המקצוען: יעקב אביב, מפקח הבנייה שאתם צריכים לפרויקט שלכם

עם ניסיון רב כקבלן ביצוע, יעקב אביב יודע לרדת לפרטים הקטנים, ולגעת בכל הנקודות החשובות בתפקידו כמפקח בנייה פרטי

יעקב אביב פיקוח וניהול פרוייקטיים

אומרים שההבדל בין חכם לפיקח, הוא שהחכם יודע לצאת מצרות שפיקח לא היה נכנס אליהן. נראה שזה גם ההבדל בין חכם לבין מפקח, או ליתר דיוק, מפקח בנייה. מפקח בנייה טוב, הוא כזה שיודע למנוע תקלות בנייה עוד לפני שאלו מתרחשות, וזאת על ידי תיאום ציפיות מקדים ומדויק עם הקבלן המבצע. אם אתם רוצים מפקח פיקח, שווה לכם לקחת בחשבון את השירות של מפקח הבנייה יעקב אביב מאביב פיקוח וניהול פרוייקטים.

יעקב אביב פיקוח וניהול פרוייקטיים
צילום: צילום: יח''צ

יעקב אביב: היתרון במפקח בנייה

"הייתי קבלן ביצוע לא מעט שנים. למעשה עדיין אני קבלן רשום בהתאחדות הקבלנים", אומר יעקב. "יש לי המון ניסיון בתחום של ביצוע פרויקטים: בניתי למעלה מ-400 פרויקטים של וילות פרטיות, ועוד מאות יחידות דיור בפרויקטים. חלק מהפרויקטים שביצעתי היו בתים מאד יקרים, מהמסובכים שנבנו באיזור הדרום. בתור מפקח בנייה, לקחתי את הניסיון שלי מעולם הביצוע, ואני מיישם אותו בתפקידי כמפקח בנייה".

אביב פיקוח וניהול פרוייקטים: מה עושה מפקח בנייה?

יעקב: "מפקח בנייה מפקח על עבודתו של קבלן הביצוע של הפרויקט עבור המזמין. אני נכנס לפרויקט לרוב בתחילת שלב התכנון של הפרויקט, אותו צריך להוציא לפועל בהמשך. בשלב הזה, אני מספק ללקוח אומדנים של עלויות שונות וזמני ביצוע. מתוקף הניסיון שלי, אני מצביע על בעיות שעשויות לעלות בשלב הביצוע, למשל, אם בתכנון הפרויקט מבוצע משהו, שבפועל העלויות שלו הן יקרות יותר ממה שהאדריכל צפה או תכנן. כתוצאה מכך, לפעמים עושים התאמות בתכנון של הפרויקט, מה שיכול לחסוך לא מעט משאבים.

יעקב אביב פיקוח וניהול פרוייקטיים
צילום: צילום: יח''צ

לאחר מכן, אני בונה תכנון זמנים ושלבים לפרויקט, מוודא בפועל שהקבלנים ובעלי המקצוע עושים את כל מה שהוגדר להם בכל שלב, ולמעשה מלווה את הפרויקט מתחילתו ועד לקבלת טופס 4".

יעקב אביב: מה היתרון שלך כמפקח בנייה?

יעקב: ״במרבית המקרים, אלו שעובדים כמפקחי בנייה פרטיים, מגיעים לאחר שלמדו הנדסה, או שהיו מפקחי בנייה ציבוריים. כלומר, אין להם ניסיון מעשי בעולם הביצוע. הייחודיות שלי היא בכך שאני מגיע עם רקע ביצועי. יש לכך יתרונות רבים בביצוע פרויקטים: קודם כל, אני מבין בפועל איך צריך לבצע את הפרויקט, ולכן אני אדע לעמוד על טיב העבודה של הקבלן המבצע. שנית, אני יודע לדבר את ״השפה הקבלנית״, כלומר, ההנחיות שלי לקבלנים לא נתפסות בעיניהן כטרחניות או מיותרות. הם מבינים שאני מבין מה זה להיות קבלן, ולכן שיתוף הפעולה שלנו מוצלח יותר. המקצועיות שלי מאפשרת למנוע בעיות מלכתחילה, במקום לפתור אותן במקרה שהן מתרחשות״.

 

אם אתם זקוקים למישהו שיהיה בפינה שלכם בהתנהלות מול הקבלן, וידע לוודא שהעבודה נעשית כמו שצריך, צרו קשר עם יעקב אביב, אביב פיקוח וניהול פרוייקטים,  מפקח בנייה שנותן לכם יתרון. ניתן ליצור קשר בטלפון 0523358818

לדף הפייסבוק של אביב פיקוח וניהול פרוייקטים 

לעמוד של יעקב אביב באתר בונים בית

יעקב אביב פיקוח וניהול פרוייקטיים
צילום: צילום: יח''צ