סטודיו Homy לעיצוב פנים אנרגטי

קרה לכם שנכנסתם לחנות ומאותו רגע מצב הרוח שלכם השתנה? הגעתם לקליניקה והרגשתם שאתם פשוט לא רוצים לעזוב, בלי להבין מדוע? מסתבר שהסוד הוא בעיצוב. לאחר שנים בהן סטודיו Homy התמחה בעיצוב חללים פרטיים, בעלת הסטודיו, מעצבת הפנים אשרת אוחיון, מחשבת מסלול מחדש ומתרחבת לזירה המסחרית

אושרת אוחיון Homy סטודיו

כל חלל שאנחנו נכנסים אליו מעורר בנו תחושות מסוימות. זה יכול להיות בית של חבר שנרגיש בו מחנק, או בית טבע שיעורר בנו אנרגיות רוחניות גבוהות. כך או אחרת, לא תאמינו כמה משקל יש לעיצוב החלל על האופן שבו אתם מרגישים בתוכו, כך גורסת אשרת אוחיון, מעצבת פנים במרכז מסטודיו Homy לעיצוב פנים .

״בדומה לעיצוב בית מגורים, גם בעיצוב עסק מכל סוג, אנחנו מנסים ליצור אנרגיה מסוימת. בבית פרטי זה פשוט – הלקוח בדרך כלל יודע לומר מה הוא רוצה לחוש בבית שלו. כשבעל עסק פותח חנות, לעומת זאת, הוא צריך לייצר אנרגיה מסוימת עבור הלקוחות שלו, שתגרום להם לחוש שהם נמצאים בדיוק במקום הנכון״.

עיצוב של אושרת אוחיון Homy סטודיו מעצבת פנים במרכז
פייס קר קליניק | צילום: צילום: ארי בליינשטר

מהם האלמנטים שמייצרים אנרגיה בחלל?

״אנרגיה נוצרת מתוך הרמוניה בין המון מרכיבים שמשפיעים על החוויה החושית והעל חושית; שילוב מדויק מרובד ומלא בין טקסטורות, צבעים וחומרים שמתכתבים בהתאם לקונספט הרוחני שנבחר, ובחירת ריהוט שייצור מרכזי כוח ורוגע, יבנו גיאומטריה שלמה שתתכתב עם אותו קונספט. כך ניתן לעצב את האופן בו באי המקום תופסים את החלל, בכל רמות התודעה״.

אוחיון, שרוב עבודתה מרוכזת במרכז הארץ, מרבה לשתף פעולה עם האדריכל יאיר רם אבידור, שהוא גם אמן מאוד מיוחד בנוף. הוא מייצר אמנות היפר-מודרניסטית, אנתרופוסופית, אבסטרקטית וסוריאליסטית על גבי זכוכיות או אלומיניום. עבודות האומנות המרהיבות נעשות בהתאמה אישית, במטרה לעורר בצופה תחושות ספציפיות שיתמכו בקונספט העיצובי הנבחר.

סטודיו Homy: מדוע חשוב להיעזר במעצבת פנים בתהליך העיצוב?

״בראשית התהליך, כאמור, יש להגדיר מהו הקונספט האנרגטי שאנחנו רוצים להחיל על האורחים במקום. בניגוד לחלל פרטי שמכוון לקלוע לצרכים של מחזיקי הנכס, בחלל מסחרי המיקוד הוא בקהל הלקוחות, לכן עצם ההגדרה דורשת פרספקטיבה חיצונית של בעלת מקצוע מנוסה. לאחר מכן, על מנת שאותו קונספט אנרגטי יאפוף חלל מסוים ויגע באורח באופן שהוא כלל לא יבחין בו, עלינו לבטא אותו נכון ברמה ויזואלית. זו משוואה רבת משתנים וללא מעצבת מנוסה החלל עלול לצאת ׳יבש׳ וחסר העומקים הנדרשים על מנת להגיע הרמוניה המתבקשת שתפעפע בתודעתם של השוהים בחלל״.

