"לירון קאר" – בחירה חכמה לרכב הבא שלכם

תהליך רכישת רכב חדש הוא אירוע מרגש המלווה בהרבה חששות ושאלות. לצורך כך, חשוב שתמצאו את האדם הנכון שילווה אתכם בתהליך וידאג לספק לכם את כל המידע החשוב שתצטרכו לדעת. יצאנו במסע חיפושים אחר עסק שמבין את גודל האחריות שמוטלת על כתפיו ומייחס לכך חשיבות רבה במהלך ליווי הלקוחות בתהליך הרכישה

בשיתוף לירון קאר

 

חברת "לירון קאר" נוסדה בשנת 2011 ע"י לירון שגיא ומתמחה במכירה של רכבים מיד ראשונה ומבעלות פרטית. פגשנו את לירון לשיחה קצרה וביקשנו ממנו להכניס אותנו אל תוך העולם שלו ועל מנת שנכיר קצת יותר את ענף מכירות הרכבים. הסוכנות ממוקמת ברחוב נפתלי פלטין 4 בעיר ראשון לציון ומקפידה על מתן שירות בסטנדרטים גבוהים לצד חווית לקוח איכותית ומהנה.

בסוכנות תוכלו למצוא את כל סוגי הרכבים והיצרנים לפי העדפתכם ומתן השירות בסוכנות יתמקד במציאת הרכב המתאים ביותר לצורך שלכם: "חשוב לי ללוות את הלקוחות בתהליך הבחירה שלהם ולמצוא בעבורם את הרכב הנכון לפי הצרכים שלהם. לאחר בחירת הרכב הנכון אנחנו נבנה את חבילת התנאים והתשלום האטרקטיבית ביותר ללקוח, כזו שתגרום לו להרגיש ביטחון בקבל ההחלטה".

חלק מרכזי בעשייתה של הסוכנות מוקדש לתהליך הליווי המקיף אותה הסוכנות מעניקה ללקוחותיה: "אנחנו מאוד מקפידים על סטנדרטים גבוהים בכל תהליך הקנייה וחשוב לנו להציע ללקוחות את כל המידע הרלוונטי אודות הרכב הנבחר וגם מידע שישמש אותם לעתיד, לאחר שעזבו את הסוכנות. הסיבה היא שדווקא בתהליך השימוש ברכב, שם באמת נדרשת הקפדה ושמירה יתרה על הרכב כדי שהוא ישרת את הלקוח לזמן המקסימלי ביותר שניתן".

צילום: צילום: יח''צ

עקרון נוסף שמנחה את הסוכנות בפעילותה הוא עקרון השקיפות. מרגע התעניינותו
של הלקוח ברכב החדש ועד לשלב הרכישה, סוכני החברה מלווים את הלקוח בתהליך תוך שקיפות מוחלטת לצורך יצירת אמינות וביטחון בקבלת ההחלטה: "ברור לי שכל לקוח שקונה דרכנו רכב הוא שגריר שלנו כלפי חוץ ולכן חשוב לי לתת לו את התחושה הטובה ביותר. מעבר לכך, חשוב שידע שיש כתובת לכל מקרה שבו יצטרך אותנו בעתיד".

לירון מספר לנו שאחד המרכיבים החשובים בעסקה הוא תנאי המימון והתשלום: "תראה, כמובן שהרכב הוא החלק המרכזי בעסקה, אבל לא פחות חשוב זה כל נושא התשלום ותנאי המימון. לקוח רוצה לבחור רכב שישרת אותו בצורה הטובה ביותר ובמקביל לא "יחנוק" אותו מבחינת כלכלית. לכן, בסוכנות יצרנו ובנינו את תנאי המימון המשתלמים ביותר לצד מגוון אפשרויות לתשלום. בצורה הזו הלקוח רוכש את רכב החלומות שלו וגם יכול לעמוד בהחזרי התשלום בלי להרגיש לחץ או חשש מכך".

