כיצד ניתן לגדל תינוקות בריאים יותר?

הורים אוהבים, דאגתם למוצרי מזון איכותיים, אפילו אורגנים, אבל מה קורה לאוכל של התינוק בתהליך ההכנה? לא כל בלנדר מותאם לפעוטות. הכירו את מעבד המזון לתינוקות - נוטרבוליט בייבי

הכנת אוכל לתינוקות בבלנדר של Nutribullet

העולם המודרני, על שלל המכשירים והטכנולוגיה שבו, מספק לנו חיים נוחים ואיכות חיים שלא הייתה קיימת קודם לכן. יחד עם זאת, כתוצאה מאורח חיים מודרני אנחנו צורכים מזון מתועש יותר, חשופים לרעלנים שונים וזוכים לתזונה אומנם מגוונת יותר, זמינה וטעימה מאי פעם, אך גם כזו שהיא פחות טבעית והרבה יותר מהונדסת ומעובדת. כתוצאה מכך, יותר ויותר ילדים סובלים מאלרגיות, מחלות וקשיים הנובעים מתזונה. רובנו מסתגלים למזון תעשייתי, אבל כולנו יודעים שתינוקות קטנים ופעוטות, עדיין לא עמידים כל כך ואנחנו מבקשים להקנות להם הרגלי תזונה בריאים ואיכותיים לפחות בתקופה הכי אקוטית של צמיחה וגדילה. רוב ההורים, ובצדק רב, יקפידו על מוצרי מזון טריים ואיכותיים. במיוחד בשלב טעימות מזון, נדאג לרסק את הבננה הטרייה או הבטטה האיכותית, ואם אפשר אפילו רצוי שיהיה אורגני. הכל כדי לצמצם חשיפת תינוקות לרעלים ולהבטיח את התזונה הבריאה ביותר עבור ילדנו.

אלא שרוב ההורים לא מביאים בחשבון, את השפעת הכלים בהם אנחנו מכינים את האוכל הזה על בריאות ילדנו?

כלי אוכל מסוכנים לתינוקות

מסתבר, שגם האוכל הכי אורגני, טרי וטבעי, עדיין סופג מרכיבים מזיקים מהאופן שבו אנחנו מכינים אותו, או אם לדייק, מהכלים שבו הוא מאוכסן ובעיקר מהבלנדר שבו אנחנו מכינים את האוכל. עד כדי כך שהוא עלול להיות מזיק לתינוק ולהחדיר למזון חומרים לא בריאים. זו הסיבה שעל פי חוק, במדינת ישראל, כמו במדינות מערביות ומתקדמות אחרות בעולם, בלנדר שמיועד להכנת תזונת תינוקות ופעוטות מחויב לעמוד בתנאי תקן מחמירים ועל הבלנדר וכלי האחסון שאכן עמדו בבדיקות ובתקנים, יש סימון מפורש שמציין שהם מותאמים לתינוקות. כלומר, לא כל בלנדר או מוט מעיכה שיש לכם בבית ועושה את מלאכתו נאמנה מתאים גם להכנת מזון לתינוקות.

מצד שני, כמובן, כל בלנדר שעומד בתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי ככזה שמתאים לתינוקות יכול כמובן לשמש גם להכנת כל דבר אחר, מקסימום, גם הילדים הגדולים יותר, ספורטאים שמכינים שייקים על בסיס יומי וצרכנים נוספים, יהיו קצת יותר בריאים, אבל עבור תינוקות זו חובה של ממש. כבר לפני 15 שנים מחקרים הוכיחו שפלסטיק עלול להזיק לתינוקות וכתוצאה מכך לא כל כלי הפלסטיק וכלים מחומרים אחרים כמו להבים, מאושרים לשימוש לתינוקות ופעוטות. כדי לשמור על בריאות התינוק, משרד הבריאות קבע כי כל בלנדר וחלקי פלסטיק או כלי פלסטיק המיועדים לתינוק, חייב בהצגת תו תקן המאשר שהכלי עבר בדיקה כימית מורכבת, שעלותה ליצרן כמובן לא זולה, המוכיחה כי הכלים הם מסוג פלסטיק bpa free ומתאימים לשימוש עבור תינוקות גם בתנאים של הקפאה, חימום, או קיצוץ מסיבי.

