אליקים ליבמן עדיין בשבי: "בחר להציל עשרות אנשים ולהישאר באזור למרות שלא היה חמוש"

אליקים ליבמן אבטח את המסיבה ברעים כשפתאום הגיעו המחבלים, במקום להימלט ולנסות להינצל, הוא חילץ מבלים וחזר לשטח המסיבה מספר פעמים עד שלבסוף נחטף. אחותו אמונה התייחסה בריאיון לגבורתו של אליקים ("זה מה שגדלנו עליו כל החיים") - וגם הסבירה מה עוזר לה לעבור את הימים הקשים: "הדברים שבאמת נותנים לי כוח זה לראות את עם ישראל מאוחד"

זמן צפייה: 07:13

אליקים ליבמן, בן 24, עבד כמאבטח במסיבת הטבע "נובה". כשהגיעו המחבלים למקום אליקים חילץ עשרות אנשים וחזר שוב ושוב להציל עוד מבלים כשהאזור תחת אש עד שלבסוף נחטף לרצועת עזה. אמונה ניסים, אחותו, סיפרה בריאיון לאמנון לוי על בעלה ושני אחיה אשר נלחמים בעזה והסבירה על הגרפיטי שהם משאירים בקירות עזה עבור אליקים החטוף: "לראות את הסרטונים מעזה נותן לי כוח".

לכתבות נוספות:

"בעלי נכנס לעזה עכשיו בפעם שנייה, הוא נלחם גם בצוק איתן, אנחנו מקווים שזו תהיה הפעם האחרונה ולא נצטרך שוב להילחם בחמאס. זה לא קל בכלל, אי אפשר לתאר במילים את הקושי. אבל אחים שלי הם גיבורים".

הגרפיטי שאחיו של אליקים השאירו בעזה
הגרפיטי שאחיו של אליקים השאירו בעזה

אליקים, כאמור, עבד כמאבטח במסיבה וכשהמחבלים הגיעו הוא לא נמלט אלא בגבורה ואומץ רב חילץ מבלים רבים. "במקום להימלט ולמרות שהוא לא חמוש הוא בחר ללכת הלוך חזור תחת אש במשך המון שעות ולחלץ אנשים שהוא לא מכיר למקום מבטחים. זאת הגבורה של אליקים". לדבריה, "הבחירה שאליקים קיבל זה משהו שגדלנו עליו כל החיים".

אליקים ליבמן
אליקים ליבמן

היא סבורה שלכל אדם יש מחויבות כלפי המדינה מעבר להיותו אדם פרטי: "הגבורה האמיתית היא לבחור בחיים שלנו, בהמשכיות שלנו. להבין שבסוף אנחנו לא רק אנשים פרטיים ויש לנו שליחות ציבורית ולכל בן אדם יש מחויבות כלפי המדינה שלנו".

אמונה מספרת שמה שמקל עליה בימים הקשים זו האהבה שהיא מקבלת מהסביבה: "אני ממש מרגישה את התמיכה ואת החיבוק מכל עם ישראל, גם מהקהילה הקרובה וגם מרחוק. זה מרגש. אני חושבת שהדברים שבאמת נותנים לי כוח זה לראות את עם ישראל מאוחד, את העזרה ההדדית, את הסרטונים מעזה וכל הדברים שמרוממים את הרוח".

אליקים ליבמן
אליקים ליבמן

לדבריה, "המלחמה בעורף היא לא פחות חשובה מהמלחמה בחזית, אני אומרת את זה לעצמי כל בוקר. אני קמה עם איזושהי מטרה גם להחזיק את עצמי ואת הילדים וגם להבין שבסוף מה שנותן כוח לחיילים להילחם זה אנחנו. אני יודעת שננצח, גם בזכות היכולות של צה"ל וגם בזכות הרוח".