הילדים שוחררו, אביהם בשבי: "הם לא יוכלו לתפקד אם הוא לא יחזור"

סהר וארז קלדרון שוחררו לאחר 52 יום בשבי במסגרת עסקת החטופים, אך אביהם עופר שנחטף יחד איתם נשאר בשבי חמאס. גיסתו שרון מספרת: "הבנו מחטופים שחזרו שהוא נפצע. גם אנחנו וגם הילדים לא נוכל לחזור לתפקד לפני שעופר חוזר"

הילדים שוחררו, האבא בשבי: "הם לא יוכלו לתפקד אם אבא שלהם לא יחזור"
הילדים שוחררו, האבא בשבי: "הם לא יוכלו לתפקד אם אבא שלהם לא יחזור" | צילום: באדיבות המשפחה

לאחר 52 ימים בשבי חמאס סהר קלדרון (16) ואחיה ארז (12) חזרו לישראל והתאחדו עם אימם הדס, אך אביהם עופר עדיין מוחזק ברצועת עזה. השלושה נחטפו מביתם בקיבוץ ניר עוז בשבעה באוקטובר. שרון, גיסתו של עופר, מסבירה בריאיון לדיגיטל רשת 13 על הרגע שבו הבינו שבני משפחתם נחטפו ומדברת על המאבק לשחרורו של עופר: "הילדים היו שם, הם יודעים מה הוא עובר. הם לא יהיו רגועים ולא יוכלו לטפל בפצעים אם אבא שלהם לא יהיה פה".

כתבות נוספות:

ניצן אח של עופר ושרון אשתו גרים בקיבוץ סופה שבעוטף, "כשהתחילו האזעקות התקשרנו לעופר וסיכמנו, כמו בכל סבב, לאן נלך ברגע שיהיה אפשר לצאת מהבית", מספרת שרון. לדבריה, "זה היה עוד לפני שהבנו שיש חדירה של מחבלים". ואז מחבלים התחילו להיכנס לקיבוץ סופה, "בהתחלה חשבנו שהמחבלים נמצאים רק אצלנו", באיזשהו שלב עופר והילדים לא ענו יותר לטלפונים. "תוך כדי שיש לנו מחבלים בתור הבית שדפקו לנו על החלונות והדלתות ניסינו להבין מה קורה עם עופר והילדים".

בימים הראשונים הם לא ידעו האם בני משפחתם נחטפו או נרצחו וניסו לדלות כל פריט מידע רלוונטי. "עשינו טלפונים לניר עוז, אבל היה שם כאוס נוראי, אף אחד לא ידע שום דבר". ביום ראשון בבוקר שרון וניצן הבינו שמסתובבים סרטונים של אירועי השבת והם התיישבו מול האפליקציות בניסיון לאתר סימן חיים. "שם ראינו את הסרטון של ארז והבנו שהוא נחטף. למרות שלא ראינו את סהר וארז בסרטון ניחשנו שחטפו אותם יחד". כעבור שבועיים הם גם קיבלו הודעה רשמית על כך ששלושתם חטופים.

סהר וארז קלדרון
סהר וארז קלדרון

"הילדים צריכים את אבא שלהם, הם לא יוכלו להתחיל לטפל בפצעים עד שהוא יחזור"

שני הילדים סהר וארז שוחררו במסגרת עסקת החטופים בפעימה הרביעית לאחר 52 ימים בשבי. "ילדים צריכים גם את אבא שלהם, והילדים לא יוכלו לחזור לתפקד כשהוא לא פה. הם היו שם, הם יודעים מה הם עברו והם יודעים מה הוא עובר. הם לא יהיו רגועים, לא יוכלו להתקדם בחיים שלהם ולהתחיל לטפל בפצעים אם אבא שלהם לא יהיה פה", הסבירה שרון.

סהר מתאחדת עם משפחתה
סהר מתאחדת עם משפחתה | צילום: דובר צה"ל

"אנחנו במלחמה על החיים של עופר"

"בהתחלה היינו במלחמה על החיים של עופר והילדים, עכשיו כשקיבלנו את הילדים ואנחנו מטפלים בהם ועוטפים אותם אנחנו במלחמה על החיים של עופר". המשפחה שמעה מחטופים שחזרו שעופר פצוע: "הוא נפצע ברגל ביום שנחטף, אבל אין לנו שום אינדיקציה על המצב שלו כיום". לדבריה, "עוד לא התחלנו לטפל בפצעים של עצמנו כי אנחנו במלחמה על החיים של עופר, אנחנו לא נירגע עד שהוא יחזור אלינו".

לטענתה, "הגיע הזמן להחזיר את כולם. גברים ,נשים, מבוגרים, מבוגרות, חיילים, חיילות, אנשים מהמסיבה. את כולם. את כולן. זה היה נכון להתחיל עם הילדים, אין לנו שום תלונות על זה. אבל עכשיו שכמעט כל הילדים הגיעו אפשר להתחיל להחזיר את הגברים".

שרון משתפת על עופר: "הוא אבא בכל רמ"ח אבריו, אבא מעורב. הוא מאוד אוהב לטייל ולרכב על אופני שטח, הוא הכניס גם את ארז לרכיבה והם היו רוכבים יחד. עופר וניצן היו מטיסים יחד טיסנים, זה היה המפלט שלהם". לדבריה, "עופר הוא נגר מוכשר הוא בנה את המטבח שלי ושל חצי מהאזור. עופר הוא חייכן ומצחיק וכל מה שאנחנו רוצים זה שהוא יחזור הביתה".

"כל מה שאנחנו רוצים זה שהוא יחזור הביתה"
"כל מה שאנחנו רוצים זה שהוא יחזור הביתה" | צילום: באדיבות המשפחה