הכלים הדיגיטליים שמשנים את חוקי המשחק עבור בעלי העסקים

איך עסקים קטנים יכולים להשתמש בטכנולוגיה לשיפור הביצועים העסקיים שלהם?

Ideogram

אנחנו חיים בעידן מרתק שבו טכנולוגיה מתקדמת וכלים דיגיטליים משנים את פני השווקים הכלכליים בכל העולם. המורכבות הגוברת של עולם השיווק מצריכה מבעלות ובעלי העסקים הקטנים להשתמש בכלים מתקדמים על מנת להתמודד ביעילות עם אתגרי השיווק המשתנים. עסק קטן שלא ישכיל להשתמש בכלים דיגיטליים כדי לפתח את השיווק עשוי להיות בפער תחרותי, לפספס את ההזדמנויות שהטכנולוגיה מציעה ולהישאר מאחור.

Ideogram 3
צילום: נוצר ב-ideogram.ai, באדיבות הבית לסולידריות חברתית

"אנחנו חווים שינויים בכל יום בזכות הטכנולוגיות החדשות שנכנסות לחיינו", אומר גל קול, מנהל הפעילות של חברת אלביישן (Elevation). בעזרת מומחי תוכן מובילים בתחומם, הובילה אלביישן בשלוש השנים האחרונות את פעילות האקדמיה של Shopping-IL יחד עם Google ישראל והכשירה למעלה מ-1,200 בעלות ובעלי עסקים בישראל  לשפר ביצועים ויכולות דיגיטליות במרחב המקוון. "אנחנו מעודדים את בעלי ובעלות העסקים להכיר את הכלים הטכנולוגים העומדים לרשותם, להכיר את המגמות החדשות בכל תחום וכמובן להשתמש בהם כדי לקדם את העסקים שלהם בקרב קהלי היעד הרלוונטיים להם"

Ideogram 1
צילום: נוצר ב-ideogram.ai, באדיבות הבית לסולידריות חברתית

הכלים שכל בעל עסק חייב להכיר

נדמה שבכל נושא אפשר לדבר על כלי הבינה המלאכותית (AI) שצברו המון תאוצה במהלך השנה האחרונה, ונראה שהם עתידים עוד להשתדרג ולתפוס חלק משמעותי יותר בחיינו בעתיד.

הבינה המלאכותית היא ללא ספק אחד מהכלים המרכזיים שעסקים קטנים יכולים להיעזר בו על מנת לקדם את העסק שלהם בצורה טובה ומהירה יותר.  כך לדוגמא בעלי עסקים יכולים לייצר תוכן רב לרבות כתבות, מודעות ואפילו פוסטים בצורה יעילה ומרשימה באמצעות כלים כמו GPT או . BARD כלים אלו יכולים לסייע גם בייעוץ ותמיכה ללקוחות באופן אוטומטי. בדרך זו, בעלות ובעלי העסקים יוכלו לספק מענה מהיר ומדויק לשאלות ולשפר את חווית הלקוח.

Ideogram 2
צילום: נוצר ב-ideogram.ai, באדיבות הבית לסולידריות חברתית

בינה מלאכותית גם מאפשרת לעסקים לקצר ולייעל תהליכים בעיצוב ופיתוח תכנים גרפיים חדשניים ומקוריים לבית העסק שלהם. בעזרת כלים כמו Canva ו- Midjourney בעלות ובעלי העסקים יכולים ליצור תוכן מגוון כמו מודעות פרסומיות לרשתות, הזמנות וסרטוני וידאו תוך שימוש במסרים אפקטיביים ובמילים מדויקות המתואמות לקהל היעד.

יש מגוון רחב של עסקים קטנים שיכולים להשתמש בכלי בינה מלאכותית, לדוגמא – בתחום הבנייה, קיימת היום פלטפורמת בינה מלאכותית המאפשרת למשרדי אדריכלות להאיץ ולייעל את תהליך התכנון באמצעות תוכניות בנייה ומודלים מבוססי AI. עסקים מתחום הייעוץ הפיננסי, מנטורינג, או אפילו עיצוב פרחים, יכולים להשתמש בבינה מלאכותית לשיפור החוויה המקוונת של הלקוחות שלהם. בתחום ההרצאות וההדרכות ניתן ליצור בדקות ספורות מצגות וסרטונים מקוריים ומתואמים אישית, ועוד.

