דאון גרופ נדל״ן: מתווכים בין יהודי העולם לנכסים בתל אביב

העיר תל אביב עשתה דרך ארוכה מאז נוסדה כעיר העברית הראשונה ועד היום, כאשר היא מהווה מושא להערצה בכל העולם

| צילום: גיל זכריה

מוגש מטעם: דאון גרופ נדל"ן

בזכות חיי לילה משגעים, חוף ים מקסים, ליברליות מרשימה ובנייה מודרנית שלא עוצרת באדום, הערך הנדל"ני של נכסים בתל אביב עולים בהדרגה ושוברים שיאים פעם אחר פעם.

נכון להיום, המחיר הממוצע לרכישת דירה במרכז העיר מתקרב למחיר של שלושה מיליון שקלים, והמחיר הממוצע לשכירות מתקרב לסכום של 8,000 שקלים.

על פי נתונים שפורסמו, מתחילת השנה נמכרו בתל אביב כ- 2,390 דירות, ומי שעמדה מאחורי חלק נכבד מהעסקאות היא חברת דאון גרופ נדל״ן בניהולו של ברק דאון, שבחוכמה רבה הביא דפוס עבודה חדש לעולם התיווך, היזמות וניהול של נכסים בעיר, אשר מתבססת על התפיסה הקיימת בארה"ב.

מפיק מטעם המערכת פגש את ברק לשיחה אישית, בה למד כיצד הוא השתלט בצעדי ענק על חלק נכבד מעסקאות הנדל"ן באחת הערים הכי מבוקשות בעולם.

 

דאון גרופ נדל״ן - הבית של המשקיעים היהודים מהעולם

צילום: צילום : טל כספי

דאון גרופ נדל״ן הוא משרד התיווך שעשה את קפיצת המדרגה הגדולה והמרשימה ביותר בשנים האחרונות, בכל הנוגע לעסקאות שנעשות אך ורק בעיר תל אביב.

בזכות אסטרטגיה ייחודית ששמה דגש על תיווך בין קהל לקוחות של מיליוני יהודים אשר מתגוררים במדינות המערב המרכזיות מסביב לעולם, לבין הקהל הישראלי הפרטי, ומול חברות יזמות וקבלנים, המשרד הפך להיות למקום המרכזי שדרכו נסגרות מספר מרשים של עסקאות נדל"ן בכל שנה.

מי שמנווט את כל האופרציה שכוללת בתוכה מחלקות מדיה, שיווק, פרסום, פרויקטים, תיווך וניהול, הוא ברק דאון, בן לאמא אמריקאית ואבא ישראלי.

בזכות המשפחתיות הרב גונית, ברק דילג בין שירות צבאי כקצין בצה"ל לבין לימודים אקדמיים בארה"ב, עד שהתאהב בעולם הנדל"ן, והחליט להביא לארץ שיטת תיווך חדשנית שמעניקה במה מרכזית למספר ערכים שמבדלים אותו מאחרים בתחום.

על הסיבה שבחר להתמקד אך ורק בפעילות בתל אביב, וכיצד משרדו הפך להיות הנחשק ביותר מצד הקהל הבינלאומי, ברק סיפר:

"בכל מקום שתגיע אליו בעולם ותשוחח על נדל"ן, בשלב מסוים העיר תל אביב תעלה לשיחה, זו אחת הערים הכי מפורסמות ומתקדמות, כך שבאופן טבעי מרכזת המון עניין מצד קהל החוץ, ומקבוצות אוכלוסיה מקומית ברמת סוציו אקונומית גבוהה גם כן, כך שמדובר בפלח אנושי שמאוד קסם לי לעבוד מולו.

בזכות היותי אמריקאי וישראלי גם יחד, נקודת המבט שלי איפשרה לי ללמוד ולראות מקרוב את הכשלים של ההתנהלות הישראלית בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן, וכיצד ניתן לשנות זאת בזכות צורת עבודה שונה מזו שהיתה מקובלת פה קודם לכן.

