אואזיס בין כרמים

"יקבי גוש עציון" ממציאה מחדש את השילוב הקלאסי של גבינות ויין, בזכות החיבור שלה לשורשים.

במרכז של גוש עציון, בין הכרמים, נמצא יקב, בתוך היקב, בדיוק כמו פנינה בתוך צדף נמצאת המסעדה של השף גדעון עמיר. "יקבי גוש עציון" שואבת את ההשראה שלה מהסביבה – במקום הקירות, יש בה ויטרינות ענק המאפשרות צפייה בכל תהליך הכנת היין ומי שמעוניין, יכול אפילו לבקש סיור במקום. וכמובן, אל תשכחו טעימות לכל אורח.

יקבי גוש עציון 1

תפריט המסעדה הכשרה המכיל מנות חלביות ודגים משתנה מעונה לעונה – בחורף שולטים בו ירקות שורש ותבשילים ואילו בקיץ תוכלו תמיד ליהנות מסלט מרענן מירקות ופירות העונה. דרך אגב, את הפירות רוכשת המסעדה מהיצרנים שבסביבה, הרי גוש עציון ידוע בעושר ומבחר של פירות שונים, וכמובן – ענבים.

יקבי גוש עציון 3

עכשיו, באביב, הגפנים בדיוק התחילו ללבלב, אחרי שכל החורף עמדו ערומים. בהמשך, כשהענבים יבשילו ותתחיל תקופת הבציר, האוויר באזור יהיה ספוג בריחות משכרים של יין. "שורשיות" – זו המילה בה בוחר השף של המסעדה כדי לתאר את המקום: "אנחנו יושבים במשרד ימים שלמים, בלי לראות מה קורה בחוץ, בלי לדעת אפילו מה השעה והאם יש שמש או גשם. כאן, אצלנו, מתחברים בחזרה לטבע. זה בדיוק מה שאני אוהב גם באזור הגליל – הפרעות של הטבע, החיבור לאדמה, אפשרות להתנתק מקצב החיים המטורף לכמה שעות."

יקבי גוש עציון 2

מהטעימה מהגליל בחר השף לשלב בתפריט שתי מנות: סיגרים ממולאים בגבינת עיזים ומוסקה חצילים וגבינות, גם כי הוא אישית מאד אוהב חצילים ויודע כמה הקהל הישראלי אוהב אותו. אורחי המסעדה אוהבים מאד להזמין מנות שמשלבות בתוכן כמות גדולה של ירקות, מנות צבעוניות, קלילות שמתאימות כל כך ליינות המקום. אמנם, לדעתו הטרנד הבא שמצפה לנו יגיע מהמזרח הרחוק: "אף על פי שנראה לנו שהכל מוצף בטעמים אסיאתיים, עדיין יש דברים שלא טעמנו או הכרנו."

טלפון: 02-9309220

כתובת: צומת גוש עציון

לאתר המסעדה

לפייסבוק המסעדה