הבלנדר של Nutribullet
צילום: צילום: יח''צ

Nutribullet: חפשו את תו התקן

רוב הישראלים לא מודעים לחוק המחייב בדיקות למכשירי חשמל וכלים המיועדים לתינוקות, ולכן משתמשים בכל בלנדר שיש ברשותם ויוצאים מנקודת הנחה שאם הכלי נמכר ברשת מוכרת הוא בוודאי מאושר לשימוש. אולם כדאי לדעת שניתן לשווק תחת כלי אוכל כל כלי או מעבד מזון ללא צורך בבדיקות כל שהם, גם אם הם רעילים או לא בריאים, אלא אם כן הוצהר עליהם שהם מיועדים למזון לתינוקות ורק אז מחויבים בבדיקות מקיפות. לכן במיוחד כשמדובר בתינוקות רכים אבל גם כל מי שבריאותו ובריאות משפחתו חשובים לו, טוב יעשה אם יחפש את תו התקן המבטיח כלים נטולי רעלנים ובריאים.

Nutribullet חדש בישראל

חילוקי מנות בNutribullet
צילום: צילום: יח''צ

המותג האמריקאי Nutribullet, הוא להיט ידוע בארה"ב, החברה הוקמה והפיצה בלנדר מיוחד לספורטאים המותאם במיוחד לשייקים ונוצר תוך הקפדה על הבריאות. רק מהדגם הראשון הזה נמכרו בשנתיים 40 מיליון מכשירים. בעקבות ההצלחה, פיתחה החברה את baby Nutribullet, כבר לפני חמש שנים. תוך דגש על בריאות התינוק לצד נוחות מקסימלית לתפעול והקלה על המשתמש.

לאחרונה חברתOIG  שכבר 25 שנה מייבאת ומשווקת מוצרי חשמל ייחודיים ויוקרתיים לרשתות המובילות בארץ, החלה לשווק את נוטרובילט בייבי גם בישראל.

 חושבים על הפרטים הקטנים

ביצירת הבלנדר נוטרובילט בייבי, הושקעה מחשבה רבה בהתאמה לתינוק לא רק בבחירת החומרים והאישורים הבריאותיים המקסימליים הנדרשים, אלא גם בעיצוב הנח. הבלנדר קומפקטי וקל לנשיאה בתיק של התינוק, אפשר לקחת אותו בקלות לכל מקום ולהכין לתינוק מזון טרי במקום ולא להיסחב עם כלי אוכל מוכן. כלי הטחינה בנוי בצורה ארגונומית המתאימה לאחיזת הפעוט. על כוס הטחינה מובנות שתי ידיות וגרפיקה ידידותית של חיוך המספק אווירה נעימה לילד ומאפשר לתת לפעוט לאחוז ביד את הכלי ולאכול ממנו ישירות ובכך לחסוך בכלים נוספים לשם האכלה. הכלי של הבלנדר הופך לכוס סגורה.

כידוע, בבלנדר סגור אין לטחון אוכל חם, מחשש שהבלנדר ייסדק. לכן בנוטרובילט בייבי יש כלי טחינה נוסף, פתוח המותאם לאוכל חם כמו מרקים וירקות מאודים ישירות במכשיר ללא צורך בחימום אחר כך. בנוסף, הבלנדר מגיע עם שישה כלי אחסון להקפאה, קירור וחימום, העשויים סיליקון ומותאמים לשימוש עבור תינוקות, כמובן תוך מחשבה על הקלה ונוחות להורים ולכן על הקופסאות יש מקום לרישום התאריך כך שנדע בדיוק מתי הוכן האוכל שאיפסנו במקרר. הקופסאות בטוחות לשימוש במקפיא ובמיקרו.

[youtube_embed youtube_id='https://youtu.be/wFSm-F6C0DI']

את מעבד המזון ניתן להשיג בכל רשתות השיווק, סופר-פארם, רשתות החשמל הנבחרות כמו א.ל.מ. אתרי סחר ועוד. מחירו לצרכן כ- 395 ₪ בלבד.

לרכישה: 08-6364714. לאתר הייבואן>>, לפייסבוק>>

אפשרות משלוח עד בית הלקוח.