משליח לשליחות

אהוד צפרירי, הקים את "בית לעצמאי" אחרי שבעצמו היה שליח וחווה את העומס והקשיים של בעל עסק קטן בניהול ופיננסים. במיוחד בתקופת הקורונה, איך כעצמאים תשרדו את התקופה ותחסכו כאב ראש

אהוד צפרירי, בעברו שליח ובעל עסק עצמאי, וכמו הרבה בעלי עסקים קטנים, מצא את עצמו, משקיע חלק נכבד מזמנו, בכל ה"מסביב": הנפקת חשבוניות, גבייה, הוצאת קבלות וכו', הסיוט שכל בעל עסק קטן מכיר. בעסק המבוסס על איש אחד, רוב הזמן, הבעלים הוא היצרן, המזכירות, שירות הלקוחות, גבייה והנהלת החשבונות יחד, בשעה שעל פי רוב, הוא בעיקר טוב בתחום עיסוקו ופחות בכל השאר.

מעטפת One-stop-shop  

הוא הקים את "בית לעצמאי" בהתחלה עבור שליחים עצמאיים, במטרה להקל על ההתנהלות. לשמש גורם שאוסף ומרכז את הניהול הפיננסי והמנהלתי, במיקור חוץ, ובכך לפנות את השליחים לעבודתם, הוא אומר: " שימשנו אמצעי המקשר בין הלקוח לרואה חשבון. אנחנו באנו מהשטח, מכירים את השטח ומה שמפריע לשליחים ועזרנו להם להרוויח יותר".

עם הזמן, ופנייה של עסקים נוספים, מתחומים מגוונים, הבין צפרירי שהעצמאיים בכל תחום נאלצים להתמודד עם אותן בעיות שגוזלות זמן יקר מהעבודה עצמה. תחום הפעילות הורחב לכלל העסקים הקטנים, שמצאו בית ששותף איתם בחשיבה ובקידום העסק.

בעל העסק מרוויח יותר

אחת הבעיות של עסק קטן, הוא נפגש ישירות עם הלקוח, ואז הוא מתמודד עם בקשות ל"הנחה", דחיית תשלומים ועוד. מאחר וחלק גדול מהתנהלות הפיננסית עוברת לידי "בית לעצמאי" התוצאה היא שבעל העסק נשאר 'חבר' של לקוחותיו והגבייה מתבצעת ביעילות רבה יותר.

הוא מספר: "לקוחה שלנו, מורה לפילאטיס, סיפרה שמאז שהיא עובדת איתנו הקשר שלה מול הלקוחות השתפר והיא מרוויחה הרבה יותר. עכשיו שהיא לא עסוקה בגבייה, בביטולים וכל האי נעימות הזאת, היא לא עומדת במצבים לא נעימים מול הלקוחות שלה, ונשארת חברה שלהן. הדרישות תשלום והחשבוניות הירוקות נשלחות במייל ללקוחות שלה, מה שמציג אותה באופן מקצועי יותר ורציני. יש מעקב מלא כל הזמן איפה דברים עומדים. אנחנו מאפשרים אפשרויות תשלום שונות, כמו סליקה, העברה בנקאית ועוד, וכך לא קורה מצב שמתאמנת אומרת לה "אוי, חסר לי מאה שקל, טוב תוותרי לי היום". זה בכלל לא מגיע אליה".

ב " בית לעצמאי" כל בעל עסק עובד עם הסוכן שמוצמד אליו ומכיר את העסק לעומק ואת לקוחותיו, הוא יודע למי צריך לתת תשומת לב מיוחדת, ועוקב עד שיכנס תשלום מסודר, דואג לגבייה וכו'. לבעל העסק נחסכת ההתעסקות הלא נעימה מול הלקוחות שלו.

צילום: צילום : יח''צ

לא הרווחתם, לא שילמתם!

במיוחד בתקופת הקורונה, עצמאיים רבים מבינים שהדרך לשרוד את התקופה היא בעזרת "בית לעצמאי" בקורונה. הרבה עסקים זעירים וקטנים נפגעו ולא עובדים, או עובדים ממש מעט, בין סגר לסגר, בקושי נכנסת עבודה. הם לא רוצים לסגור לגמרי את התיק, אבל היקף העבודה לא מצדיק תשלום לרו"ח שהוא תשלום קבוע.

