אגדה שכולה גיימינג

הכירו את "אגדת גיימינג": מגזין גיימינג חודשי לילדים ונוער שיאפשר לילדים שלכם לקרוא את מה שהם אוהבים

אגדת גיימינג | צילום: יח"צ

בימים אלו, בטח בתקופת הקורונה, כמעט ואין בית אחד בישראל שבו לא תמצאו קונסולת משחק או מחשב ושיחות של ילדים ונערים על עולם הגיימינג והטכנולוגיה ששטף את ישראל והעולם. מי שלקחו צעד אחד קדימה את עולם הגיימינג הם שני אבות שהחליטו להרים את הכפפה ולפני קצת למעלה מחצי שנה הוציאו לאור את מגזין הגיימינג הראשון בישראל, ''אגדת גיימינג".

המגזין, אגדת גיימינג, נולד מתוך אהבה למילה הכתובה ואמונה אמיתית כי קריאה היא השער לידע והעשרה עבור כל ילד. צמד המוציאים לאור הם גם עורכי המגזין והכותבים בו והוצאת המגזין, על כל מה שכרוך בכך, נבעה מתוך צורך אישי שלהם. ״שמנו לב שהילדים שלנו, בבתים שלנו, נמנעים מקריאה ולא מגיעים לקרוא ולהעשיר את עולמם. משיחות איתם הבנו שפשוט אין כמעט נושאים שמעניינים אותם לקרוא עליהם ושיוכלו להלהיב אותם. בנקודה הזאת החלטנו ללכת למהלך מורכב ולהוציא לאור מגזין מושקע וייחודי בנושא שרוב הילדים מתחברים אליו - גיימינג, ולהביא את הבשורה, כמו לילדים שלנו, לכל ילדי ישראל ובכך לאפשר להם לקרוא את מה שהם מתחברים אליו ואוהבים אותו״.

מהר מאד, עם יציאת הגליונות הראשונים ראו העורכים כי קצב הצטרפות המנויים והתגובות המדהימות מההורים והילדים הוכיחו כי עשו בחירה נכונה וחכמה, ואכן הם קלעו למטרה לשמה הם יצאו לדרך.

אגדת גיימינג | צילום: צילום:shutterstock

במגזין יוכל הילד שלכם לקרוא כתבות בלעדיות על המשחקים המובילים, טיפים, ביקורות, סקירת משחקים חדשים וגם להיחשף ליוטיוברים, קומיקס, פוסטרים, דפי פעילות חשיבה, חיזוק האנגלית ושעשועונים. כל זאת תוך מסרים חינוכיים של חברות, התמדה, הצלחה, התמודדות עם קשיים, אמונה עצמית ועוד. בנוסף כל ילד נחשף למילים חדשות בעברית וגם לפירוש העברי למילים בהן הוא משתמש בשפה האנגלית בעת משחק.

בנוסף לכתבות, חדשות ותוכן, במגזין תוכלו למצוא דפי משחק, חידונים, תפזורות, מבוכים, פעילויות ציור, צביעה, גזירה ועוד - כל אלו מחדדים את החשיבה ומאתגרים את המוטוריקה העדינה כשהכל נעשה בהנאה, בנושא שמעניין את הילד. עוד נקודה מעניינת היא שבמגזין אין פרסומות וכולו מלא בתוכן איכותי בלבד הנוגע לתחום הגיימינג - 52 עמודים עם גרפיקה ברמה גבוהה ובדפוס איכותי.

העובדה כי במגזין מקפידים לשמור על עברית תקנית העניקה לו, בבדיקה שערכנו, עוד כמה נקודות זכות. לא תמצאו במגזין גסויות או תמונות שאינן ראויות לגילאים הללו. "ברור לנו כי עלינו להשתמש גם במילים השגורות בשפת הילדים ובשפת הגיימינג ואנו עושים זאת במשורה. הילדים שלנו הם הקוראים שלנו ומתוך כך החשיבה״. הוסיפו העורכים של אגדת גיימינג בשיחה שערכנו איתם.

ההורים מרוצים

אחרי חצי שנה של פעילות בשטח, החלטנו לבדוק בקרב ההורים לילדים מה ההתרשמות שלהם מהירחון והאם הם עשו בחירה נכונה. בשיחה שלנו עם אחד מהם הוא סיפר: "הרווחנו פעמיים, הילד קורא וגם עושה כושר! למה? כי הוא רץ לתיבה לבדוק עם העיתון הגיע. התחושה אצלנו היא שבגלל שהילדים רגילים היום לסיפוקים מידיים, המגזין הזה הביא להם תחושה אחרת של משהו שצריך לחכות ולצפות לו, משהו שמגיע באופן פיזי ולא מיידי, משהו שמכיר להם עולם ישן וטוב שהיה פה בעבר''.

הורה אחר אמר: ''מעבר לתוכן שיש בעיתון, אחרי 3-4 גיליונות הילד ביקש לקרוא ספרים ולהרחיב את ענין הקריאה, כתוצאה מההרגל שהוא רכש. העובדה כי במגזין יש גם פעילויות לחיזוק האנגלית, חיזוק המוטוריקה, איורים, תפזורות, תשבצים, מבוכים ודברים שמעבר לעולם הדיגיטלי – גרמה לנו להיות מופתעים, בעיקר מהתחושה אצל הילד. הוא עושה את הפעילות בתוך המגזין בצורה מוחלטת – פשוט לא מוותר על זה''.

גיימרים מלידה

בבדיקה שלנו התרשמנו כי אנשי הצוות במערכת ''אגדת גיימינג'' הם גיימרים מלידה, ממש חיים ונושמים גיימינג. הם לומדים את התחום כל הזמן, מבינים בקונסולות משחק, מחשבים וטכנולוגיה, מתעדכנים בכל המשחקים החדשים ומשחקים בעצמם בכל המשחקים הפופולריים. המטרה שלהם היא שהילדים יקראו ויצאו מהמסכים, יעזבו לרגע את העולם הוירטואלי, במיוחד מאז שהחלה הקורונה.

צילום: צילום:אגדת גיימינג

ואכן, המגזין מהווה שער עבור הרבה מאד ילדים לעולם של קריאה, הוא מושך אותם לקרוא על נושא שהם אוהבים כי כל ילד קורא את מה שהוא אוהב. הילדים אוהבים את המשחקים ועולם הגיימינג ובזכות כך הם נמשכים לקריאה בדרך של הנאה ולא של מטלה. הם לא רואים את זה כמשהו לימודי, לקרוא כדי לרצות מישהו, אלא להפך, קריאה בכיף ומתוך רצון פנימי.

מידע נוסף באתר