שרון דיזיין – מגשימי החלומות שלכם

באופן מסורתי, תקופת הקיץ נחשבת לתקופה הפעילה ביותר בכל הנוגע לבנייה ושיפוץ של דירות ובתים

בית בעיצוב של שרון דיזיין
| צילום: צילום: יח"צ

על מנת ללמוד על חידושי הבנייה האחרונים, ביקשנו לשוחח עם כמה מראשי החברות המובילות בתחום זה בישראל, ובחרנו להתחיל עם מי שמתכננים ומעצבים את המבנים השונים, "שרון דיזיין".

מדובר במשרד אדריכלות ועיצוב פנים העוסק במגוון גדול של פרויקטים בכל קנה מידה כבר למעלה מעשור.
לאחר שנים של התמחות  בבנייה רוויה, החל המשרד בשנים האחרונות לעסוק בתכנון בתים פרטיים, בנוסף לתכנון של בתי כנסת, מרפאות, משרדים ועוד.
בראש המשרד עומדת שרון הרמן, בת 37, שבעבר גם כיהנה כמרצה במכללה הטכנולוגית ללימודי אדריכלות והנדסת בניין. על שיטות העבודה הייחודיות שפיתח המשרד עם השנים, ועל טיפים חשובים בכל הנוגע לבנייה ועיצוב של בתים, בכתבה הבאה.

[youtube_embed youtube_id='https://youtu.be/HoQZoJUijpw']

שרון דיזיין – בין משרדי האדריכלות ועיצוב הפנים הפעילים ביותר באזור הדרום

לוגו שרון דיזיין
| צילום: יח''צ

ברחבי ישראל ישנם עשרות משרדי אדריכלות ועיצוב פנים, אך אחד המשרדים המבוקשים ביותר באזור הדרום כבר במשך כ- 13 שנים הוא "שרון דיזיין".
בזכות שיטת עבודה שונה לחלוטין מזו שמקובלת באזור, המשרד הצליח להנגיש את התכנון המקדים לקהל הלקוחות בצורה שהביאה למהפכה של ממש.
שרון הרמן, ביחד עם בעלה חי, אחראית ומנהלת עשרות פרויקטים שונים בכל שנה. לנו היא סיפרה על דרך הפעולה שלהם:
"כאשר פתחנו את המשרד, ידענו כי על מנת להיות שונים בשטח ולהביא ערך מוסף, נהיה חייבים לפעול בצורה שונה מהמקובל. מצאנו כי אחד הדברים שהפריעו ללקוחות השונים, היה הקושי להבין את התכנון המקדים.
רוב רובם של המשרדים עובדים בתוכנית דו מימד, לפיה קודם משרטטים סקיצה ראשונית של התוכניות השונות על גבי מפות, ורק לאחר שמגישים אותה לקבלת היתר, הלקוחות יכולים לראות את העיצוב בתלת מימד וגם לא תמיד, כיוון שזה כרוך בתשלום נוסף.
אנו בחרנו להתנהל בצורה שונה, ולשתף את הלקוחות בתכנון ובעיצוב המקדים באמצעות שרטוט בתלת מימד החל מהרגע הראשון. כך, גם מי שאין לו עין "מקצועית", יכול להבין על מה מדובר לפרטי פרטים.
הודות לדרך פעולה זו, הלקוחות שלנו יודעים כיצד הבית עומד להיראות, כולל הנקודות הקטנות ביותר כמו מספר גופי התאורה שיהיו בחללים השונים.
היופי הוא שדרך תלת מימד, ניתן לראות את כל התוכניות השונות בצורה הכי ברורה ומציאותית שיש, את המתרחש בפנים הבית ומחוצה לו, ולהימנע מליקויים והפתעות לא נעימות שמגיעות לאחר תחילת הבנייה".