מאחר ואני מדבר את השפה האנגלית, והכוונה היא לא רק לשפה עצמה, אלא גם לתרבות עצמה, קל לי הרבה יותר לגשר על הפערים שישנם בין מוכר נכסים ישראלי, לבין רוכש או משקיע פוטנציאלי מארה"ב לצורך העניין.

כי אני מכיר לפרטי פרטים את הבירוקרטיה המקומית, עד כמה היא קשה ומסובכת, ויכול להסביר זאת טוב יותר למי שמנטלית לא מודע לשוני שקיים, ולהיפך".

דאון גרופ נדל״ן – גשר בין תרבויות

צילום: צילום : טל כספי

תוך כדי תנועה, ברק דאון בנה סביבו צוות של אנשי מקצוע נוספים, כולם במקור אנשי חוץ, ממדינות כמו קנדה, ארה"ב, יפן, ארגנטינה,מקסיקו, דרום אפריקה, צרפת, אנגליה ואיטליה, וביחד הם מתווכים בין קהל לקוחות עצום שמעוניין לרכוש לעצמו נכס בתל אביב.

שאלתי את ברק מה בדיוק ההבדלים בכל הנוגע לעסקת נדל"ן מקומית, לזו שנעשית במקומות אחרים בעולם, הוא הסביר:

"אני אתן דוגמא מארה"ב, שם ברגע שלקוח סוגר על מחיר קנייה של נכס מסוים, הוא מביא חברה שעושה עבורו בדק בית, וכל בעיה שנמצאת, מטופלת על ידי המוכר, או שמורידים זאת מסכום הרכישה.

בארץ אין כזה דבר, ברגע שסגרת מחיר, זה המחיר, גם אם לאחר מכן אתה מוצא כשלים ובעיות.

ויש כמובן את כל הבדלי הבירוקרטיה, ואני יכול להעיד כי לא פעם אלו מנעו מישראלים להצליח למכור דירה למשקיע מחו"ל, כי הם נבהלו והרגישו תחושה מכבידה של חוסר ביטחון, כי לא הבינו את ההתנהלות פה.

החל מהמשמעות של נסח בטבאו, כיצד בוחנים רישומים במנהלות השונות, כל עניין הבנקים, כיצד פותחים חשבון בנק ואת המשמעות של המסמכים השונים.

כל השלב של המרת המטבע, צורך ברואה חשבון ועורך דין מקומי, התנהלות מול סוכן ביטוח, יועץ משכנתאות, אדריכלים, מעצבים פנים, קבלני שיפוצים ועוד.

זה פשוט הבריח מפה אלפי קונים, ממש ככה, אנשים שהיו מעוניינים לרכוש נכס, והיה להם את הכסף, אבל קיבלו רגליים קרות בגלל כל הדברים שמסביב, ואת זה בדיוק אנחנו עושים עבורם, כך שמצליחים לשבור את החומה הזו שיכולה להפריד בין עסקה פוטנציאלית שנמצאת באוויר, לבין כזו שנחתמת שחור על גבי לבן".

דאון גרופ נדל״ן – שיטות עבודה

צילום: צילום : טל כספי

כאשר מגיעים למשרד של דאון גרופ נדל״ן ברחוב דיזינגוף 237 בתל אביב, האסוציאציה הראשונה שעולה לראש היא חוץ לארץ.

העיצוב שמסביב הוא בסגנון אירופאי לכל דבר, והתחושה באוויר שילבה בין תחושה מרגיעה, למקום שבו עושים עסקים, חד וחלק.

על ההתנהלות מול הלקוחות, ברק סיפר:

"אנחנו אוספים את כל המידע האפשרי, מהצד של מי שמחפש למכור או להשכיר דירה, לבין מי שמבקש לרכוש, אם למטרת מגורים, או עבור תשואה חודשית או שנתית.

כך שכל נכס שעולה לאוויר, אנחנו מנתחים אותו מכל הכיוונים, על מנת שנוכל לתת את כל התשובות המדויקות לכל דורש, בהתאמה אישית לצורך שלו.

הניתוח הוא מאוד דקדקני ומגיע לדקויות הקטנות ביותר, כולל דוחות כספיים מסודרים, כך שכל מי שמעוניין מקבל דין וחשבון על כל העלויות השונות, ריביות, עורכי דין, עלות מיסוי, הצמדה וכד'.

