מכללת IPC: כל מה שאתם צריכים כדי לצלוח את עולם התעסוקה

קורסים מקוונים איכותיים, ליווי מקצועי צמוד והחזר כספי - כל אלה הם רק חלק קטן ממה שמציעה מכללת IPC לסטודנטים שלה. החל מלימודי שיווק דיגיטלי, דרך הנהלת חשבונות ועד לבדיקת תוכנה - במכללה תוכלו ליהנות מקורסים ברמה גבוהה, שיספקו לכם יתרונות משמעותיים בעולם התעסוקה

עדי ארקין בעלי מכללת IPC

מגפת הקורונה שתקפה את העולם בשנים האחרונות, הוכיחה לכולנו עד כמה שוק התעסוקה יכול להיות הפכפך ובלתי יציב. בעוד שלא מעט אנשים נרשמו להכשרות ארוכות במגוון של תחומים שונים לצרכי הסבה מקצועית, ישנם גם כאלה שמצאו דרך להפוך את ההסבה המקצועית למהירה ופשוטה הרבה יותר - כשבראשם הסטודנטים של מכללת IPC. תפסנו לשיחה את עדי ארקין, המנהל המקצועי של המכללה, ששמח לפתוח לנו צוהר למודל הלימודים הייחודי שלהם.

תכנון ופיתוח קפדניים

עוד לפני שמדברים עם ארקין, ניתן לראות כי מכללת IPC היא לא סתם עוד מכללה מקוונת ללימודי תעודה. כלל הקורסים במקום מצולמים ומוקלטים ברמה גבוהה, לאחר תכנון קפדני ואינטנסיבי שאורך כשנה. "יש לנו אולפן לצילום שבו אנחנו מצלמים את המרצים ומקליטים את השיעור, ותמיד אנחנו מכניסים חידושים ושיפורים", מספר ארקין. "אנחנו לוקחים את כל חומר הלימודים הפדגוגי והופכים אותו לקורס דיגיטלי שבנוי כשיעורים קצרים, כדי שהסטודנטים יוכלו לשמור על עניין ורמת ריכוז גבוהה".

מכללת IPC: פרקטיקה לפני הכל

בשונה ממכללות אחרות בארץ, במכללת IPC נהנים הסטודנטים מקורסים מקצועיים שאורכים בין חודש לשנה בלבד, כאשר בסיומם הסטודנט כבר יכול להשתלב בשוק העבודה. "לפני הכל, המכללה שלנו היא מכללה להכשרות מקצועיות. הסלוגן שלנו במכללה הוא מקצוע-קריירה-עתיד", מספר ארקין. "המטרה שלנו היא שהסטודנטים לא רק ירכשו השכלה, אלא ממש יתחילו קריירה חדשה בתחום. אלה לא לימודי העשרה, אלא לימודים ששמים דגש על הפרקטיקה במלוא מובן המילה, במטרה לספק לסטודנטים יתרון משמעותי על פני המתחרים שלהם".

כיום, מציעה המכללה לתלמידיה מגוון של קורסים בנושאי הנהלת חשבונות, חשבות שכר, שיווק דיגיטלי, בדיקת תוכנה, נדל"ן ועוד. "יש לא מעט מכללות שמציעות קורסים בתחומים האלה", מודה ארקין, "אבל רוב המכללות הללו מתנהלות בצורה מיושנת, עם שיטות וחומרי לימוד מיושנים, וללא דגש על הדבר החשוב ביותר - הפרקטיקה".

"אנחנו מאפשרים לסטודנטים להתאים את מסלול הלימודים לחיים האישיים שלהם"

הקורסים במכללת IPC מאפשרים לסטודנט להתקדם בחומר בהתאם לקצב שלו ולרמת הפניות שלו, וללמוד למעשה בכל זמן ומכל מקום. בשל העובדה שהקורסים פתוחים לסטודנטים גם לאחר ההכשרה, הם יכולים להמשיך לחזור על החומר כמה פעמים שירצו. "אנחנו מאפשרים לסטודנטים להתאים את מסלול הלימודים לחיים האישיים שלהם, וזה מתאים לכולם - גם לאמא שיש לה ארבעה ילדים ורק שעה אחת פנויה בשבוע, למשל. היא תוכל להיכנס למערכת וללמוד בדיוק בחלונות הזמן שמתאימים לה, וזה מבטיח שהיא תסיים את המסלול. אם היא תלמד במתכונת פרונטלית מיושנת, אז סביר להניח שיהיו ימים שבהם היא תהיה פחות מרוכזת או תיאלץ להיעדר. אצלנו זה לא קורה", הוא מסביר.

מתוך אחד הקורסים במכללת IPC
צילום: צילום: יח''צ

כשארקין מדבר על התאמת מסלול הלימוד לחיים האישיים של הסטודנט, הוא לא מתכוון רק לכאלה שסגנון החיים שלהם עמוס במיוחד. "יש כיום קורסים פרונטליים של הנהלת חשבונות, שמכינים את הסטודנטים לאותו מבחן הסכמה שאנחנו מכינים אותם אליו. הקורסים האלה אורכים בין חצי שנה לשמונה חודשים בגלל שהם נערכים לרוב במתכונת של לימודי ערב, אחת לשבוע. יש לנו סטודנטית שסיימה את הקורס הזה בחודש אחד - ועברה את המבחנים של הלשכה בהצטיינות. במקום לגרור את הקורס במשך שמונה חודשים, היא סיימה אותו במהירות ונכנסה ישר לשוק העבודה".

