דרך המלך לקבלת תו תקן ממכון התקנים

רוצים לייבא מוצר לארץ? מפתחים פטנט חשמלי? הכירו את האנשים שיהפכו את החלום לקבלת אישור מעבדה ותו תקן ישראלי, למציאות: דוד ואדיר, אב ובן, יספקו לכם המעטפת המושלמת על מנת לצלוח את התהליך המורכב של המעבדות המוסמכות ומכון התקנים הישראלי

לוגו יעוץ נדלן ויעוץ טכני למוצרי חשמל

לא מעט קורה שיזמים ויבואנים מבקשים לשווק מוצר חשמלי חדש לשוק הישראלי, ומגלים שקבלת אישור לשיווק המוצר ממכון התקנים יכולה להיות משימה לא פשוטה. תהליך קבלת תו תקן ישראלי הוא רב שלבי, מסועף, כרוך בבירוקרטיה מייגעת, ודורש תיקונים והתאמות. על מנת לצלוח את הדרך, רצוי להיוועץ עם גורם המנוסה בעבודת מכון התקנים ומכיר את אופיו ושלביו של התהליך.

גם אתם יוזמים מהלך עסקי הדורש תו תקן ישראלי? מצאנו את הצוות שילך אתכם יד ביד את הדרך: דוד משה ובנו אדיר, מספקים עבורכם, יצרנים ויבואנים מהארץ ומחו״ל, מעטפת שלמה של ייעוץ, ליווי וייצוג מול מכון התקנים, במטרה לסייע לכם בדרך העקלקלה, לייעל אותה ולהגיע לתוצאה בפרק זמן מינימלי; החל משלב השרטוט, כלה ביצירת האבטיפוס והבדיקות הנלוות לה, ועד קבלת התו הנכסף לייצור או שיווק המוצר בישראל.

יעוץ טכני למוצרי חשמל: האיש שבפנים

לאחר 30 שנות ניסיון במכון התקנים הישראלי, דוד החליט לצאת לדרך עצמאית, ולתעל את כל הידע שצבר לטובת העומדים בצדו השני של המתרס – היצרנים והיבואנים, והם המרוויחים הגדולים; ניתן לומר בביטחון כי אין מתאים ממנו למשימה. בהכשרתו המקצועית וכן בתפקידו במעבדת החשמל במכון התקנים, דוד בדק בעצמו אינספור מוצרים חשמליים, החל מלוחות חשמל, כלה במפסקים ועד מצברים לרכב, ווידא שהם עומדים בפרמטרים הנדרשים מהתקן הספציפי לו הם נדרשים.

משה יעוץ טכני למוצרי חשמל
צילום: צילום : יח''צ

מדוע חשוב להיוועץ בהנדסאי חשמל בהליך קבלת תו התקן?

״אציין מראש, שזה תהליך שניתן לבצע באופן עצמאי, שכן כל אדם יכול לפנות למכון התקנים ולהגיש בקשה בכוחות עצמו, בתהליך ייצור ובתהליך ייבוא כאחד״, מסביר דוד. ״אולם התפקיד שלנו הוא קריטי לאורכו של התהליך, וחשוב מכך – לתוצאה סופית מספקת – קבלת תו התקן, או לחילופין אישור בדיקת אבטיפוס לבדיקות טרום ייבוא. אני מכיר את כל הניואנסים שהופכים את המוצר לקביל ומורשה לשיווק, ומעבר לכך, המטרה היא לייעל את התהליך, לתכנן ולייצר מוצר ראוי ובטיחותי שהסיכוי שלו לעמוד בתקן הוא גבוה מלכתחילה, מה שמדלל באופן משמעותי את פינג-פונג התיקונים מול מכון התקנים. זה הופך את הדרך ליותר מהירה, והרבה פחות מייגעת״.

ליווי צמוד, מקצועי ודיסקרטי

אדיר, שאמון על מערך ניהול הפרויקטים, מספר לנו על האני מאמין שמוביל אותו ואת אביו: ״אבי ישר כמו סרגל, ולויאלי בצורה טוטאלית ללקוחות שלו. זה היה כך מאז ומתמיד, ממנו למדתי שירות מהו. אנחנו הולכים יד ביד עם הלקוח, מספקים מענה 100% מהזמן, ולא משאירים דברים באוויר. הצלחת הלקוחות שלנו – הצלחתנו, ואנחנו מתייחסים לכל מוצר כדבר שנולד בבית הגידול שלנו. בעולם הפטנטים קיימת תחרות בין היצרנים, כך שאמינות מול הלקוחות היא נר לרגלינו. אנחנו שומרים על דיסקרטיות מלאה בכל תהליך – כל לקוח לגופו״.