עיצוב של אושרת אוחיון Homy סטודיו מעצבת פנים במרכז
צילום: צילום: יח״צ

מה הוביל אותך להתחיל לעצב חללים מסחריים לצד חללי מגורים?

״מדובר בשני אתגרים מרגשים אך שונים בתכלית; אני מעצבת חללי מגורים עבור אנשים שהם הלקוחות שלי, הם מוקד העניין והעיצוב מוכוון במטרה לקלוע לצורת החיים שלהם. אני משקיעה זמן רב בהיכרות ובהבנה של כל הצרכים שלהם על מנת לעצב חלל שיגרום להם להרגיש הכי בבית שאפשר.

בזירה המסחרית המטרה היא אחרת; אנחנו בונים חלל שאמור למקסם את הרווחים של החברה, והדרך לעשות זאת משתנה מעסק אחד לאחר; זה יכול להיות על ידי יצירת מרחב עבודה משרדי שיניב תפוקה גבוהה עבור העובדים שלו, או קליניקה שתיתן תחושת חום למטופלים בה.

כך או כך, הזירה העסקית היא מטרייה שונה לגמרי מבחינה יצירתית, ולאחר שהצלחתי להתאים את סביבת החלל לעיצוב תודעתם של לקוחות פרטיים, אני נכונה להחיל את המיומנויות הללו גם בקרב המגזר העסקי״.

עיצוב של אושרת אוחיון Homy סטודיו מעצבת פנים במרכז
צילום: צילום: יח״צ

סטודיו Homy: מהו הערך הכי גדול שעיצוב יכול להעניק לחיינו?

״בשלב מתקדם בתהליך, כשהעיצוב רוקם עור וגידים, נחשפים רבדים הנמצאים בהווייה שלנו, שאילולא החלל מדבר אותם בשלמותו, אנחנו לא מבחינים בהם. עיצוב שלם בחללי מגורים וכן בחללים מסחריים יכול לעורר השראה ולייצר אינספור תחושות שונות, זה אחד הפירות הכי מיוחדים מעבודה עם הסטודיו. ברבדים התת מודעים, עיצוב יכול לסייע להגשמה ומימוש המשימות היומיומיות שלנו; הוא מעניק לנו את היצירתיות והיצרנות שעל חודה מתקיימים החיים כסדרם, אם בבישול ואפייה במטבח המותאם בדיוק לצרכים האישיים שלך, ואם בכניסה לקליניקה שמייצרת את האווירה הנכונה למטופלים בה וגורמת להם להרגיש שהם נמצאים במקום מדויק עבורם״.

עיצוב של אושרת אוחיון Homy סטודיו
צילום: צילום: יח״צ

לסיום, יש לך עצה לקוראים שעומדים בפתחו של תהליך עיצוב?

״חשוב להגיע לתהליך עם הרבה אורך רוח. מלאכת העיצוב מורכבת ונדרש זמן ממושך לתכנון שלה; בסטודיו Homy הכול מתחיל מיצירת קונספט ספיריטואלי, ולאחר מכן ניגשים לבחירת החומרים, הצבעים והטקסטורות שאמורים להתכתב עם אותו קונספט. בשלב הבא מוצגת ללקוחות הדמיה פוטו-ריאליסטית. לאחר שהיא מאושרת על ידי הלקוח, עוברים לשלב התכנון המפורט ולבסוף ניגשים לביצוע. לאורך הדרך התוצאה הסופית יכולה להיות קצת אמורפית, בדרך כלל ללקוחות יש קושי לדמיין אותה, לכן המלצתי היא לבחור בבעל מקצוע שאתה סומך עליו במאה אחוז, ולתת לו להוביל את הפרויקט״.

סטודיו Homy

אשרת אוחיון מעצבת פנים במרכז – 0502200821

יאיר רם אבידור