על מנת להבטיח שהסטודנטים לא יתקדמו באופן מהיר מדיי בקורס מבלי להבין באמת אחת החומר הנלמד, מערכת הלמידה במכללת IPC בנויה כך שהיא מונעת התקדמות עיוורת. "בסיום כל שיעור, הסטודנט מקבל מבדק שמכיל שאלות מקצועיות. בקורסים של הנהלת חשבונות וחשבות שכר, למשל, השאלות נלקחות היישר מהמבחנים של הלשכה - ומכינות את הסטודנט כבר בשלב הזה לעבור את המבחנים", מסביר ארקין. "רק לאחר שהסטודנט עונה על כל השאלות בצורה נכונה, הוא יכול להתקדם לנושא הבא ולשיעור הבא. במידה והוא טעה, מערכת הלמידה תציג לו את התשובה הנכונה, הדרך לפתרון וכל מה שהוא צריך כדי להבין את הטעות שלו".

מכללת IPC: הנהלת חשבונות וחשבות שכר - לא רק למצטיינים במתמטיקה

בין קורסי הדגל של המכללה, ניתן למצוא את הקורסים להנהלת חשבונות וחשבות שכר, שבסופם ניגשים הסטודנטים לבחינות חיצוניות מטעם לשכת יועצי המס. בסיום הקורסים ועוד לפני הבחינות, עורכת המכללה מרתון הכנה למבחנים בזום, עם מרצים ומתרגלים מנוסים. לאחר הבחינות, הסטודנטים זוכים לסדנא מעשית מטעם המכללה, במסגרתה הם לומדים את תוכנות השכר והנהלת החשבונות המובילות ביותר בתחום, על מנת לספק להם יתרון נוסף בשוק העבודה בארץ.

"התחום של הנהלת חשבונות וחשבות שכר הוא אחד התחומים היציבים ביותר בשוק, ולכן זה רק טבעי שכמכללה להכשרות מקצועיות, נציע גם את הקורסים האלה", מסביר ארקין. "מנהל החשבונות או חשב השכר הוא דמות בכירה בחברה, גורם מקצועי שלא נוטים להחליף אותו, גם בתקופות כמו תקופת הקורונה למשל. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אלה לא קורסים מתמטיים, והם מתאימים מאוד גם לאנשים שאין להם רקע חזק במתמטיקה. אנחנו דואגים לבנות את הקורסים שלנו ככה שיתאימו לכולם. ההדרכות המעשיות שאנחנו מספקים לסטודנטים על התוכנות הן הדבר הפרקטי ביותר לעולם העבודה כיום - זה בעצם מה שמאפשר להם להשתלב בתחום באופן מידי".

צילום: צילום: יח''צ

מכללת IPC: ליווי מקצועי מתחילת הקורס וגם לאחר שהוא מסתיים

ניכר כי במכללת IPC, הצלחת הסטודנטים מוצבת בעדיפות העליונה. עניין זה בא לידי ביטוי לא רק בסיוע הטכני שמעניקה המכללה לסטודנטים בעת הצורך, אלא גם בליווי אישי צמוד, סדנאות מקצועיות שמטרתן להכין את הסטודנטים לשוק העבודה ואף במחלקת ההשמה שהוקמה במטרה לסייע לסטודנטים במציאת עבודה. "אנחנו לא מתחייבים להשמה, ואני גם ממליץ להתרחק ממקומות שכן מתחייבים", אומר ארקין. "במקום זאת, אנחנו נותנים לסטודנטים סיוע בסידור קורות החיים שלהם, הכנה לראיונות ועוד, וגם מפתחים קשרים עם מעסיקים בתחומי הלימודים שלנו. אנחנו עושים הכל כדי שהסטודנטים שלנו ישתלבו בשוק העבודה, כי זו המטרה בשורה התחתונה".

דבר נוסף שמייחד את המכללה, הוא התחייבות למעבר של כל הבחינות בתחום הנלמד. "אנחנו המכללה היחידה בישראל שמתחייבת על כך בכתב, ובמידה והסטודנטים לא עוברים את הבחינה - הם מקבלים החזר כספי מלא. יש לנו פה התחייבות של 100 אחוזים להצלחה", מעיד ארקין. "אנחנו עושים את זה כי בנינו תוכנית לימודים שאנחנו עומדים מאחוריה ובטוחים שהיא עובדת, ואחוזי המעבר אצלנו הם אכן מהגבוהים בתחום. כל מה שחשוב לנו זה שהסטודנטים שלנו יצליחו, כי ההצלחה שלהם היא ההצלחה שלנו".

IPC - Israel Professional College

טלפון: 077-2760060

כתובת: כנפי נשרים 13, בית ענבר, י-ם

מייל: support@ipc.co.il

אתר

פייסבוק