להבין טוב יותר את התנהגות קהלי היעד // הקמתם אתר ? זאת רק ההתחלה....

רבים מבעלי ובעלות העסקים המשקיעים כסף בתקציבי שיווק לא יודעים לבחון מה עובד טוב ובעיקר מה לא עובד טוב בשיווק העסק. אם פעם זה היה פשוט לשים שלט בכניסה לחנות או מקסימום לפרסם מודעה בעיתון, היום בכמה דקות ניתן להרים אתר חדש עבור העסק – מה שמאפשר לעשות אופטימיזציה ע"י ניתוח דו"חות נתונים, ואין ספק כי הכלי הדיגיטלי המוביל בעולם לאיסוף וניתוח נתונים אודות תנועות באינטרנט הוא גוגל אנליטיקס 4.

המערכת של גוגל מאפשרת לעסקים הקטנים לראות מי הם המבקרים באתר, איך הם מגיעים לאתר (גוגל, רשתות חברתיות, ברקוד, קישורים ישירים ועוד) ומה הפעולות שהם מבצעים. כלי זה מאפשר להבין טוב יותר את קהל היעד של העסק.

Ideogram 4
צילום: נוצר ב-ideogram.ai, באדיבות הבית לסולידריות חברתית

באמצעות הפלטפורמה (GA4) ניתן גם לצפות בהתנהגות המשתמשים בתוך האתר, כמו למשל מה הדפים הנצפים ביותר, כמה זמן הם נמצאים בכל דף ואילו פעולות הם מבצעים (לחיצות, רכישות, הרשמות ועוד).
ניתוח מידע, זיהוי מגמות והבנת טרנדים בשוק – כל אלה יכולים לסייע לעסקים בתהליך קבלת החלטות מבוססות מידע יותר מדויק וממוקד.

שיווק בטיק טוק // גם אתם יכולים להיות "לחם חביתה"

ואם כבר הזכרנו טרנדים, אי אפשר שלא להזכיר את טיקטוק, הפלטפורמה שצמחה מאד בשנים האחרונות ועל אף זאת, רוב בעלי העסקים לא משתמשים בה על מנת לפרסם את העסק שלהם.
מדובר בערוץ שיווק ייחודי שיש לו יתרונות חזקים ביותר, כמו חשיפה לצעירים ונוער בצורה אורגנית ויצירתית. טיקטוק יכולה גם לספק לעסקים מידע על טרנדים חמים, מה שמאפשר לעסקים לשדרג את תכנית השיווק וליצור תכנים רלוונטיים במיוחד (כמו הלהיט "לחם חביתה בנתניה").
בנוסף, טיקטוק מעודדת השתתפות פעילה של משתמשי האפליקציה ביצירת תוכן. זו יכולה להיות הזדמנות ליצור קהילה סביב העסק תוך שמירה על קשר אישי עם קהל היעד.

לסיכום הוסיף גל קול כי "למידה ויישום של הכלים האלו הינו בעל פוטנציאל אדיר לשיפור הפעילות המקוונת של בעלות ובעלי העסקים."

אמנם העסקים הקטנים יכולים לוותר על השימוש בכלים האלה ולהמשיך עם השיווק המסורתי, אבל חשוב לפחות להכיר בכך ששיווק כזה מצריך זמן ומשאבים. השקעה בשיווק לא אפקטיבי יכולה לפגוע בקידום העסק ולפעמים אפילו לוקחת את העסק לאחור. שימוש בכלים דיגיטליים מתקדמים, אחרי שלומדים איך להשתמש בהם נכון, מפחית את הזמן והמאמץ הנדרשים לשיווק העסק ויכול לסייע לעסקים קטנים לצמוח.

להצטרפות לקהילת העסקים WeR1 לחצו כאן >>>