בשנה הבאה לא נשב על המרפסת אם נמשיך לאכול רולאפס: 7 דברים שצריכים להישאר מאחור בתשפ"ג

מה מעצבן באנשים חסרי מודעות אינסטגרמית ומה הטרנד האמריקאי שהביא להפרעות אכילה קשות? לקראת השנה העברית החדשה, הנה 7 דברים שחייבים להישאר בשנה שעברה

בשישי בערב נשב כל המשפחה ונחגוג יחד את השנה העברית החדשה, וכמו בכל סוף שנה כל אחד עושה עם עצמו סיכום שנתי. מעין חשבון נפש על השנה שהייתה, מה צריך לשמר ולקחת איתנו לשנה החדשה, אבל יותר חשוב - מה צריך להשאיר מאחור ולשכוח שהם קרו.

1. גירל דינר – Girl Dinner

כמעט בכל סרט או סדרה אמריקאית אתם תשמעו את המשפט: Honey, I'm home! What's for dinner? וזה מגיע מהסיבה שבאמריקה השמרנית, האישה מכינה לבעלה ארוחת ערב כשהוא חוזר מהעבודה.

לאחרונה הטיקטוק התמלא בסרטוני מחאה שלא קיבלה מספיק יחס בישראל, שבה נשים אמריקאיות רווקות מנסות להוכיח לעולם שאם אין בן זוג בבית, לא חייבים לבשל ולהכין ארוחה גדולה, ואפשר להסתפק גם ארוחה קלילה וקטנה. הטרנד הויראלי שהתחיל כמחאה אמיתית וצודקת, הפך עד מהרה לסממן להפרעות אכילה כשנשים היו מחשיבות מנה ירקות ואוויר כארוחת ערב. בשנה הבאה אני רוצה אותנו בריאות, אז לשנה הבאה – תמציאו טרנדים פחות הרסניים.

צילום: shutterstock

2. טיולים ארוכים בעולם

בזמן שאנחנו קמים בכל בוקר והולכים לעבוד יש אנשים שעושים בדיוק ההפך. הם קמים בבוקר ומחליטים איפה הם רוצים לטייל, איפה הם יאכלו ארוחת צהריים ומחפשים מקום לינה ביעד הבא שהם מגיעים אליו. עד פה אין בעיה, אבל למה זה צריך להיות כל כך הרבה זמן ולהוציא לנו את העיניים? כולנו רוצים לצאת מהשגרה, לעזוב הכל ולנסוע לטייל אז בואו נעשה הסכם - שאם כולנו לא טסים לעשר שנים אף אחד לא טס לעשר שנים.

shutterstock
משפחה מטיילת צילום: shutterstock

3. ה-AI עוד יחליף את כולנו

ה-AI שובר את השיאים של עצמו בכל פעם מחדש ובמיוחד מאז שנפתח ה-ChatGPT . סטודנטים משתמשים בו לכתיבת עבודות לאוניברסיטה, במשרדים הצ'אט כותב לעובדים את המיילים, ואני מתחילה להבין שהבינה המלאכותית עוד תשתלט על שוק העבודה וכולנו נאבד את העבודה שלנו ממש בקרוב, כי היא תוכל לעשות הכל. ואם גם המוכרים בקניונים יהפכו לרובוטים כמו המלצרים, הלך על כולנו. הצילו את האנושות - העיפו את ה-AI מחיינו! (הכותבת הינה טכנופובית ועובדת משרדית).

בינה מלאכותית
צילום: shutterstock

4. חוסר מודעות אינסטגרמית

לא פעם יצא לי לראות אנשים מעלים סטורי כאילו הם מינימום כוכבי רשת. חשבתי שפספסתי משהו ובלילה הם הפכו לכאלה, אבל אז נכנסתי לפרופיל שלהם וגיליתי שאין להם אפילו 500 עוקבים. בסוף, אינסטגרם היא פלטפורמה שאפשר לעשות בה מה שבא לנו, אבל גם לא צריך להעלות 20 סטוריז ממסעדה ולפרט כל מרכיב במנות או לכתוב ששאלו אותך המון על הלוק שלך, כשבעצם אמא שלך והחברות שלך היו היחידות שכתבו לך. מאחלת לכם לשנה הבאה לצבור עוד מלא עוקבים שיתעניינו בתוכן שלכם, ולא רק החברים והמשפחה.

צילום: shutterstock

5. בגדים בצבעים זוהרים

קודם כל, הצבעים הזוהרים מסנוורים יותר מהשמש, ואם הייתי רוצה לצאת מהבית עם משקפי שמש הייתי עושה את זה בלי שאראה אתכם כל יום ברחוב. אבל הבעיה היא לא רק בצבעים הזוהרים, גם כמות הצבעים שאנשים מרשים לעצמם ללבוש הגיע לשיא מוגזם. פתאום אפשר למצוא 5-6 צבעים שונים במכנס אחד. תעשו לי טובה, שנה הבאה תתמקדו בצבע אחד או שניים.

צילום: shutterstock

6. רולאפס

יש לי תחושה שעל הטרנד הזה לא צריך להרחיב יותר מדי. אין מישהו שלא קנה רולאפס במחיר מופקע רק כדי להבין על מה כולם מדברים, אבל אם נשים גם את הבריאות שלנו בצד ונודה באמת – זה לא טעים. האובססיה סביב הממתק הובילה למצב האבסורד שמחיר רולאפ בודד היה יותר יקר מארוחה במסעדה, ואנשים קנו את זה ואפילו ייבאו לארץ כמויות גדולות בצורה לא חוקית. הם הקריבו הכל לשם הטרנד – את הכסף, את חוש הטעם, את הבריאות וחלק אפילו את הרישום הפלילי על הייבוא האסור. הדבר היחיד שנשאר לי להגיד זה שמזל שטרנדים זה דבר חולף, כי אני ממש לא רוצה את זה בשנה הבאה.

רול אפס
רול אפס

7. חידוש של סרטים מהעבר

השנה היו לא מעט סרטים שיצאו שהיו למעשה גרסת עכשווית לסרט שכבר ראינו בעבר, אם כילדים או כמבוגרים, והאכזבה העיקרית מהם היא שמכניסים את הפוליטיקלי קורקט לסרטים ומשנים את כל העלילה הקלאסית. אפשר ורצוי לחדש, אבל אל תהרסו את העלילה.

''בת הים הקטנה'', האלי ביילי
''בת הים הקטנה'' | צילום: באדיבות פורום פילם

ומשהו אחרון - השנה הזו עברה מהר מדי, אז אם אפשר שהשנה הקרובה תעבור פחות מהר, אני אשמח. שנה טובה!