מסעדת אבו גוש היא המסעדה החשובה בישראל

מעבר לאוכל מזרח תיכוני משובח, במסעדת אבו גוש יש אווירה מיוחדת, שלא תמצאו בשום מסעדה אחרת בישראל. בואו לגלות את הסוד של מסעדת אבו גוש אליה מגיעים מנהיגים והאמנים החשובים בעולם, ואפילו נכנסה לספר השיאים של גינס

בעלי מסעדת אבו גוש

שמו של הכפר אַבּוּ גוֹשׁ (أبو غوش) נודע ברבים כמקום נהדר לאכול בו חומוס משובח, עם ריכוז גדול במיוחד של חומוסיות ראויות, שכמוהו לא נמצא בשום מקום אחר בישראל. אולם בלב הכפר, לאחר נסיעה קצרצרה על הכביש הראשי (רחוב השלום), נמצאת מסעדת אבו גוש, שהיא מוסד קולינרי שלא ניתן להפריז בחשיבותו. מדוע? על כך בהמשך, היות וכדי לספר את סיפור המקום, צריך להתחיל מן האווירה המיוחדת של המסעדה.

כשנכנסים למסעדה, הריחות והצלילים כבר מבשרים לתת מודע שלכם שהולך להיות כאן טעים ממש בקרוב. העיצוב של המקום חגיגי אך קלאסי, המסעדה מוקפדת, והשולחנות רחבים וכסאות העץ המרופדים נותנים לכל סועד הרגשה של אורח כבוד. השירות האדיב והמחויך של הצוות, מהווה הכנסת אורחים לשמה. ניכר כי במסעדה רוצים שגם אתם תרגישו בבית כשאתם מגיעים, כך מקפידים על הכל מרוהט ומסודר בצורה חמה ומזמינה.

לשולחן מוגשים בשרים מעולים מתוך התפריט העשיר והמגוון של המסעדה, המגישה אוכל לבנוני וישראלי: שיפודים, קבבים, צלעות וסטייקים מצוינים. לצד הבשרים, מוגשים סלטים טריים שמכינים במקום, פיתות חמות, וחומוס מעולה שבושל לאט וטוב. באבו גוש הסלטים הקטנים, שהמסעדות הערביות ידועות בהן, טעימים ומפנקים במיוחד: באבא גנוש, סלט חצילים, סלט טבולה, מטבלים חריפים ועוד. כל האוכל שהכי כיף לאכול. עם זאת, הקסם של המקום הוא לא רק האוכל, אלא משהו מעבר.

הכניסה למסעדת אבו גוש
צילום: צילום: יח''צ

מסעדת אבו גוש: מופת של דו קיום

מסעדת אבו גוש הוקמה לפני שלושים שנה על ידי ג'וודאת אברהים. מעבר לאוכל הטוב והטעים, מסעדת אבו גוש היא מוסד שמהווה מוקד עליה לרגל למבקרים חשובים מכל העולם. מי לא הגיע לישראל ובא לנגב כאן חומוס? אלטון ג'ון, ריהאנה, ג'סטין ביבר, ביל קלינטון, הילארי קלינטון, המלך חוסיין, ראשי ממשלות ופוליטיקאים זרים למכביר. מבחינת פוליטיקאים ישראלים, מיותר לציין שכולם נהגו ונוהגים לפקוד את המקום באופן תדיר. אריק איינשטיין זצוק"ל היה אוכל במקום בכל יום שישי בתקופה מסוימת. גם אנשי עסקים מובילים נוהגים להגיע למסעדה, למעשה רכישת IDB על ידי נוחי דנקנר, ואף רכישתה של תנובה על ידי קרן אייפקס נחתמו במסעדת אבו גוש. מדוע העניין הגדול כל כך במסעדה? כנראה שזה לא רק האוכל הטעים, אלא מה שהמסעדה מסמלת.

מסעדת אבו גוש היא מופת של דו קיום, בה יהודים וערבים מבלים יחדיו כבר שלושים שנה של אוכל טוב ואווירה חיובית. המסעדה מקדמת דו קיום בכל נימיה: המסעדה מקיימת פעילויות המפגישות ילדים ישראלים ופלסטינים, ומחלקת מלגות ליהודים וערבים כאחד הלומדים רפואה. כל דבר שמקרב לבבות בין יהודים וערבים, המסעדה שמחה לקדם. מפגשים פוליטיים חשובים בין ישראלים ופלסטיניים התקיימו כאן, ולא על כולם ניתן להרחיב.

תמונות של מבקרים במסעדת אבו גוש
צילום: צילום: יח''צ

מסעדת אבו גוש היא ערבית-ישראלית, וגאה בכך. אולי זו הסיבה שכאשר בלבנון נכנסו לספר השיאים של גינס עם צלחת החומוס הגדולה בעולם, ג'וודאת אברהים וחבריו חשו שהציבו בפניהם אתגר אישי, שבמסעדת אבו גוש נענו לו במלוא העוצמה: בשנת 2012 שברו במסעדת אבו גוש את שיא גינס עם צלחת החומוס הגדולה ביותר בעולם, ארבעה טונות (!) של חומוס משובח. מדוע עשו זאת? כדי שהעולם יהיה קצת יותר טוב, כזה שבמלחמות המתרחשות בו לא יישפך דבר זולת חומוס.

 

שעות פתיחה: 11:00 עד 22:00 או עד הלקוח האחרון, שבעה ימים בשבוע (כל השנה מלבד החגים המוסלמיים ויום כיפור). כדי לקרוא ביקורת על המסעדה בטריפ אדוויסור לחצו כאן. טלפון המסעדה הינו 02-5332019.