הצצה ראשונה למסעדת נור של מאיר אדוני בניו יורק

אחרי עיכוב של כמעט חצי שנה נפתחה המסעדה המדוברת של אדוני בניו יורק. מה יוגש בה, איך המחירים ומה הולך לחוות החך האמריקאי השמרן? בשביל זה אנחנו כאן

סשימי סקאלופ
סשימי סקאלופ | צילום: Paul Wagtouicz

אחרי חודשים רבים של ציפייה וכמעט שישה חודשי עיכוב מהמועד המקורי, נפתחה השבוע בשעה טובה מסעדת "נור" (nur) של מאיר אדוני בניו יורק. אם ציפיתם לחלל יוקרתי ומפואר א-לה כתית, תצפה לכם הפתעה. החדשה של אדוני מעוצבת כחלל חם ואינטימי עם תאורה מעומעמת, אריחים מעוטרים שמזכירים דירות תל אביביות ישנות, ושולחנות המונחים בקרבה זה לזה, ויכפו על הניו יורקרים אינטימיות טעימה.

 

התפריט במקום עונה אמורפית להגדרה "ביסטרו מזרח תיכוני מודרני", עם כמה מנות מוכרות מ"כתית" ו"מזללה" דוגמת קרואסון מח (29 דולר), טרטר פלשתיני (24 דולר), בר ים על פריקי (35 דולר) ומנות חדשות דוגמת גפילטע שרימפס (13 דולר), וגם דונטס תמרים במילוי פורל מעושן בוויניגרט קארי-תפוז (9 דולר) ולא פחות מחמישה קינוחים שונים (14 דולר).

 

מסעדת נור
מסעדת נור | צילום: Paul Wagtouicz

באופן מפתיע המנה היקרה ביותר בתפריט היא חריימה דג ים וצדפות, המוגש על קוסקוס ומלווה בצ'רשי (36 דולר), שילוב טעמים נועז במיוחד, שעלול ללמד את הקהל האמריקאי שיעור בהכלת טעמים עזים. בראשונות יש גם קובנה (11 דולר), חלה (7 דולר) ובייגלה אמריקאי עם זעתר וסומאק (10 דולר)

 

>> הטיפ האמיץ של מתן אברהמס למנגל המושלם

 

בלב המקום ניצב בר רחב, בו יוגשו קוקטיילים ויינות מיקבים במרוקו, לבנון וישראל, ויותאמו למנות האוכל בתפריט, המוגדרות כולן כמנות חלוקה. זהו השבוע הראשון לפעילות המסעדה, ונכון להיום היא תיפתח כל יום לקבלת קהל החל מהשעה 17:00.

 

מסעדת נור
מסעדת נור | צילום: Paul Wagtouicz

נור - 34 East 20th Street, between Park Avenue and Broadway | טלפון: 212.505.3420