צילום: צילום: יח''צ

אחד המשפטים המוכרים שנשמעים רבות ברחבי הסוכנות הוא: "Liron-car - יש על מי לסמוך". שאלנו את לירון מה עומד מאחורי המשפט הזה: "תראה, אנחנו מבינים שרכישת רכב לא נגמרת במעמד החתימה על החוזה והעברת המפתחות. יש תהליך שלם שקורה לאחר רכישת הרכב אם זה בחודשים הראשונים שחשוב לנו לשמוע על שביעות הרצון של הלקוחות או בתקופת הטיפולים לרכב וההכנה לקראת טסט. אנחנו כאן ומחויבים תמיד להעניק את השירות הטוב ביותר ללקוחות שלנו".

מלבד עסקאות רבות למכירת רכב, החברה גם נותנת מענה בתחום הטרייד אין ובמתן שירות באמצעות שיתוף פעולה עם חברות הביטוח המובילות בשוק. לירון מסביר לנו: "חלק גדול נוסף בעשייה שלנו הוא ה-"טרייד-אין". ידוע היום שרכב הוא לא דבר שנשאר איתנו לכל החיים. המשפחות גדלות, אזור המגורים משתנה וכך גם הצורך ברכב. לכן, חשוב לנו לבנות לכל לקוח תוכנית התחייבות לעסקת טרייד-אין עתידית שבה הוא יודע מתי הוא יכול להחליף את הרכב שלו, לאיזה רכב ובאיזו תוכנית תשלומים. ככה ללקוח יש ראש שקט מהבחינה הזו וכשהרגע הנכון מגיע, הוא יודע בדיוק מה הולך לקרות".

צילום: צילום: יח''צ

פגשנו את ירון, גבר בשנות ה-30 לחייו שעבר לעיר הגדולה לאחרונה: "הייתי גר בצפון עד לפני שנה והיה לי רכב ששימש אותי בעיקר לעבודה כאן בתל אביב וכמובן לחזרה הבייתה ולביקור אצל ההורים. כשעברתי למרכז הבנתי שאני צריך רכב שייתן לי מענה טוב יותר לצורך שלי- אם זה רכב קטן יותר למציאת חנייה בקלות בתל אביב ורכב שהוא חסכוני בדלק במידה ואני כבר נתקע בפקק מה שסביר מאוד שיקרה כאן" הוא מוסיף: "כשהגעתי אל לירון הוא באמת הקשיב לצורך שלי וידע לאבחן ולהתאים לי את הרכב הנכון ביותר וזה מה שקרה. היום אני רק מגיע לביקור לצורך הטיפול השנתי ומבסוט לגמריי".

 

כמו עסקים רבים אחרים, לירון התאים את עצמו לתקופה האחרונה ולבעייתיות שנגרמת עקב הסגרים : "הבנו שלקוחות רבים רוצים ומתעניינים ברכב חדש אבל מאוד חוששים לצאת מהבית. לצורך כך התחלנו להעניק שירות חדש ללקוחות ובו אנחנו מגיעים עם הרכב שהלקוחות מעוניינים בו עד לפתח הבית אם זה לנסיעת מבחן או היכרות פנימית עם הרכב". בעקבות השירות החדש, הביקורות מצד הלקוחות מפרגנות מאוד ובעיקר עוסקות בגמישות של הסוכנות וברצון הגדול לסייע במיוחד בתקופה הזו.

 

רגע לפני סיום, ביקשנו מלירון לספר לנו על הדבר שגורם לו לסיפוק בעשייה שלו: "מבחינתי זה כמובן השמחה של הלקוחות כשבחרו את הרכב המתאים ביותר להם. כשאני מקבל הודעות חזרה מלקוחות שאומרים שהם שמחים שביצעו את ההחלטה דרך הסוכנות שלנו, מבחינתי זה הדבר הטוב ביותר שיש".

"לירון-קאר"  סוכנות המתמחה במכירת רכבים מיד-1 פרטית!

טלפון להזמנות: 073-7594684, 03-5513233, 4949*

הפייסבוק של לירון קאר

אתר הבית של לירון קאר

האינסטגרם של לירון קאר