אנחנו עובדים על אחוזים, אם לא היתה הכנסה, לא משלמים לנו. בתקופה בה נלחמים על כל שקל, אפשר להתנתק מתשלום קבוע לרו"ח, ואם לא עובדים, לא משלמים.

בנוסף, מאחר ואנחנו צומת אנחנו מסייעים ללקוחות שלנו באפיקי הכנסה אלטרנטיביים בתקופה הסוערת הזאת".

מצב קורונה: הכנסה זמנית במקביל לעסק

"אנחנו מרכזים עבור רוב חברות המשלוחים שירותי משלוחים. חברות כמו GETT\ WOLT\ משלוחה, ואחרים פנו אלינו וסגרנו איתם הסכמי שיתוף פעול הדדיים. אנחנו עובדים עם חברות כמו טייק, יאנגו ואחרים. לחברות זה משתלם, כי במקום להתעסק עם מאות שליחים הם עובדים רק מולנו. הם לא צריכים להוציא אלפי חשבוניות לכל שליח ושליח, אלא רק לנו. אנחנו כבר מחלקים את זה בין השליחים, דואגים לכל תשלומי המיסוי השונים והמגוונים על פי חוק, והכי חשוב דואגים למיצוי זכויותיהם.

היתרון ללקוחות שלנו, בעלי העסקים, במיוחד בקורונה, זו הזדמנות להשלמת הכנסה כשהעסק לא עובד כרגיל. אנחנו מציעים להם, בינתיים או במקביל לעסק שעובד פחות, להצטרף למאגר השליחים שלנו, ומבטיחים להם הכנסה עד שהתקופה תחלוף והעסק יתרומם שוב. כל זאת ללא תשלום נוסף או התחייבות חודשית קבועה, הם נשארים הבוסים של עצמם.

אנחנו החברה היחידה הנותנת אפשרות חיבור מול כל חברות השליחים הגדולות ולכן דרכנו שליחים חדשים שרוצים להצטרף יכולים לעשות זאת במהירות ללא כל הבירוקרטיה שמאפיינת בדרך כלל חברות שליחים גדולות כאלו".

בית חם לשליחים

כשצפרירי אומר שהם "בית" הוא מתכוון גם במובן הפיזי: "אנחנו ממוקמים במיקום מרכזי. יש מקום לשליחים לעצור על הדרך. יש להם פה משרד אם הם צריכים, יש מקום לעשות אתנחתא באמצע היום. קשה להיות שליח בחורף, בכלל, ובטח בקורונה, כשאף כשמסעדות מסרבות להכניס אותם וכו'. יש להם כאן שירותים מסודרים, מטבחון, מקרר, מיקרו, פינה לשבת לנוח, לאכול. חיברנו לקוחות שלנו, עצמיים מתחומים שונים למשלוחים, זה חלק מהמעטפת שהם מקבלים פה".

צילום: צילום : יח''צ

מגדילים ראש ועושים חיבורים

"בגלל שאנחנו עובדים עם הרבה בעלי עסקים קטנים, יש לנו אפשרות ליזום פתרונות לעשות חיבורים ולחשוב בגדול. למשל, יש לנו לקוחה שבימי הקורונה, שולחת את המוצרים שלה ללקוחותיה, בדואר, מאחר ולנו יש מערך שליחויות ואנחנו יכולים להשיג תעריפים טובים יותר, חיברנו אותה למערך ועכשיו היא משלמת פחות על משלוח וגם מעניקה שירות יותר איכותי ללקוחותיה, שהמוצר מגיע אליהם הביתה עם שליח במקום שיאספו אותו מהדואר. החיבורים האלה, נובעים מכך שאנחנו  one stop shop  בניהול מסביב העסק. גם בדברים קטנים כמו איך לרשם באתר של ביטוח לאומי, אנחנו מסבירים, בכל מקום שאנחנו יכולים להוריד מהעצמאי בירוקרטיה ולפנות אותו לעבודה".

בית לעצמאי, דיזינגוף 344 תל אביב 03-9444355

לאתר הבית

לפייסבוק