הכירו את חמדה טלאור - יועצת בכירה לפנג שואי

כמה פעמים יצא לכם לשמוע משפטים כגון: "מהיום שבו נכנסתי לגור בבית הזה יש לי כל הזמן בעיות עם בעלי", "מאז שעברנו דירה אני לא ישן טוב בלילה", "בבית הזה הבן שלי הפסיק ללמוד והוא עסוק כל היום בטלפון", "אני מרגיש/ה שדברים הולכים קשה במקום החדש שלנו"?

עיצוב של חמדה טלאור

אם המשפטים האלה או משפטים דומים נשמעים לכם מוכרים, סביר מאוד להניח שבדומה לאנשים רבים אחרים, גם אתם צריכים לבצע שינוי כלשהו בבית או במשרד, כזה שיאפשר לכם לחיות בסביבה תומכת ונכונה יותר עבורכם, וישחרר אתכם מהתקיעות שאתם מצויים בה.

רפואת המקום - אמנות המיקום

גדולת החכמה הסינית העתיקה ידועה בעולם כולו: הרפואה הסינית עוסקת ברפואת הגוף, והפנג שואי עוסק ברפואת המקום, ומכאן שמו – אמנות המיקום.

חמדה טלאור, יועצת פנג שואי בכירה, מסבירה על האמנות שבאמצעותה ניתן לשפר את איכות החיים שלנו לאין שיעור: "בשיטת הפנג שואי בוחנים באופן יסודי את נתוני המבנה, לוקחים בחשבון את נתוני הטבע והסביבה, ומתייחסים לנושאים שלכאורה נראים זניחים – כגון סוגי חומרים, צבעוניות, מיקום של חפצים ותכנון החדרים השונים בבית או בעסק".

הפרקטיקה באומנות הפנג שואי שוזרת את עולמות הרוח והחומר. כאשר עולמות אלו מסונכרנים ותומכים זה בזה מתקיימת זרימה טובה של האנרגיה, ואז אנו חווים שיפור בכל תחומי החיים: בריאותי, כלכלי ובמערכות היחסים.

עיצוב מטבח של חמדה טלאור
צילום: תמונה: 2M media

חמדה טלאור: "הבנתי שזה עוד פן אחד במה שאני כבר ממילא עושה"

את דרכה בתחום, החלה טלאור בשנת 2000. "אחותי ניסתה למכור את הבית שלה במשך שבע שנים ולא הצליחה", היא מספרת, "ואז חברה סיפרה לה שגם היא הייתה במצב דומה והזמינה יועצת פנג שואי, שבזכותה הבית נמכר בתוך מספר ימים בודדים".

הגילוי הזה הוביל את טלאור ואחותה לשכור את אותה יועצת פנג שואי, ששאלה אותן שאלות שנשמעו להן מוזרות - כמו למשל מה הן רוצות להשיג מבחינה בריאותית, מה הן רוצות שיקרה במערכות היחסים שלהן ועוד. "התפלאנו שהבית קשור גם לזה", מספרת טלאור. "במקצועי אני מורה למודעות ומלמדת אנשים איך להתחבר לכל המקומות האלה בתוכם - ולמעשה הבנתי שהפנג שואי הוא פן נוסף למה שאני כבר ממילא עושה. החלטתי להצטרף לקורס שהיא פתחה - והיתר היסטוריה".

עיצוב בית ע''י חמדה טלאור
צילום: תמונה: BondRocktlmages

הבסיס לכול: בית בריא

הקורס הבסיסי שאליו הצטרפה טלאור ארך כשנה. לאחריו, החליטה טלאור להמשיך ללמוד במשך עוד שלוש שנים, ולאחריהן השתלמה בקורסים נוספים אצל מאסטר ג'וזף יו ואצל מורים מטעמו. כיום, היא מספקת שירותי ייעוץ פנג שואי ללקוחות פרטיים, לבתי עסק ובכלל - לכל מי שמשתוקק לשיפור וזרימה טובים יותר בחייו. "לבית או למבנה בהם אדם גר או עובד יש השפעה של שליש ממכלול ההשפעות על מהלך חייו, ושליש זה המון", היא מסבירה. "המטרה היא לגרום לבית או לעסק להיות בריאים ולתמוך באנשים בצורה טובה - וכשזה קורה השינוי מדהים".

כששואלים את טלאור לפשר המונח "בית בריא", היא מסבירה כי לכל מתחם סגור יש מערך אנרגטי שמורכב ממגוון של אלמנטים שונים, הכולל אנרגיות שיותר תומכות באנשים, כמו גם אנרגיות שצריך לפייס אותן. לדבריה, כאשר מבצעים שינויים אסטרטגיים בבית, אפילו כאלה שנחשבים למינוריים יחסית, ניתן "להזיז" את האנרגיות מהמצב התקוע שלהן, ובכך לשפר את איכות החיים באופן משמעותי.

"הטכניקה של הפנג שואי מתייחסת לאנרגיות שנמצאות בחלל המבנה, ולוקחת בחשבון את כל האלמנטים שקיימים בסביבת הבית או העסק", היא מסבירה. "בין היתר, אני נותנת את הדעת על הכיוונים אליהם פונה הבית, הסביבה שבה הוא ממוקם, מצב התנועה באזור הבית ועוד, ומנסה לעשות שינויים בהתאם למה שיש ולנצל את מה שאפשר".

צילום: תמונה: Photographee.eu

חמדה טלאור: "אני נותנת לאנשים את חופש הבחירה"

על אף שטלאור מסייעת ללקוחותיה לבצע שינויים בסביבת המגורים או העבודה שלהם על מנת לשפר את חייהם, היא מעידה כי כאשר מזמינים אותה עוד בזמן השיפוצים או הבניה של הבית - היא יכולה לספק ללקוחותיה את התוצאות הטובות ביותר. "כשבונים בית אין מגבלות, וזה מאפשר לי לייעץ ללקוחות על מיקום הדלתות, חדרי השינה ועוד", היא מסבירה. יחד עם זאת, היא מדגישה כי ניתן לשפר משמעותית את איכות החיים בבית גם באמצעות שינויי צבע, סוגי ריהוט ואלמנטים נוספים, שלא דורשים בהכרח שיפוץ נרחב או שינוי משמעותי של המבנה.

על השינויים הנדרשים, מקפידה טלאור להמליץ בהתאם לאורח החיים של לקוחותיה וההעדפות הפרסונליות שלהם. "חשוב לי לתת לאנשים את חופש הבחירה ולא להכתיב להם דבר", היא מעידה. "אני נותנת ללקוחות שלי קווים מנחים כלליים, הכוונה לאופי של המקום, פלטת צבעים, חומרים מומלצים וכו', והם הולכים ובוחרים מה שהם אוהבים, כי אני מאמינה שלטעם האישי יש חשיבות מכרעת בהרגשה שלנו בתוך הבית. בסופו של דבר, המטרה שלי היא לבצע שינויים שלא רק יטיבו עם הלקוחות, אלא גם יהיו לרוחם. זה מה שמוביל בסופו של דבר להצלחה אמיתית של התהליך".

מתוך "שי בשידור":

חמדה טלאור ושי שטרן - מגלים מנהרות בעוטף עזה

חמדה טלאור - יועצת פנג שוואי בכירה

טלפון: 052-3328438

אתר הבית