"נפגשתי עם מזכ"ל האו"ם - הוא בא עם פרצוף מזלזל וצחק לאנשים בפנים"

רון בנימין יצא לרכוב על אופניים בשבעה באוקטובר, ובמשך חודשיים הוגדר כנעדר עד שלבסוף משפחתו קיבלה הודעה כי נחטף לרצועת עזה. בתו שי סיפרה על הדאגה לשלומו ("אנחנו יודעים שהוא פצוע"), וגם - התייחסה לפגישה עם מזכ"ל האו"ם: "הרגשתי שלא אכפת לו"

זמן צפייה: 07:19

רון בנימין יצא באותו בוקר ארור של השבעה באוקטובר לרכוב על אופניים באזור מפלסים. הוא הוגדר נעדר במשך 57 ימים עד שהתברר כי הוא חטוף ומוחזק בעזה. שי, בתו של רון, סיפרה בריאיון לאלי ראכלין על המאמץ ההסברתי ושיתפה בתקווה שהגיעה עם הבשורה על שינוי הסטטוס מנעדר לחטוף: "מהרגע הזה ידענו שיש על מה להילחם".

לכתבות נוספות:

"57 ימים לא ידענו מה מצבו", מסבירה שי. "הוא הוגדר נעדר ואחרי זה באו הקצינים והודיעו לנו שהוא חטוף בעזה על ידי גורמי טרור. מהרגע הזה ידענו שיש על מה להילחם. אבא שלי פצוע, אנחנו יודעים את זה בוודאות מסימני דם שהיו ברכב. אבל מעבר לזה אנחנו לא יודעים, לא מה רמת הפציעה ולא איפה היא בדיוק".

שי מתייחסת להקלטה האחרונה שהוא השאיר למשפחה: "כשאני רואה טלוויזיה ואני מתראיינת משמיעים אותה, זה מוזר לשמוע אותו מדבר. אני לא מקשיבה לזה בחדרי חדרים, זה קשה מדי".

רון בנימין ומשפחתו
רון בנימין ומשפחתו

"לא תכננתי לדבר בפגישה עם מזכ"ל האו"ם", מספרת שי. "הרגשתי שלא אכפת לו, הוא בא עם פרצוף מאוד מזלזל, צחק בפנים של אנשים. ביקשו ממני לדבר, אז פניתי אליו ואמרתי לו שהוא לא יכול לבקש הפסקת אש הומניטרית כי איפה ההומניטריות הייתה בשבעה באוקטובר? המעשים שהם עשו באותו היום לא היו הומניטריים בשום צורה. נראה לי שזה עבד, הוא אחר כך הלך וראה את סרט הזוועות".

"חשוב לציין את הבן אדם שמאחורי התמונה כי הרבה פעמים רואים את התמונה הזאת של המאבק של מטה החטופים אבל זה לא רק שמות ותמונות, כל בן אדם שם זה עולם ומלואו ויש מאחוריו משפחה. עדיין יש 129 חטופים בעזה, זה מספר לא הגיוני. כולנו מתגעגעים ליקירים שלנו".