לי חולמת לפתוח את מסעדת "תאי טה" - ולתת כבוד לשורשים התאילנדים שלה

לי מלילי, בתם של מקימי מסעדת "בית תאילנדי", רוצה לצאת בדרך חדשה ולהביא לישראל את האוכל התאילנדי האותנטי - ישירות מהכפרים. "באתי להכיר לשופטים דברים חדשים ולקפוץ עוד מדרגה"

זמן צפייה: 01:56

לי פטדי מלילי, בת 29 מתל אביב, נשואה לאו ולהם 3 ילדים. היא חולמת להקים את "תאי טה", מסעדה תאילנדית כפרית שתשקף את מסע השורשים שלה. לי שואפת לקחת את כל מה שלמדה מהמסעדה של הוריה, להיכנס לעומק המטבח התאילנדי ולהביא לקדמת הבמה את האוכל מהכפרים.

לי נולדה בתאילנד לאם תאילנדית ואב ישראלי שהכירו בטיול אחרי צבא ועלתה לארץ עם הוריה בגיל שנתיים. השם שלה בתאית הוא- ניסרת (Nisarat) והמשמעות שלו היא כל הטוב והיופי שבעולם. כשהייתה בת 5 אביה פתח את מסעדת "בית תאילנדי" שם גילתה את אהבתה למטבח התאילנדי, לתרבות ולמסורת. כשהייתה בת 16 הכירה את או, בחור תאילנדי שחי בישראל, ושנתיים לאחר מכן הוא הפך לבעלה ואב שלושת ילדיה.

לפני שבתה הקטנה נולדה, לי פתחה עסק עם חברה של ארוחות תאילנדיות, בו הן היו מארחות אנשים בחצר הבית. בהמשך לי ובעלה החלו לעשות אירועים פרטיים במקביל לעבודתם בבית התאילנדי. לי מכינה מנות תאילנדיות אותנטיות שמגיעות מהאזור בו אמה גדלה, ומהאזור שבעלה גדל בו בתאילנד. אלו מנות שמספרות סיפור של מסורת ותרבות ומכילות בתוכן שלל טעמים, עומקים ומרקמים שלוקחים את הסועד לטיול השורשים של לי.

לעמוד המסעדה של תאי טה