איך הופכים את סצינת הבילויים וחיי הלילה לאמנות? הכירו את ארי פן

חיי הלילה ידועים בתור חגיגה של חופש ומרדף תמידי אחר העונג, עבור חלק מהמבלים, חיי הלילה הם באמת כל אלו ויותר. אולם ישנם אחרים שלא מצליחים להשתחרר ולהנות מן החוויה באמת, למרות שהם מאוד רוצים בכך. הזמנו לאולפן ארי פן - שם דבר בסצנת הבילויים בחיי הלילה בישראל, מחבר הספר "כוכב הלילה" ומייסד "קלאב סקול" - בית הספר הראשון מסוגו להכשרות ובילויים בחיי הלילה

זמן צפייה: 10:30

תספר לנו מעט על עצמך והקשר שלך לחיי הלילה?

אני בן 31, כבר 15 שנה בתחום של חיי הלילה, התחלתי כיחצן מסיבות נוער בגיל צעיר, ומהר מאוד מצאתי את עצמי עובד כברמן מאחורי הדלפק, ככה שהמשיכה שלי לברים הייתה ממש קוסמית. 

 

אתה בעצם לקחת את הניסיון העשיר שלך עם חיי הלילה, ובנית קורסים המותאמים לחיי הלילה?

נכון, הייתי קורא לזה יותר מסלול, ממש מסלול מלא ומעמיק לברמנים, בנוסף יש קורס למנהלי הפקות ומועדונים, וקורס שהוא לקהל הבליינים. 

 

מה זה אומר קורס לבליינים? 

זה קורס שמיועד לבליינים, קורס פסיכולוגי מאוד עוצמתי שמגיע מתוך בעיה שזיהיתי. המון אנשים שרוצים לעשות ייעוץ בענף הברים והמועדונים, שמים דגש יותר על איך להכשיר את הצוות התפעולי של המועדון, ואני זיהיתי בעיה שהיא מאוד שכיחה דווקא אצל הבליינים. יש בליינים שמגיעים למסיבה, נהנים עפים על החיים, אבל אחרי כמה ימים הם מגיעים לאותה מסיבה, אותו מועדון, אבל לא נהנים באותה צורה כמו הפעם הקודמת, יותר מזה, הם יכולים אפילו לסבול. ההבדל בין חובב למקצוען הוא שחובבן יכול לייצר את ההרגשה שהוא רוצה, אבל לא יכול לשחזר אותה כמו שעושה מקצוען. 

 

מאיפה הגיע הרעיון למיזם של הבית ספר שלך?

זה סוג של "נכפה" עליי כי לאורך השנים צברתי המון ידע כי הייתי עובד המון, ותמיד ידעתי מה נכון או לא בלי קשר לתפקיד שעבדתי בו, ידעתי מה לעשות בכל רגע נתון וזה פשוט בא לי בטבעיות. לאחר מכן סגננתי את זה לתדריכים לברמנים, ואז זה הפך להרצאות וסדנאות למנהלי הפקות, ועם הזמן הביקוש גבר והחומר התעצם והזדקק והפך לטוב יותר, אפילו מהפכני הייתי קורא לזה. 

 

הקורס הראשון שפיתחת הוא קורס להכשרת ברמנים. במה שונה הקורס שלך מקורסים אחרים בתחום?

כל אחד יכול ללכת וללמוד לנגן על פסנתר, אבל לא כל אחד יכול להיות מוצרט. בקורס שלי מקבלים הרבה כלים על תקשורת בין אישית, ולחיים עצמם בכלל. לא כל אחד יכול להתקבל למסלול הזה, יש תהליך שבו אני מזהה ומאבחן אם אותו מועמד יכול להיות 'מוצרט' מאחורי הבר. 

 

הקורס שבאמת מסקרן אותי לשמוע עליו, הוא קורס הבליין האולטימטיבי. ספר לי עליו?

אז באמת זיהיתי בעיה אצל קהל הבליינים, שהם לא יודעים לשחזר את רגעי הריגוש מהמסיבה הקודמת שבה הם נהנו. הקורס הוא פסיכולוגי ומעמיק, ומורכב מתובנות וכלים. הכלים נותנים לך פעולה לעשות שבעזרתה תגיע לתוצאה רצויה, ממש בצורה ישירה ופשוטה. והתובנות משנות את הגישה, אתה מבין משהו ואתה פועל לפי התובנה הזו. 

 

מה הטיפ הכי טוב שלך לבליין? 

לבחור את החברים שלך בקפידה, בהיעדר ציפייה, אבל לסמן מטרה מאוד ברורה יחד עם הסביבה והחברים שאיתם יוצאים לבלות. 

 

אתה מאוד פעיל ברשתות החברתיות ובטיקטוק בפרט, שם אתה מעביר חלק מהידע שלך. למה כל כך חשוב לתת את הידע הזה?

קודם אני חייב להגיד תודה לדנה המנהלת האישית שלי שדחפה אותי לרשתות החברתיות, היא פשוט פתחה את המצלמה ואמרה לי 'דבר', ואחרי שבוע אמרה לי 'ארי התפוצצת בטיק טוק' אני לא אשכח את זה, שם הבנתי שזה לא רק הערך שאני נותן, זה בגלל מי שאני ומה שאני משדר ומייצג. רוב הקהל שלי הם צעירים בתחילת שנות העשרים ואני ממש בעמדת זכות שאני יכול לכוון ולהנחות אותם והם יקשיבו לי, זה נהדר וממלא אותי כל פעם מחדש. 

 

אני מבין שגם פירסמת ספר שלם בנושא?

הספר בעצם מורכב ממאורעות חיי, שבעקבותיהם יש תובנות שהופקו מכל אירוע. זה מדבר על הכל, איך לבלות, איך לבחור את הסביבה, יש המון כלים לתקשורת בין אישית בפרט עם דגש מאוד רחב על ביזנס, איך הצלחתי לפתוח מועדון כבר בגיל 25. אני חושף שם סודות שלא חשפתי מעולם, אני נורא חשוף בספר הזה. 

 

תגיד ארי יצרת את כל הקורסים האלה, כתבת ספר, אתה מפעיל מאות הפקות בשנה ובנוסף יש לך חנות בגדים. איך אתה מוצא את הזמן לכל זה? ממי אתה מקבל השראה?

הייתי אומר שאני מקבל השראה מ'דדפול', כי הוא משיג את המטרות שלו אבל נשאר נאמן לעצמו בכך שהוא משועשע מהדרך. תמיד אמרתי לעצמי 'מה זה שווה אם משיגים מטרה אבל לא נהנים מהתהליך?' 

 

וככה בינינו, מה המשמעות של כל הקעקועים שלך?

יש הרבה משמעויות לקעקועים. אני יכול להגיד שהקעקועים יותר מדייקים אותי, אני מרגיש הרבה יותר ארי פן איתם, לפי איך שזה בעצם מוצג שאני פה, ובלי בושה, זה מי שאני בכל פעולה שאני עושה.  

 

אז עכשיו גם אתם יכולים ליהנות מחיי הלילה בעוצמות שטרם חוויתם, לפרטים נוספים היכנסו לאתר הבית של ארי פן

 

אתר הבית של ארי פן

עמוד הטיק טוק של ארי פן

עמוד אינסטגרם של ארי פן