ברגע שאנחנו מכירים את הצורך ותנאים של כל אחד בנפרד, אנחנו יודעים מבעוד מועד אם זו עסקה טובה לא, אם יש אפשרות להגיע לחתימה או שמדובר בפער גדול מדי, כך שחוסכים זמן יקר לכולם".

דאון גרופ נדל״ן – כך משווקים נכון

צילום: צילום : טל כספי

למדתי כי על מנת לגשר על המרחק בין משקיעים מעבר לים, לבין המוכרים המקומיים, צוותי המדיה, השיווק ופהרסום של דאון גרופ נדל"ן פועלים בכמה מישורים, על מנת להנגיש את כל המידע הדרוש, בצורה נוחה ובהירה, דבר שמגדיל את הסיכויים להניע את התהליך.

זה כולל בתוכו צילום של האזור המבוקש ממבט הציפור בעזרת רחפן, צלם מקצועי שמגיע לצלם מתוך הדירה עצמה, כולל צילומי המחשה ועוד.

כל התמונות, הסרטונים והמידע הנחוץ, עוברים לפרסום  בערוצי התקשורת השונים במדינות גדולות מעבר לים, כולל תרגום לפי השפה המקומית בכל אחד מהמקומות, כאשר פנייה מיוחדת נעשית באזורים וערוצי תקשורת בהם יש ריכוז גבוה של קהל יהודי.

ערך מוסף נוסף בא לידי ביטוי כך שברגע שנכנסת עסקה שצריך לטפל בה, כל הצוותים השונים במשרד נרתמים למשימה, על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר בזמן המהיר ביותר.

דאון גרופ נדל״ן – ניהול נכסים

פעילות נוספת שחברת דאון גרופ נדל"ן פעילים בו, הוא ניהול של נכסים בתל אביב, עך כך ברק דאון הרחיב:

"80% ממי שרוכשים דרכנו נכסים בתל אביב הם קהל יהודי מחוץ לארץ, ומתוך אותם 80%, חלק גדול מהם הם כאלו שרוכשים את הדירות והבתים השונים למטרת נופש, כאשר מגיעים לארץ, בעיקר בתקופת החגים.

מאחר וברוב ימות השנה הם לא נמצאים כאן, הם זקוקים לחברה שתנהל עבורם את הנכס.

אנחנו לא חברת ,Airbnb זה ממש לא מעניין אותנו, אלא לתת שירות לתושבים כאשר הם מגיעים לנופש שלהם.

זה כולל את הדברים הקטנים שיהיה להם במקרר כאשר מגיעים, חלב, גבינות, ירקות טאיים, שהבית יהיה נקי, שהכל יעבוד כמו שצריך, חשמל, מזגן, טלוויזיה וכד'.

לאורך השנה, אם יש צורך לטפל עבורם בהתנהלות מול העירייה, ועד הבית, שכנים שמסביב, את כל זה אנחנו עושים עבורם".

רגעים לפני סיום השיחה שלי עם ברק דאון, גיליתי דבר מעניין נוסף.

בעקבות השם שדאון גרופ נדל"ן עשו לעצמם בשוק הארצי והעולמי, הם החלו לפעול בגזרה נוספת, בעקבות דרישה של קבוצות יזמות שונות, שביקשו להיעזר בשיטות העבודה הייחודיות שהביאו.

בזכות היכולת שלהם לנתח את השוק, אזור, שכונה ודירות ספציפיות ברמת המאקרו והמיקרו כאחד, לא מעט יזמים מסתמכים על הדעה המקצועית וניתוחים כלכליים שהם מעלים, על מנת להעריך כדאיות של עסקאות גדולות.

דאון גרופ נדל״ן – יצירת קשר

שעות הפעילות של המשרד הם:

ימים א'-ה': בין השעות 08:00 - 20:00.

ימי שישי, בין השעות 08:00 - 14:00.

טלפון לבירורים נוספים: 052-286-5858 או 054-830-5970

אתר הבית

פייסבוק

לינקאדין

אינסטגרם

יוטיוב