שיקום לאחר אשפוז ב-V•LIFE

כל ניתוח או פרוצדורה רפואית מהווים חוויה טראומטית עבור המטופל. לרוב, ימים ספורים לאחר הניתוח ישוחרר המטופל לביתו, לאו דווקא משום שחזר לאיתנו אלא משיקולים שונים, ביניהם שיקולים כלכליים של בית החולים, העדר בתקנים, מיטות במחלקה ועוד. יודגש כי בשלב זה המטופל טרם חזר למיטבו וטרם הסתגל לאורח חייו החדש ולמגבלותיו.

בדרך כלל אותם אנשים יחוו ירידה דרמטית בתפקוד היומיומי שלהם ויזדקקו לליווי צמוד וסיוע בפעולות יומיומיות לצורך חזרה לשגרה.

תהליך שיקום אופטימלי הוא זה העוטף את המטופל על כל גווניו, לרבות צוות רפואי, סיעודי, כח עזר, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ליווי נפשי ועוד. במלון V•life צוות סיעודי 24/7 המקפיד על ליווי המטופל בכל צרכיו האישיים.  במסגרת שיקום לאחר ניתוח במלון החלמה תותאם לכל מטופל תכנית טיפול שיקומית אישית שכוללת תרגילי פיזיותרפיה, תפריט תזונה אישי, ריפוי בעיסוק, אימון שיקומי וכו' - כל אלה יבטיחו למטופל חזרה בטוחה לשגרה ולחיים בריאים.

למי מתאים שיקום לאחר ניתוח ואשפוז?

מטופל אשר מיועד לעבור ניתוח או פרוצדורה רפואית לרוב אינו מודע לחשיבות של הליך השיקום. למעשה הליך השיקום הוא חלק בלתי נפרד מהמסע אותו עובר המטופל, החל מביצוע הניתוח וכלה בהליך השיקום. ניתוח יכול להיות מוצלח ככל שיהיה , ללא הליך שיקומי מקצועי ואינטנסיבי לא יגיע המטופל לתוצאה הרצויה.

בתום ניתוח ולאחר אשפוז קצר של ימים ספורים, ישוחרר המטופל לביתו , זאת בשל אילוצים כלכליים, תיקניים וכו' של בית החולים ומשרד הבריאות. מועד שחרורו מבית החולים אינו מעיד על מצבו הפיזיולוגי, הנפשי ויכולותיו לחזור לשגרה מתפקדת. לעיתים יומלץ למטופל עם שחרורו מבית החולים לעבור למסגרת שיקום ציבורית בקהילה או לחילופין לקבל שיקום ביתי. שתי אלטרנטיבות אלה אינן מספקות את הכלים להם זקוקו המטופל כדי לעבור הליך הבראה שיקומי ולחזור לאיתנו.

מלון החלמה שיקומי V •LIFE מציע מסגרת שיקומית אידיאלית שבה יכול לשהות המטופל לאורך תקופה עד שהוא מתחזק (פיזית ונפשית). באופן הזה החזרה של המטופל לשגרה תהיה הדרגתית, בטוחה ושלמה. שיקום לאחר ניתוח או אשפוז ממושך יתאים לכל מי שניכר כי הוא סובל מירידה תפקודית בעקבות ההליך הרפואי והזמן שחלף, כל מי שעבר ניתוח או מחלה מורכבת וזקוק לשיקום במטרה להחזיר לתפקוד את אברי הגוף השונים שנפגעו. הפגיעה יכולה לבוא לידי ביטוי בירידה בעצמאות, בכושר הפיזי, בהליכה רגילה, במעבר משכיבה לישיבה ובכל תפקוד בסיסי אחר שנפגע בשל ריתוק ממושך למיטה. כמו כן, גם במקרים של מחלות לב, זיהומים נשימתיים, ניתוחים מורכבים וכולי – כל אלה מקרים בהם יזדקק המטופל לתקופת שיקום שתסייע לו לשוב לחיים רגילים ותקינים.

מה כולל שיקום לאחר אשפוז?

