בר גרינזייד: הבשורה המפתיעה של כוכבת הנוער הגדולה של ישראל

יעל בר זוהר, סנדי בר, אליעד נחום תום אבני ומולי שגב הם כיום שמות מוכרים בכל בית בישראל, והמכנה המשותף ביניהם הוא שארבעתם ביצעו את קפיצת המדרגה וקיבלו את ההכרה הגדולה כבר בגיל ילדות ונעורים

צילומי תדמית בר גרינזייד

באופן טבעי ולא פעם אנחנו מנסים למצוא מי יהיה "ילד הפלא" הבא של ישראל, ונכון להיום ניתן להצביע בעיקר על ​בר גרינזייד. רק בת 14, אבל כבר עכשיו מאחוריה עומד רזומה עשיר ומלהיב במיוחד, שלא היה מבייש את הכוכבים הגדולים ביותר בתעשייה. בר דוברת חמש שפות, עברית, ספרדית, אנגלית, רוסית וצרפתית.

היא זמרת בעלת קול פעמונים, ספורטאית יוצאת דופן, אלופת ישראל בתחום צניחה חופשית בטאנל בקטגוריית נוער, והיא זכתה במקום ראשון בליגה העולמית IBA. כבר שהייתה בת 8, בר החלה להופיע על בימות התאטרון, בין היתר, היא שיחקה לצידו של טוביה צפיר בהצגה ד"ר דוליטל, ובהצגות יום הולדת למולדת וממלכת הצעצועים.

כמו כן, בר כבשה את מסכי הטלוויזיה בפרסומות בהם הופיעה כילדה קטנה, ועל שמה רשומה היסטוריה עולמית, היא הייתה המשתתפת הכי צעירה אי פעם בפסטיבל סן רמו באיטליה, היא עשתה זאת כשהייתה רק בת 6 כאשר שרה בספרדית, ובגיל 7 בר הופיעה בקדם אירוויזיון באוקראינה. כך שלא צריכים להיות מופתעים מכמות הערצה שיש סביב בר, של קהלים מישראל וממקומות אחרים ברחבי העולם.

ברשת הטיקטוק יש לה מעל מעל 130 אלף עוקבים, ובכל הנוגע לאינסטגרם שם רשומים 80 אלף עוקבים, והמספרים הללו עולים בקצב מתמיד. איך בר עושה את כל זה, ומה היא מתכננת לעתיד? תפסנו אותה לשיחה ונדהמנו לשמוע כי היא בהמשך הדרך מכוונת לככב בעיקר בחדרי הניתוח כאשר לובשת את חלוק הרופאים.

שלום בר גרינזייד, מה מעשיך בימים אלו?

צילום: צילום: Studio_ maysa

"בחודשיים האחרונים הוצאתי שני סינגלים חדשים. כמו כן חברות ממשיכות לפנות אליי על מנת שאפרסם ואדגמן עבורן מוצרי טיפוח לנערות, צעצועים לילדים ואופנה, כפי שעשיתי בעבר לדולצ'ה וגבאנה ואחרים. במקביל לעולם הזוהר, נקרא לזה ככה, התחלתי להתנדב במד"א, וגם ללמוד תואר אקדמי בביולוגיה קדם רפואה", בר הטילה את הפצצה הגדולה שלא ציפינו לה.

[youtube_embed youtube_id='https://youtu.be/83zPOMRX-Z0']

מדובר בשני עולמות נפרדים לגמרי, כך ששאלנו אותה היכן היא רואה את עצמה בעוד 10 שנים?

"מאז שהייתי קטנה, תמיד ידעתי להציב לעצמי יעדים ולהגשים אותם, כזמרת, שחקנית, דוגמנית וספורטאית, אבל אני מוכרחה להודות, החלום הכי גדול שלי הוא להגשים את החלום הכי גדול, להיות נוירוכירורגית. זה תחום משנה חיים, כי הוא עוסק בהתערבות פולשנית כנגד מחלות של מערכת העצבים המרכזית ומערכת העצבים ההיקפית, כולל המוח וחוט השדרה", בר הסבירה.

למדנו כי על מנת להיות נוירוכירורג בישראל, נדרש קודם כל להיות רופא כללי ומדובר בלימודים שאורכים בין 6 ל 7 שנים. לאחר מכן ישנו סטאז' במשך שנה, ומשם עוברים להתמחות בנוירוכירורגיה. ההתמחות הזו אורכת עוד כ 6 שנים, וזו כוללת למידה של היבטים מורכבים יותר, כמו טיפול קדם-ניתוחי, סביב-ניתוחי ופוסט-ניתוחי. בשלב האחרון, הנוירוכירורגים המוסמכים ממשיכים להתמחות במגוון של תת-תחומים, כמו נוירוכירורגיה תפקודית, נוירוכירורגיית ילדים, נוירוכירורגיה אונקולוגית ועוד.

בין כל העשייה יוצאת הדופן הזו של בר גרינזייד, ועכשיו גם עם הלימודים האקדמיים, האם יש לך בכלל זמן לחיי חברה, כמו כל נערה אחרת בארץ?

צילומי תדמית בר גרינזייד
צילום: צילום: Studio_ maysa

בר גרינזייד חייכה וסיפרה: "בוודאי, החברים שלי הם חלק בלתי נפרד ממני ומהחיים שלי. אני לא מוותרת עליהם ועל חיי החברה שלי בעד שום הון שבעולם, וגם לא מה שקורה בעולם ה'שואוביזנס' ומסביב. בדיוק כמו המשפחה שלי, כך גם החברים תומכים בי ובזכותם אני נשארת עם הרגליים על הקרקע, ולא משנה באיזה הישג או שיא זכיתי. כך שאני מקפידה להיפגש ולצאת כמעט בכל יום, בוודאי שמתכתבת עם החברות נון סטופ, ואולי זה אומר לישון קצת פחות שעות בלילה, אבל בכל בוקר מחדש אני קמה עם אנרגיות ורוצה להמשיך לטרוף את העולם".

תודה רבה בר על שהקדשת לנו מזמנך, אנחנו מאחלים לך המון הצלחה בהמשך הדרך, בלימודי הביולוגיה, בדרך להגשמת החלום להיות נוירוכירורגית, ועד אז נמשיך לעקוב גם אחר הסינגלים החדשים שלך, הצגות שתופיעי בהן, הפעילות הספורטיבית וכל הפתעה נוספת שאת מתכננת לנו.

אם גם אתם סקרנים להמשיך ולעקוב אחר בר, כנסו לאתר שלה

פייסבוק

אינסטגרם

טיקטוק 1

טיקטוק 2