מתנדב זק"א: "לפעמים כשאני לבד אני מתפרץ בבכי ולא נרדם בלילות"

חיים וחיה פוקסמן, מתנדבי בזק"א, מספרים על ההתמודדות עם המראות הקשים ותופעות הלוואי בחיק המשפחה

זמן צפייה: 04:55

כמדי שנה נערך יום הצדעה לארגון זק"א (זיהוי קרבנות אסון; איתור חילוץ הצלה) ארגון התנדבותי יהודי חרדי, המסייע למשטרת ישראל וכוחות ההצלה בטיפול בזירות אסון. תפקידם הראשי הוא זיהוי קורבנות של אסונות והבאת גופותיהם לקבורה. "בתפקידי אני יו"ר ארגון נשות מתנדבי זק"א. אני מקיימת ערבי נשים לכאלה שקשה להן עם העובדה שבעליהן מתנדבים בארגון" מספרת חייה פוקסמן. "קשה מאוד לנהל משפחה כשהבעל מתנדב בארגון שהפעילות בו כל כך קשה לא רק פיזית, אלא לרוב נפשית. רבות הנשים שלא יודעות להסביר לילדים מה אבא עושה, או לנהל זוגיות תקינה עם בעל שלא נמצא הרבה בבית" הוסיפה.

בעלה, חיים פוקסמן, מתנדב בזק"א זה 20 שנה מספר על העבודה המורכבת שלו: "תופעות הלוואי של המראות הקשים בזירות האירועים מתבטאות בחיק המשפחה. הפחדים שלי כהורה לילדים, הפחדים שיקרה משהו למשפחה שלי. ליד משפחתי והילדים אני משחק אותה 'גבר', אבל לפעמים כשאני לבד אני מתפרץ בבכי ולא נרדם בלילות". צפו בראיון המיוחד מתוך העולם הבוקר

במהלך יום ההצדעה לזק"א שנערך היום (חמישי, 15.12) זק"א רתמה עסקים במשק כדי לסייע באימוץ מתנדבים לקראת שנת הפעילות הבאה בכל רחבי הארץ, ולשדרוג את מערך החירום וההצלה של הארגון הפועל ללא כוונת רווח, וללא כל תמורה, 24444 שעות ביממה, בכל עיר וישוב, ובכל אירוע חירום כבשגרה, למען העם בישראל.

>> לתרומות ולאמץ מתנדב חייגו 3518*

או היכנסו:

14267_header_01