תהילה דביר – כך תשנו את ההרגלים שלכם בדרך להצלחה

תחום המאמנים האישיים הוא אחד התחומים הפורחים ביותר בישראל. אלפי מאמנים, עשרות בתי ספר שונים, ומאות אלפי מטופלים המבקשים להיעזר בקואצ'ינג כדי להגיע להישגים

צילומי תדמית תהילה דביר

מי שהחלה לעשות לעצמה שם של מאמנת אישית יוצאת דופן בנוף המקומי היא תהילה דביר, כיצד היא עושה זאת?

מפיקה מטעם המדור שוחחה עם תהילה, היא למדה ממנה על תפיסת עולמה וכיצד היא מפרקת לגורמים קשיים של בן אדם, ומרכיבה מחדש כך שהוא יוכל לצאת לדרך חדשה עם כל הכלים הדרושים להצלחה ולהגשמה עצמית..

תהילה דביר – מאמנת אישית שכדאי להכיר

תהילה דביר, בת 29 היא מאמנת מזן אחר. בניגוד לעמיתיה למקצוע, תהילה למדה מספר תחומים שונים לאורך השנים, מתוך עניין אישי ולאו דווקא כדי לרכוש מקצוע, את הלימודים האקדמאיים עשתה באוניברסיטה הפתוחה שם למדה פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות, ומחוץ למסגרת הלימודים למדה בצורה אוטודידקטית, תזונה, יוגה אמנות ולימודים רוחניים. ולאחרונה נכנסה לעולם היזמות, עסקים והשכלה פיננסית.

כל מה שלמדתי היה בשביל ללמוד על עצמי, להתמודד עם האתגרים שלי ולרפא את מה שצריך. .

מה הופך את תהילה לאשת מקצוע שונה מאחרים? היא פתחה בפניי את הלב וסיפרה לי על הכאב האישי שגרם לה לעשות שינוי משמעותי בחיים האישיים שלה, ואת התובנות שגיבשה היא מעבירה היום לאחרים: "בערך בגיל 10 הבנתי שאני לא כמו כולם, שיש לי כשרונות מיוחדים ויחד עם זה גם קשיים ואתגרים רבים ביחס לאחרים. הבנתי שיש לי הפרעת קשב עוד לפני שידעתי שיש לזה שם".

כשבגרתי ונזרקתי למים העמוקים של החיים הבנתי שהאתגר האמיתי רק מתחיל, ולי לא היו כלים בסיסיים שלא לדבר על כלים פיננסים, לא ידעתי להתנהל נכון בשום צורה, ובנוסף סבלתי מערך עצמי נמוך שנבע מהקשיים שהחלו בבית הספר.

כשנרשמתי לאוניברסיטה עברתי אבחון וקיבלתי כמובן מרשם לריטלין,  אף אחד במערכת הבריאות לא אמר שיש דרך אחרת. 7 שנים השתמשתי בתרופות כימיות שפגעו לי בבריאות, למעשה עד היום אני משקמת את הגוף שלי מהנזקים. הטיפול התרופתי  יכול לעזור נקודתית בטווח הקצר בשעת מבחן או משימה שדורשת קשב, אבל לא מהווה פיתרון להתנהלות היומיומית, למעשה בטווח הארוך זה מחריף את התסמינים.

תהילה הוסיפה וסיפרה לי מדוע בחרה לעסוק דווקא באימון אישי. האמת שאף פעם לא בחרתי, אחרי שלמדתי על בשרי והצלחתי להתגבר על רוב האתגרים שלי, כל פעם שדיברתי עם מישהו ראיתי וידעתי איך אני יכולה לעזור לו לקדם את החיים שלו בכמה רמות קדימה. ולממש את הפוטנציאל שלו.

כיוון שהגישה שלי תמיד היתה תומכת, אנשים לא נרתעו מחוות הדעת שלי, אלא נפתחו בפניי ואהבו את ההשפעה שלי עליהם", כך שלאט לאט התחדדה בתוכי המחשבה כי זהו הייעוד שלי בחיים".