השוני בין הדמייה בתלת מימד לדו מימד

בית בעיצוב של שרון דיזיין
צילום: צילום: יח''צ

ביקשנו משרון לחדד עבורנו את השוני המשמעותי בין שיטות ההדמייה השונות: "תחת תוכנית דו מימד, קשה מאוד לראות ליקויים שניתן היה להימנע מהם.
לא פעם הגיעו אליי לקוחות שהרגישו כאילו חרב עליהם עולמם, לאחר שעבדו עם אדריכלים אחרים.
למשל, לקוחות שלאחר קבלת ההיתר, גילו דברים מסוימים שלא ראו קודם לכן על הנייר, או בהדמייה עצמה.
לדוגמה, דלת שנפתחת על חלון, או קורה שעולה עשרות אלפי שקלים שלא נלקחה בחשבון בתקציב העבודה המקדים, או חיפוי מסויים יקר יותר, שבמידה ונחזור לאחור, יחולו עלויות נוספות ועיכוב משמעותי בזמני העבודה, היות שצריך יהיה לעדכן את היתר העבודה. בזכות שיטת העבודה שאנחנו מנהיגים בשטח, ובזכות היכולת לזהות ולראות את כל הפרטים הקטנים, אין אצלנו מקום לטעויות.
בתוכנת ההדמייה בתלת מימד ניתן לראות כיצד הבית יראה מבחינת צבעים, חיפויים, פינות ישיבה, מטבחונים, פרגולות ועוד, הכל בצורה הכי מציאותית בלחיצת כפתור ניתן להוריד או להוסיף קיר, ולכן לא יוצאים לדרך לפני שהכל מוסכם מראש, בהתאם לצרכים ולתקציב".

שרון דיזיין – לקוחות מספרים

ברחבי האינטרנט, באתרי הביקורת השונים, בדקנו מה הלקוחות של "שרון דיזיין" מספרים על השירות אותו קיבלו משרון וצוות המשרד שלה. הפידבקים החיוביים לא השאירו מקום לספק אודות השירות הייחודי והליווי האישי שהם מעניקים, בין היתר משה מ. כתב: "קיבלתי משרון וחי שירות מקצועי וייחודי. עברתי בדרך מספר אדריכלים עד שהגעתי אליהם, ומיד הרגשתי בשינוי. הם היו קשובים לבקשות שלי ועשו הכל על מנת ליישם כל דבר בשטח, תוך כדי הפגנת יצירתיות מרשימה".
טלי ז. פירגנה גם היא: "שרון מעצבת מוכשרת, מקצועית ואמינה, היא הקלה עליי את כל המשימה בזכות האישיות שלה, ותוכנית ההדמיה.
כך כל התהליך שחששתי ממנו קודם לכן, הפך להיות מובן, קליל ונוח, תוך כדי עמידה ביעדים, בלוחות הזמנים, ובדיוק לפי התקציב שהיה מוגדר מראש".

טיפים לתהליך תכנון ובנייה

בית בעיצוד שרון דיזיין
| צילום: צילום: יח''צ

שרון הרמן שמחה להעניק לקהל הקוראים שני טיפים חשובים לפני שיוצאים לתהליך של בנייה ועיצוב:
"הטיפ הראשון שאני יכולה לתת הוא בעקבות טעות שראיתי שחוזרת על עצמה שוב ושוב מצד הלקוחות- אל תנסו לחסוך בעלויות של אדריכל ומהנדס, כי זה יכול לייקר לכם את עלויות הבנייה במאות אלפי שקלים, עד כדי כך.
"טיפ נוסף, לא להתפשר על אדריכל או מעצב פנים בהקשר של כימיה ביניכם, כי יש הרבה מעבר למחיר. בסופו של יום מדובר באנשים שאמורים לתכנן, לעצב ובעצם להגשים עבורכם את החלום, לתכנן את הבית הפרטי שלכם, ואני רואה את הבית כקודש הקודשים של האדם.

לא בכל יום בונים בית, או משנים את העיצוב שבתוכו מקצה לקצה, מדובר בתהליך מורכב מבחינה נפשית ואף כלכלית, לכן חשוב למצוא את אנשי המקצוע שאליהם אתם מתחברים, כאלו שיודעים להתאים את עצמם אליכם.ולכן המוטו שלנו במשרד הוא: אנחנו כאן כדי להגשים לכם את החלום הגדול".

 

שרון דיזיין – יצירת קשר

עיצוב ע''י שרון דיזיין
| צילום: צילום: יח''צ

לפרטים נוספים ולשאלות מקצועיות:

טלפון: 052-2623630

אתר הבית שרון דיזיין

פייסבוק שרון דיזיין

כתובת מייל: sh.design.arc@gmail.com