מתגייסת למען הקהילה: הרשת הקמעונאית שמסייעת לשלוה ולא רק

יותר ויותר חברות מסחריות שכולנו מכירים תורמים לעמותות וארגונים באופן תדיר. לפניכם כמה מהלכים חברתיים עם אג'נדה   של רשת קמעונאות גדולה

מחלקת הירקות של הרשת | צילום: מחסני השוק

מאת נוי גיא, אג׳נדות

תרומה למען הקהילה היא חלק בלתי נפרד מהשגרה היומיומית של מרבית מהחברות המסחריות. החברות שמות לעצמן כיעד מהאג׳נדה שלהן גם פעילויות הקשורות לתרומה לקהילה. גם הציבור רואה חשיבות רבה מאוד במעורבותן ותרומתן של חברות מסחריות בקהילה. אחת מהחברות שלא ניתן להתעלם מהפעילויות החברתיות הנדיבות שלהן בשנים האחרונות היא רשת מחסני השוק.

מנצחים בכל מחיר | צילום: מחסני השוק

רשת מחסני השוק הנה רשת קמעונאות מזון פרטית מהגדולות בישראל. הרשת מוחזקת ע"י משפחת נעמן ומשפחת כהן, הוקמה בשנת 1996, ומונה כיום-61 סניפים בפריסה ארצית. הרשת תורמת באופן תדיר לעמותות המקדמות ערכים חברתיים, כמו: שלוה, פתחון לב , נט״ל, ער״ן, חיילים בודדים ועוד. בנוסף, הרשת שמה לה כמטרה להעסיק כמה שיותר אנשים עם מוגבלויות בסניפיה השונים, כחלק מהאג׳נדה שמגיעה הזדמנות שווה לכל אדם באשר הוא ללא הבדלי דת, גזע או מין.

מחסני השוק – מנצחים בכל מחיר | צילום: מחסני השוק

רק בשנה האחרונה מחסני השוק תרמו לעמותות מאות אלפי שקלים. בסוף פברואר הרשת גייסה תרומה כספית של כ-200 אלף לעמותת ער״ן - מפעילת הקו הגדול במדינה לעזרה ותמיכה נפשית, ובחרו למקד את תרומתם לסיוע לילדים ובני נוער המתמודדים עם חרמות ובריונות ברשת. זאת לאחר שבעמותה  זיהו שמספר הפניות אליהם עלה בעשרות אחוזים. התרומה סייעה לעמותה להגדיל את פעילותה, לשמר ואף להכשיר מתנדבים נוספים שמצילים בכל יום חיים ומסייעים לקשישים, ניצולי שואה, חיילים בודדים, בני נוער, ילדים ולכל אדם הזקוק לעזרה.

בתחילת מאי לקראת יום הזיכרון לחללי צה״ל ובעקבות גל הטרור ששטף את המדינה הייתה עלייה של מאות אחוזים בפניות לקו הסיוע של עמותת נט"ל – עמותה המטפלת ומעניקה סיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע מלחמה וטרור. בעקבות כך, רשת מחסני השוק החליטה לתמוך ביום הוקרה למתמודדים עם פוסט טראומה בקשת 12 ותרמה תרומה נכבדת של כ-270 אלף ש״ח. התרומה סייעה לעמותה לפתוח קבוצות טיפול נוספות, לממן טיפולים, לגייס מטפלים ועוד.

בשנים קודמות, ברשת מחסני השוק תמכו ביום שידורים מיוחד למען חיילים בודדים חסרי עורף משפחתי מהמרכז לזכרו של מייקל לוין והעניקה למרכז תרומה של 260 אלף ש״ח. בנוסף, העניקו פלטפורמה למכירת בקבוקי מים שנמכרו ב-5 שקלים בקופות הסניפים כאשר כל ההכנסות מהמכירה הועברו לפתחון לב – ארגון הפועל לשבירת מעגל העוני הבין דורי. באותו מהלך, נמכרו 30 אלף בקבוקים – תרומה של 150 אלף ש״ח.

בימים אלה, לקראת משדר התרמה לארגון שלוה – המרכז הלאומי לטיפול באנשים עם מוגבלויות שיתקיים ברשת 13, רשת מחסני השוק החליטה להירתם בפעם השנייה למען הארגון והחלה במבצע התרמה בקופות למען ילדי שלוה. במסגרת המבצע הלקוחות יכולים לתרום בקופות הסניף 10 שקלים עם יעד של  300 אלף ש״ח כדי לחזק את הארגון ולשמר את הפעילות המדהימה שלו עם ילדים עם מוגבלויות.

שיתוף הפעולה נעשה ומנוהל על-ידי חברת ״אג’נדות"״אג'נדות״ היא חברת תוכן חברתי (הראשונה והמובילה בישראל) שמתמחה בפיתוח אג'נדות חברתיות לארגונים עסקיים, בניית מגזר עסקי לעמותות, ובקידום מהלכי תוכן בווליום גבוה בכל הפלטפורמותהחברה הוקמה ב-2015, וב-2019 חברת peach  נכנסה כשותפה בחברה. לאג'נדות כל היכולות הנדרשות בתוך הבית – אסטרטגיה, קריאייטיב, הפקה, עריכה והפצה.

 

מוזמנים להיכנס לסניפי הרשת ולתרום 10 שקלים לילדים עם מוגבלויות ולהעניק להם ולמשפחותיהם מעט שלווה!