בלי סופגניות בחנוכה? "ליצמן טועה בגדול. מה נאכל, בייגלה?"

עמיקם ויזל, קונדיטור ובעלי "בורקס עמיקם", לא מבין את ההצהרה של השר ליצמן נגד המאכל האהוב לחנוכה. "זה חג יהודי, בטוח שגם במשפחה שלו אוכלים לפחות אחת בכל יום"

סופגניות של בונז'ור
סופגניות של בונז'ור | צילום: דודו אזולאי

ההצהרה של שר הבריאות יעקב ליצמן, שקרא אמש לאזרחים שלא לאכול סופגניות, תפסה את עמיקם ויזל לא מוכן. עמיקם, קונדיטור ובעלי "בורקס עמיקם", עלול כמו חבריו למקצוע להיפגע אם תושבי ישראל יחליטו לוותר על המאכל המסורתי לחנוכה בשל ערכו הקלורי הגבוה.

 

"הייתי מצפה ממנו שלהיפך, ימליץ על הסופגניות לחנוכה", אומר ויזל אחר הצהריים (שני) לתוכנית "חמש עם רפי רשף". "לפי דעתי זה לא יפגע בכלל, הוא רק יגרום לאנשים לקנות יותר וגם אני בטוח שהוא והנכדים שלו יאכלו בחנוכה לפחות סופגניה אחת כל אחד. זה שהוא אמר לא לקנות, לא אמר לא קונה אלא 'אתם אל תקנו'".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

הסופגניות יעלו לנו ביוקר, אבל כמה?

עשרה דברים שחייבים לדעת על סופגניות

תקשיבו לליצמן: סופגניות של חלי ממן מקמח כוסמין

 

עמיקם סבור כי השר ליצמן שגה בקריאתו. "זו טעות גדולה. זה חג של סופגניות. מה הוא רוצה שנאכל, בייגלה? אנחנו עושים לפי הביקוש, והביקוש יהיה גבוה, ואני לא פוחד לרגע אחד שלא יקנו, יש כל הסוגים כל הטעמים לא רוצה לדבר על האיכות אנשים יגידו אי אפשר בחנוכה בלי כל יום סופגניה אחת".

 

סופגניות
סופגניות | צילום: נטלי אביב

ויזל מסרב להתרגש מהקריאה של ליצמן. "כל שנה יש את הסיפורים האלה, 'יש קלוריות, השמן לא בריא', וכל שנה המכירות עולות ועולות, הטעמים משתפרים והאיכות משתפרת. חובה ליהודים לאכול כל יום לפחות סופגניה אחת בחנוכה, כולל שר הבריאות ומשפחתו, שאני מעריץ מאוד דרך אגב".

 

ומה עושה עמיקם עצמו, עד שהחג מתחיל? מתקשה להתאפק. "אני גם התחלתי לאכול", הוא מודה, "חייב כל יום סופגניה אחת, גם כדי לבדוק את היטב - וגם כדי להנות מהסופגניה עצמה".