כי "לצד השחרור של ירדן אנחנו ממשיכים בכל הכוח. גם אחרי שכרמל תשתחרר, כי כל משפחות החטופים הפכנו למשפחה אחת גדולה ואנחנו נמשיך וניאבק ביחד עד שכל החטופים יחזרו הביתה. זה צריך לקרות ואנחנו מאמינים שזה יקרה".