פה זה כן אמריקה: מתחם אוכל חדש ומושחת

מתחם אוכל גדול ואמריקאי במיוחד נפתח השבוע בבית ציוני אמריקה, ומחכים לכם בו כל המאכלים הכי מושחתים מארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

אמריקה
אמריקה | צילום: בן יוסטר

אומרים שבאמריקה עושים הכל בגדול, ואם לשפוט על פי המתחם החדש שנפתח בבית ציוני אמריקה (כמה מתאים), נראה שזה באמת נכון. מתחם "אמריקה" נפתח ע"י המסעדן צביקי עשת ובנו אורי עשת. אחרי המתחם המצליח שלו באיזורי חן, הכולל את גרקו, גרינברג ביסטרו, הג'לטרייה ו-PIZZA, עשת מקים יחד עם השף אליאב גולדנברג את אחת המתחמים השאפתניים ביותר שקמו פה בתחום המסעדות.

 

מתחם בית ציוני אמריקה שופץ לגמרי, והחלל הגדול בן ה-1200 מטרים חולק למספר מתחמים, כל אחד בעל אופי, תפריט ואווירה שונים, במה שנראה כמו אוסף של כל מה שנחשב אוכל אמריקאי טעים ומושחת.

 

אמריקה
אמריקה | צילום: בועז לביא

המתחם הראשון נקרא Merica והוא בעצם מסעדה עם מה שנקרא "אוכל נשמה אמריקאי", יחד עם עיצוב ורהיטים שהגיעו מברוקלין ומוזיקה שתהיה בעיקר ג'אז, סווינג, פאנק וסול. בתפריט אפשר למצוא מנות כמו לחם תירס (24 שקלים), Coban Medianoche - כריך קובני של חלת בריוש, נקניק צוואר לבן, נקניק חזה בקר, רוטב מוחו וורדה וגבינת צ'דר עם ביצה קשה (52 שקלים), Streetbird Waffles - עוף מטוגן על וופל אמריקאי עם סירופ מייפל ובצל ירוק (74 שקלים), דלי כנפיים עם רוטב ברביקיו, רוטב גבינה כוחלה וחרדל טרגון (48 שקלים), פרק שלם של המבורגרי סליידר קטנים, כולל סליידר בטן חזיר, סליידר סרטן רך שריון, ואפילו סליידר צמחוני (28-34 שקלים לסליידר). לתפריט אפילו התגנבו כמה מנות מושחתות שלא ממש הגיעו מאמריקה, כמו למשל Scotch egg - ביצה מטוגנת עטופה בבשר עם חרדל וקורנישון (36 שקלים) שמגיעה בכלל מאנגליה.

 

אמריקה
אמריקה | צילום: בן יוסטר

מתחם נוסף הוא מתחם Gringos Tacos, שהוא דוכן אוכל רחוב מקסיקני שיכלול מנות כמו טאקוס מסוגים שונים, נאצ'וס, סביצ'ה, ואפילו קינוחים מקסיקניים כמו פלאן או טאקו שוקולד.

 

Johnson הוא בר הקוקטיילים של המתחם עם קוקטיילים קלאסיים לצד קוקטיילים מקוריים, כמו גם שישיות בירה לחבורות. מחירי האלכוהול בבר אמורים להיות זולים במיוחד, ולהתאים לכל סוגי הבליינים.

 

אמריקה
אמריקה | צילום: בועז לביא

America Coffee הוא בית קפה שממוקם בחצר הפתוחה של המתחם. בקפה יגישו תפריט קליל לממהרים או למי שבא רק לנשנש שיכלול מאפים, ואפלים אמריקאיים, כריכים וכדומה.