להרגיש כמו כולם: מרכז הספורט שמיועד לילדי שלוה

הכירו את המקום שמספק לילדים עם מוגבלויות פעילויות וחוגים מיוחדים שעוזרים להם להתקדם ולהתפתח

שלוה, להרגיש כמו כולם
אולם הספורט במרכז שלוה | צילום: באדיבות שלוה

מאת נוי גיא, אג׳נדות

מידי יום הולך דניאל גזיזיאן בן ה-10 לחוג כדורגל, כפי שעושים לא מעט ילדים בני גילו. אבל עבור דניאל זה הרבה יותר מסתם חוג - כשהוא משחק הוא מרגיש שהוא כמו כולם. ״דניאל שלי ממש נולד עם אהבה לספורט״, אומרת אימו ניקול ומסבירה: בהתחלה הוא בחר בשחייה ואז כדורסל וג׳ודו. אני כל כך מאושרת לראות את אותו עושה ספורט טיפולי במרכז הספורט של שלוה. הוא ממש שמח להגיע לכאן ותמיד מקבל תמיכה ואהבה מהצוות המקצועי״. דניאל לומד בכיתת שילוב בירושלים, ובשעות אחר הצהריים הוא מגיע למרכז הספורט של שלוה - המרכז הלאומי לטיפול באנשים עם מוגבלויות.

במרכז הספורט של שלוה נהנים כ-2,000 ילדים ובוגרים עם מוגבלויות כמו דניאל מפעילויות וחוגים. במרכז קיימים מספר מתקני ספורט מהמתקדמים והנגישים בישראל והוא כולל אולם ספורט, בריכות שחייה טיפוליות, חדרי הלבשה נגישים, חדרי טיפול וחדר כושר עם ציוד המיועד לאנשים עם מוגבלויות. מרכז הספורט של שלוה מעניק אפשרויות כושר חדשניות וייחודיות לשיקום ולפנאי. בשלוה מאמינים שלכל אחד ואחת יש את המסוגלות והיכולת לממש את הפוטנציאל שלהם. בנוסף, בארגון הבינו שהספורט הטיפולי מסייע לילדים ובוגרים להתגבר ולנצח אתגרים שונים במהלך היומיום ומעניק להם תחושת ביטחון.

מי שהחליטה למקד את תרומתה למרכז הספורט של שלוה היא חברת ״מגה ספורט״ מקבוצת MGS שהשנה הצטרפה למגזר העסקי התומך בארגון. במהלך החודשיים הקרובים יתקיים בסניפי רשת ״מגה ספורט״ מבצע התרמה מיוחד לארגון שלוה, במסגרתו ימכרו חבילות פלסטרים מצוירים וממותגים כתרומה לארגון. החבילות יימכרו בקופות סניפי מגה ספורט ברחבי הארץ, והכסף שיתרם ישמש למען קידום מרכז הספורט ויאפשר טיפולים לילדים ואנשים עם מוגבלויות.

חגית אציל-כהן, מנהלת השיווק של רשת מגה ספורט: “מגה ספורט מקבוצת MGS - הרשת המובילה והגדולה בישראל בתחום הספורט, חרטה על דגלה להנגיש את הספורט לכולם, אם זה למקצוענים ביותר ועד לחובבי הספורט, וכך גם לילדים ובוגרים עם מוגבלויות. אנחנו מתרגשים לקחת חלק בפעילות החשובה של ארגון שלוה וללוות את הילדים המיוחדים המוצאים בפעילות ספורטיבית ככלי טיפולי והתפתחותי. אנחנו גאים בשיתוף הפעולה ומלווים את ילדי שלוה לאורך כל מסלול הניצחונות שלהם״.

שיתוף הפעולה נעשה ומנוהל על-ידי חברת ״אג’נדות״. ״אג'נדות״ היא חברת תוכן חברתי (הראשונה והמובילה בישראל) שמתמחה בפיתוח אג'נדות חברתיות לארגונים עסקיים, בניית מגזר עסקי לעמותות, ובקידום מהלכי תוכן בווליום גבוה בכל הפלטפורמות. החברה הוקמה ב-2015, וב-2019 חברת peach נכנסה כשותפה בחברה. לאג'נדות כל היכולות הנדרשות בתוך הבית – אסטרטגיה, קריאייטיב, הפקה, עריכה והפצה.

מוזמנים להיכנס לאחד מסניפי הרשת או לאתר, לרכוש מארז פלסטרים מצוירים ולעשות משהו טוב!