דומינו'ס וגרניט, סיבוב שלישי: טעמנו את הפיצות החדשות בסדרה של אסף גרניט

סדרת פיצות הגורמה של אסף גרניט מתחדשת בעוד שלושה טעמים חדשים ואנחנו טעמנו אותם כדי לדווח לכם איך הם

פיצת 102, דומינוס
פיצת 102, דומינוס | צילום: גיל גוטקין

אחרי שטעמנו כבר שתי סדרות של הפיצות החדשות בשיתוף הפעולה בין אסף גרניט ופיצה דומינו'ס, הגיעו אלינו גם שלוש הפיצות החדשות ביותר בסדרה, כדי לספר לכם מה הן שוות.

 

הפיצות החדשות בסדרה הן, על פי התיאורים של דומינוס:

 

פלנצ'ה עגבניות: פיצה שכל כולה חגיגה צבעונית של עגבניות החל מקונפי עגבניות שרי עסיסיות בשני צבעים ועד לעגבניות מיובשות. לחיזוק הטעמים הפיצה מלווה בקונפי שום, גבינת פרמז'נו פדאנה מגורדת בליווי רוטב עגבניות משובח עם עלי בזיליקום טריים וכדורי בייבי מוצרלה. תוספות אלו מוצעות על בצק דק קריספי עם שמן זית כתית מעולה שנפתח בעבודת יד על מצע קמח דורום ונגיעות של פסטו מפוזרות מעל. כשלהשלמת הטעם מוצע כתוספת בצד, לפיזור על ידי הלקוח, צנוברים.

 

מלכת השוק: כיאה למלכה אמתית הפיצה עוטה על עצמה כתר עסיסי בדמות כרובית אפויה בתנור כשהשילוב המיוחד של קונפי עגבניות שרי וקונפי שום מעניקים לה את העסיסיות והטריות של השוק. כדורי הבייבי מוצרלה נימוחים ורכים, גבינת הפרמז'נו פדאנה מגורדת מעל וכל זה מוגש בליווי רוטב שמנת אלפרדו איכותי על מצע עלי תרד טריים ובצק דק שנפתח בעבודת יד על מצע קמח דורום עם שמן זית כתית מעולה. להשלמת הטעם, כתוספת בצד לפיזור על ידי הלקוח, יוצעו עלי פטרוזיליה טריים קצוצים וצנוברים.

 

102: הפיצה החריפה במהדורת החורף מציעה שילוב של שלושה זני פלפלים חריפים: סודני, מיני שיפקה ופלפל דובדבן חריף. אליהם מצטרפים עוד שני סוגי פלפלים קלויים צבעונים, פלפל ירוק טרי וקונפי שום לחיזוק הטעמים. כל זאת, מוגש בליווי רוטב עגבניות משובח עם עלי בזיליקום טריים וכדורי בייבי מוצרלה איכותית. כל אלו, מוגשים על בצק דק בתוספת שמן זית ויוצרים פיצה חריפה לחובבי הז'אנר. ואם כל הפלפלים האלו לא מספקים בצד מוגש צ'ילי גרוס לחיזוק ולהדגשת החריפות.

 

והנה מה שחשבנו עליהן

מלכת השוק

מלכת השוק, דומינוס
מלכת השוק, דומינוס | צילום: גיל גוטקין

הפיצה שהכי אהבנו מבין הפיצות החדשות בסדרה. העדרו של רוטב העגבניות השאיר את הבצק פריך במיוחד, ורוטב השמנת היה קליל יחסית ולא כבד ומעיק. הכרובית היתה תוספת מבורכת וכיפית, והצנוברים שפוזרו למעלה הוסיפו המון. הטעם העיקרי בפיצה היה טעמו של השום קונפי, ובעינינו זה היה מצוין. סוג של לחם שום משודרג מאוד, שהיינו שמחים לאכול שוב.

 

פיצה 102


האחות החריפה בסדרת הפיצות אמנם היתה פיקנטית ואולי אף יותר, אבל לא באמת חריפה ברמה בלתי נסבלת. הפלפלים הקלויים נתנו הרבה טעם, והצליחו אפילו להשתיק את טעמו של השום קונפי, שנוכח גם פה. חובבי חריפות ופלפלים קלויים יאהבו אותה במיוחד.

 

פיצה פלנצ'ה עגבניות

 

צילום: גיל גוטקין

פיצת העגבניות היתה היחידה בסדרה שהרגישה לנו שגרתית למדי, ולא ממש פיצת שף ייחודית. כל סוגי העגבניות הרגישו פשוט כמו תוספת עגבניות רגילה ששמים על הפיצה של דומינוס והפסטו, רעיון טוב בתיאוריה, היה די חסר טעם וכמעט ולא הורגש, כמו גם העגבניות המיובשות. לא שהפיצה הזו היתה רעה, אבל פשוט הרגשנו שמדובר בפיצה רגילה עם תוספת של עגבניות.