אדיר יועץ נדלן
צילום: צילום : יח''צ

ייצוג מול מכון התקנים

דוד ואדיר מציעים מגוון שירותים ברמת מעורבות משתנה, על מנת לספק לכל לקוח בדיוק את מה שהוא זקוק לו. על כך אדיר מרחיב: ״תהליך אישור במסגרת יבוא מוצרי חשמל מול מעבדות הבדיקה המוסמכות בארץ, בדומה לקבלת תו התקן עבור יבואנים, מעט מצומצם יותר מזה שצריכים לעבור יצרנים. לכן, במקרים מסוימים אנחנו נותנים רק ליווי וייעוץ, ובמקרים אחרים, מורכבים יותר, אנחנו מנהלים את כל ההליך מול המעבדות הרלוונטיות ומכון התקנים, ולמעשה מייצגים את המוצר בשם החברה או המפעל המייצר; אפשרות הייצוג אטרקטיבית מאוד עבור יצרנים מחו״ל המבקשים להחדיר מוצר חדש לשוק הישראלי״.

 

מה היתרון בייצוג מול מכון התקנים, על פני ייעוץ או ליווי בתהליך?

״כהנדסאי מייעץ, אבי תמיד ייתן את הפרשנות לתקן, יבאר את ׳כוונת המשורר׳ ויכוון את הלקוחות בפעולות הנדרשות לתיקון המוצר, מבלי לפגוע בליבה שלו, אך זה השירות הבסיסי ביותר״, מסביר אדיר. ״לעומת זאת, כאשר אנחנו מייצגים לקוח אנחנו הופכים אחראיים לכל ההתקשרות מול מכון התקנים; החל ממתן הסברים ופתרונות לריג׳קטים שהמכון מעביר ליצרן על תקינות המוצר, כלה בוועידות בטיחות שהן חלק אינהרנטי בהליך ועד הבירוקרטיה השוטפת שלו – הכל מנוהל על ידינו, מא׳ עד ת׳. הערך המוסף של אבי, שמצויד בניסיון רב שנים כמי שבודק ומאשר את התקנים, הוא עצום עבור הלקוח ובשורה התחתונה, מספק תוצאות. אני רואה את זה ונפעם בכל פעם מחדש״.

אדיר ומשה יעוץ נדלן ויעוץ טכני למוצרי חשמל
צילום: צילום : יח''צ

אם נקביל את העבודה של דוד ואדיר למבנה של סטארט-אפ, נוכל לראות בדוד כמתכנת ואת אדיר בתור היזם; כל אחד מביא את הפורטה שלו לצוות ועומד בפני עצמו, ועם זאת – אין ספק שהשלם עולה על סך חלקיו. החברות ששוכרות את שירותיהם של אדיר ודוד נהנות משילוב בין ניסיון רב השנים והדיוק המקצועי של מי שנחשב מאסטר בתחומו, דוד, לבין הקידמה, החדשנות ורוחו הצעירה והאמביציוזית של אדיר, שיכבוש כל אתגר שיעמוד בפניו, והתוצאות מדברות בעד עצמן; השניים הופכים את ההליך לממוקד, מקצועי, ענייני, ומלווים אתכם בכל שלב בדרך, משל המוצר שלכם זה הפטנט שלהם. והכי חשוב? בכל פרויקט, הסוף ידוע מראש: מוצר שעובר תחת ידיהם של דוד ואדיר, מקבל אישור בדיקה במסגרת טרום יבוא, וכן תו תקן ישראלי.

 

זקוקים לייעוץ טכני למוצרי חשמל? מחפשים את האדם הנכון לייצג אתכם במכון התקנים? צרו קשר לקביעת פגישת ייעוץ עם אדיר יעוץ נדלן ויעוץ טכני למוצרי חשמל:

אדיר – 0526030695

דוד – 0528650715

פייסבוק

אתר