לחיות בהרמוניה עם הפרעת הקשב והריכוז שלכם

הקליניקה של תהילה דביר ממוקמת בראש פינה, במהלך השבוע היא מגיעה גם לאזור מרכז הארץ, ובמקביל מקיימת פגישות גם בזום. תהילה בעיקר עובדת עם צעירים החל מגילאי 18 ומעלה, ובאים אלי גם אנשים בני 40. למדתי ממנה כי בעיקר אלו חבר'ה שסובלים מבעיות של הפרעות קשב וריכוז.

"התופעה של הפרעת קשב היא כל כך נפוצה, כמעט כל אחד שיוצא לי לספר לו על מה שאני עושה אומר שיש לו הפרעת קשב." וזה לא תלוי באבחון, זה העומס יתר שאנחנו חיים בו, זה ההרגלים שפיתחנו והם מנהלים אותנו, או שאנחנו במעגל הרגלים חיובי שמעיף אותנו קדימה או שאנחנו במעגל שלילי שתוקע אותנו במקום. לכל אחד יש הרגלים שהוא רוצה לשנות והוא חייב לשנות, ולא תמיד זה פשוט, זה מלחמה עצמית יומיומית.

ניהול זמן ומשימות – אחד האתגרים העיקריים של הפרעת קשב הוא התנהלות יומיומית בתוך הזמן, אין לנו באמת אפשרות לנהל את הזמן, רק את עצמנו בתוכו. באימון אנחנו מעלים את כל האתגרים ומוצאים פתרונות ואסטרטגיות לניהול משימות, וכמובן שיש גם את הזמן החופשי שמאוד משנה מה אנחנו בוחרים לעשות איתו, אנחנו יכולים להשקיע בעצמנו או לבזבז אותו על גלישה ברשתות וטלוויזיה. מה שמגביר את הקושי בניהול המשימות וגם מייצר דחיינות.

בזמנים לחוצים זה עוד יותר קשה, אני זוכרת את תקופת הלימודים באוניברסיטה כתקופה לחוצה בטירוף, מרוב עודף משימות לא הצלחתי לעשות כלום, לא ידעתי מאיפה להתחיל, הייתי עושה המון משימות קטנות ולא נשאר לי זמן למשימות הגדולות והייתי מושכת אותם אל תוך הלילה ואז זה מעגל כזה של חוסר שינה, סטרס, ונוצר גם קושי רגשי.

כשלומדים לנהל לוחות זמנים, תיעדוף של משימות ותוכנית עבודה שבועית אז מוצאים זמן מוגדר לכל משימה, ואם זה משתבש אז מוצאים זמן אחר, כשזה מול העיניים ומתרגלים לעבוד בתוכנית מסודרת פתאום רואים שיש זמן להכל. ורמת הסטרס פשוט יורדת משמעותית.

היום, אני אומרת לך שאין מצב שאני קמה לבוקר שאני לא יודעת בוודאות מה אני הולכת לעשות בו, וגם אם לא הספקתי את הכל זה בסדר, אני שואפת לשמונים אחוז של יישום.

ניהול שעות השינה- אולי זה נשמע הזוי, אבל צריך ללמוד לנהל את זה. זה מאוד מאתגר אנשים עם קשיי ניהול, יש נטייה למרוח את הזמן לפני השינה, לישון עד מאוחר כי נדמה שאולי מספיקים יותר, אבל זה לא נכון, הזמן הזה מתבזבז. ולמחרת היום יש עייפות וכבדות, וזה משפיע על הקשב, על מצב הרוח, על קבלת ההחלטות, וגם על תזונה. תלכו לישון מוקדם, תרחיקו מסכים לפחות שעה לפני השינה, ואולי זה אפילו יגרום לכם לקרוא ספר.

באימונים אני בונה שגרת ערב ושגרת בוקר, בבוקר צריך להקדיש לפחות שעה לעצמנו, לפעילות גופנית קלילה, לתכנון היום, להתבוננות, כתיבה חופשית, נשימות, לפני שנכנסים לאטרף של היום.