שיקום לאחר אשפוז אינו פריוילגיה כי אם חלק ממסע אותו עובר המטופל. המסע אינו מסתיים עם סיום הניתוח בהצלחה, אלא מתחיל מסע חשוב לא פחות להחזיר את התפקוד למצבו הבסיסי כפי שהיה טרם הניתוח.

עם קבלתו של המטופל למלון יתבצע אבחון על ידי רופא מומחה על מנת להתאים לחולה את התוכנית השיקומית האישית שמתאימה לו. במהלך האבחון תיבדק גם ההיסטוריה הרפואית של המטופל וייערך בירור שכולל הערכה תפקודית, הערכה של מדד הכאב שהוא חווה, מצבו הנפשי והקוגניטיבי, התאמה של תרופות ומשככי כאבים וכולי. תכנית הטיפול תגדיר את היעד של כל הטיפול, את אנשי המקצוע שילוו את המטופל, את התזונה ואת כל שלבי השיקום.

V-LIFE

ישנם מטופלים שלאחר שכיבה ממושכת ידרשו להתחיל בלקום מהמיטה ולהתהלך בחדר, בעוד שחלק יאלצו ללמוד ממש ללכת מחדש. במלון V•life תיבנה לכל מטופל תכנית טיפולים שמותאמת באופן אישי ותבוצע בחדר פיזיותרפיה שיקומי שהוקם במיוחד במלון, במקביל יתווספו אנשי מקצוע העוסקים בחיזוק המטופל בכל הפן הנפשי והפיזי. ככל שהשיקום לאחר האשפוז והניתוח יהיה מוצלח ואיכותי, כך ניתן יהיה לראות את השיפור בתפקוד היומיומי לקראת החזרה של המטופל לביתו ולעצמאות מלאה .

מלון החלמה V•life מעניקה מעטפת שיקומית אישית

מטופל אשר עבר הליך רפואי כגון: ניתוח כירורגי, אירוע מוחי, אירוע לבבי או שהוא מבריא בעקבות פציעה, תאונת עבודה, תאונת דרכים וזקוק להליך שיקומי יהנה ממלון החלמה שיקומי V•life אשר יהפוך את השיקום לחוויה הרבה יותר נוחה, יעילה ונעימה עבור המחלים וגם עבור משפחתו. המלון יספק מעטפת שלמה 24/7 שתסייע גם באספקט הפיסי וגם באספקט הרגשי, החל מחדר שיקום פיזיותרפיה המציע מכשור מקצועי, טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי ועיסוק , תמיכה רגשית באמצעות עובדת סוציאלית, תפריט תזונה שנבנה על ידי תזונאית וכל צורך נוסף בו נזקק המטופל במטרה להיטיב את תהליך ההחלמה והשיקום.

V-LIFE

מחלימים רבים,  חווים את ההליך הרפואי כטראומה הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנפשי לנוכח  העובדה שאינם יכולים להתנהל באופן חופשי כפי שהורגלו קודם לכן בשגרת חייהם. התחושה היא של בגידת הגוף ואובדן שליטה. לרוב, אין הניתוח או הפרודצדורה הרפואית מחזירה תחושות בטחון אלה הנדרשות לצורך החלמה מלאה ומכאן נוצר הצורך בהליך שיקום.  לפיכך,כדי להאיץ את ההתאוששות של הגוף זקוק המטופל לתוכנית שיקום פרטית שתצליח להשיב לו את הכוחות והיכולות ולהכין אותו בבטחה לשגרה היומיומית - מלון החלמה V•LIFE דואג לספק להם את כל זה עד שיחוו שיפור משמעותי במצבם.

העזרה והסיוע שמקבלים המטופלים במסגרת מלון החלמה הינם משמעותיים לתהליך השיקום וישפיעו רבות על קצב השיקום ויקדמו את המחלים לכדי עצמאות מלאה ובלתי תלותית במשפחתו ולתחושת מסוגלות לשוב לביתו ולנהל את שגרת חייו מחדש, אל תחכו, חייגו עכשיו - 5150*