בייבי קואלה – מותג חיתולים רב פעמיים ששם אתכם ואת הילדים שלכם בעדיפות עליונה

חד פעמי מול רב פעמי | צילום: חיה עמית

בשיתוף בייבי קוואלה

הכירו את "בייבי קואלה" – מותג חיתולים רב פעמיים ששם אתכם ואת הילדים שלכם בעדיפות העליונה

עצרתם פעם לחשוב כמה כסף אתם עומדים לבזבז על חיתולים חד פעמיים, מגבונים ומוצרים נוספים שהם בגדר "חובה" לרך הנולד? הורים רבים כורעים תחת הנטל הכלכלי וההוצאות הכרוכות בהגעתו של תינוק חדש לעולם. מה שלא סיפרו לכם זה שיש דרך בה תוכלו לחסוך למעלה מ-6,000 שקלים לילד, לשמור על בריאותו ועל כדור הארץ. מסתבר שחיתולים חד פעמיים הם כבר מזמן לא האלטרנטיבה היחידה להורים; על אף שהם נתפסים אצל רוב האנשים כבחירה המתבקשת, אין ספק כי שימוש בהם כרוך בלא מעט בעיות בתחום הבריאותי, הכלכלי וכמובן האקולוגי. דגנית מקא, נטורופתית במקצועה ובעלת המותג למוצרים רב פעמיים "בייבי קואלה", מסבירה מעט על ההבדלים בין חיתולים חד פעמיים לחיתולי בד רב פעמיים, המידע שיש לה לחלוק בנושא ללא ספק ידהים גם אתכם.

חד פעמי מול רב פעמי | צילום: חיה עמית

"התרגשתי לחתל ברב פעמי"

כשדגנית שמעה לראשונה על חיתולים רב פעמיים, היא נרתעה מהרעיון, כמו הורים רבים אחרים. זה קרה בהריון הראשון שלה, חבר המליץ לה לשקול את האופציה לאור העלות הכלכלית הנמוכה, בהשוואה לחיתולים חד פעמיים. "בשלב הזה אפילו לא הבנתי את העניין האקולוגי, אבל ידעתי שאני הולכת לחסוך למעלה מ-6,000 שקלים בשנה על כל ילד, אז הייתי חייבת להבין במה מדובר", היא מספרת. רק כאשר ראתה דגנית במו עיניה חיתולים רב פעמיים והבינה כמה הם קלים ופשוטים לשימוש, הצטיידה מיד בחיתולי בד רב פעמיים לקראת הלידה הראשונה שלה. "הייתי אמא טרייה, עם תינוקת חדשה, אבל  התרגשתי לחתל ברב פעמי. זה הרגיש לי כמו שליחות, הדבר הנכון, גם בריאותית בשביל התינוקת שלי", היא מספרת.

צילום: חיה עמית

חומרים כימיים ורעילים

ואם כבר מדברים על בריאות, אין ספק כי חיתולי בד רב פעמיים נחשבים בריאים וטובים הרבה יותר לעורו העדין של התינוק. "החיתול החד פעמי מכיל חומרים כימיים שהמטרה שלהם היא לספוח את הנוזלים – וזה בעצם מה שחברות החיתולים מתגאות בו. אף אחד לא עוצר לחשוב: 'מה הם בדיוק החומרים הכימיים האלה?' והחברות בוודאי שלא יפרסמו אותם", מסבירה דגנית. הבדים של החיתולים החד פעמיים עוברים הלבנה בתהליך כימי לא בריא כדי שייראו בהירים וצחורים, אבל לטענת דגנית, זו רק בעיה אחת מבין שלל הבעיות המאפיינות את סוגי החיתולים הללו. "בחיתולים חד פעמיים יש חומרים כמו סודיום פוליאקרילט, כדוריות קטנות הסופחות פי 200 ממשקלן. כשהחיתול מתמלא בנוזלים, הכדוריות הללו הופכות לג'ל. הכדוריות סופחות לא רק את נוזל השתן אלא גם את לחות העור וגורמות לגירויים איומים ודלקות עור. לא סתם מוכרים לאימהות מוצר שנקרא 'משחת החתלה' – זה במטרה להגן על עור התינוק מפני הגירויים שחומרים אלו יוצרים, אתם מגינים על התינוק מפני מוצר שאתם שמים עליו 24 שעות ביממה, 3 שנים מחייו, זו רק נקודה אחת למחשבה מיני רבות. חיתולים רב פעמיים לא גורמים לדברים האלה ובחיתולים רב פעמיים לא משתמשים כלל במשחת החתלה".