תזונה נכונה- כולם יודעים שתזונה מאוד משפיעה עלינו. כל מה שאנחנו מכניסים לפה יש לו השפעה חיובית או שלילית על הגוף שלנו, על הרגשות שלנו, וכמובן על הבריאות. וזה לא רק מה, זה מתי, כמה ואיך. מתאמנים שאני פוגשת מספרים שהם לא אוכלים כלום עד הצהריים, ושותים המון קפה על בטן ריקה, ולמרות שמבינים את ההשפעה קשה להם מאוד לשמור על תזונה מדויקת. לכן כשזה בתוך תהליך מודע ומחייב בליווי צמוד שתחום בזמן יותר קל להטמיע את השינוי.

תזונה זה לא רק מה אוכלים, זה גם ההתעסקות עם האוכל, התעסקות עם הקניות, וזה קשור לניהול משימות, לשינה, לשגרת הבוקר, בונים תפריט יומי ושבועי מראש ועובדים על צמצום ההתעסקות עם האוכל. זה מתקשר לניהול משימות.

ניהול פיננסי –פה  זה גם מתקשר לניהול משימות, לדחיינות, לאימפולסיביות וחוסר יכולת לתכנן מראש. אני עובדת על זה עם מתאמנים, זה חלק מאוד מרכזי באימון ויש לו השפעה רבה מאוד על איכות החיים.

כל ההרגלים האלו נכנסים אחד בתוך השני, זה המעגל, ומנסיון שלי, שינוי קטן בהרגל אחד קריטי גורר שינוי גדול בשאר תחומי החיים. אולי זה נשמע קשה אבל אלו שינויים קטנים  באמת שינויים קטנים שנותנים תוצאות גדולות ומשנים חיים מקצה לקצה

לאמן את שריר הניהול

תראה, כשיש לנו המון קשיים ויש להם שם אחד " הפרעת קשב וריכוז" אז אנחנו מחפשים פיתרון אחד, לרוב זה יהיה כדור, אבל כששמים את ההגדרה רגע בצד ומתעלמים מהשם הזה, לא כי זה לא קיים, אלא כי זה לא באמת תורם לנו, אז מפרקים את האתגרים ומוצאים להם פתרונות ואז מתאמנים עליהם עד שמשנים את ההתנהגות. כי בסופו של דבר זה התנהגותי.

זה כמו שריר, אם אתה רוצה לאמן את השירירים שלך אתה הולך לחדר כושר ומשקיע בזה זמן ואנרגיה, גם את השריר הניהולי צריך לאמן. כל הזמן.

זה לא אימון להצלה משגשגת בקרירה או משהו מפוצץ, זה אימון לפיתוח אישיות, בניית ערך עצמי, זה ללמוד לחיות מחדש.

תהילה דביר – תוכניות לעתיד

"את הייעוד שלי בחיים שלי מצאתי, ומעכשיו אני מנצלת כל רגע כדי להתפתח וללמוד ולאסוף עוד כלים מכיוון שאני מכירה כל הזמן מתאמנים חדשים, ובאים אלי אנשים מיוחדים מאוד שאני לומדת מהם המון, זה מאתגר ומחדד אותי ואני מגיעה כל הזמן לתובנות נוספות לגבי הפרעת קשב ולדרכי פעולה נוספות. אני רוצה לשנות את התודעה הכללית בקשר להפרעת קשב, שאנשים יבינו שזה רק מילה, יש אתגרים בואו נפתור אותם. אחד אחד, ואז תראה איך כל היתרונות והכישרונות שלהם מתפרצים החוצה. .

לגבי המשך הדרך יש לי כל הזמן רעיונות חדשים, אני מתכננת לבנות קובצות של מחזורי אימון משותפות שמייצרות סביבת שינוי מעצימה ותומכת, ולצרף אלי אנשי צוות מקצועיים נוספים, לעשות הרצאות, לכתוב ספרים, אני נמשכת מאוד לעולם היזמות והעסקים ואני לומדת כל הזמן, בן זוגי לומד יעוץ עסקי ובעתיד אנחנו מתכננים לעבוד ביחד עם מי שרוצה להקים עסק משלו בצורה נכונה,  נבנה לו תוכנית אימון מיוחדת שכוללת יעוץ וליווי עסקי.

צילומי תדמית תהילה דביר
צילום: צילום: רות דביר

תהילה דביר – יצירת קשר

טלפון: 050-2227983

פייסבוק

אינסטגרם