צילום: דגנית מקא

"הזמנתי בד והתאמנתי בלילות על תפירה"

על אף שדגנית האמינה תמיד בחיתולי הבד הרב פעמיים ובכל היתרונות שיש להם להציע, היא מודה שרוב החיתולים שרכשה, על אף שהיו "בסדר" לדבריה, לא בהכרח הצליחו לענות על כל הצרכים והרצונות שלה. "היה לי משהו בראש, חיפשתי חיתולים שיתאימו לגן, לא מצאתי מה שרציתי. למרות שלא היה לי שום ידע בשלב הזה, אמרתי – אני אתפור", היא מספרת. כך היא מצאה את עצמה מזמינה בדים ומתאמנת בלילות על תפירה – השקעה שהובילה לבסוף לפתיחת מותג משלה, "בייבי קואלה". "עשיתי המון ניסיונות", היא מספרת, "דייקתי את הגזרה, בדקתי את החיתולים למול המון נסיינים שמחתלים בדרך כלל בחיתולים רב פעמיים ועשיתי שינויים והתאמות עם כל פידבק שקיבלתי". על אף שכיום, "בייבי קואלה" נחשב למותג מצליח ואיכותי לחיתולים רב פעמיים, דגנית ממשיכה לבצע בחיתולים שינויים והתאמות, על מנת לספק ללקוחותיה את המוצר הטוב ביותר. "תמיד יש לאן לשאוף ותמיד יכולים לצוץ רעיונות חדשים", היא אומרת.

 

סטנדרטים גבוהים ואיכות בלתי מתפשרת

תודות לפרפקציוניזם שלה ובעקבות דרישה הולכת וגוברת למוצרים נוספים מהמותג, ליין המוצרים ש"בייבי קואלה" מציעה ללקוחותיה רק הולך וגדל, וכיום, ניתן למצוא בחברה גם מוצרים כמו תיקים לחיתולים מלוכלכים, משטחי החתלה פרי פיתוח שלה ואף, בהתאם לתקופת הקורונה, גם מסכות בד רב פעמיות והכל נתפר בישראל. את כל המוצרים ניתן לרכוש דרך אתר החברה. "חיתול עולה בסביבות 100 שקלים", היא מספרת, "אנחנו תמיד רוצים להוריד עלויות כדי שהחיתולים הללו יהיו כמה שיותר נגישים לכולם אבל חשוב לי לספק ללקוחות שלי את המוצר הכי טוב שיש". בדיוק מסיבה זו, יצרה דגנית חיתולים שיכולים להתאים לתינוקות בכל שלבי ההתפתחות. "יצרתי חיתולים שמתאימים לתינוקות כבר מרגע הלידה ועד שהם נפרדים מהחיתול, בגיל שלוש או ארבע", היא אומרת, "החיתולים האלה לא רק עמידים מאוד, אלא גם עשויים מבדים איכותיים שיש להם תו תקן אירופאי או אמריקאי. אני אמנם מנסה להוזיל את המחיר של החיתולים ככל הניתן, אבל לעולם לא אתפשר על האיכות".

צילום: לין ממרן

בייבי קואלה

טלפון: 054-2003252

אתר: https://baby-koala.com/

אינסטגרם: https://www.instagram.com/babykoala_clothdiaper/

פייסבוק: https://www.facebook.com/babykoaladiaper