הפרעות קשב וריכוז גרסת 2022: יש פתרונות

הילדים בעידן הנוכחי חשופים לגירויים רבים בבית, בחוץ ובעצם מכל כיוון – אז לא פלא שבשנים האחרונות מספר המאובחנים בהפרעות קשב וריכוז רק עולה. במקביל, גובר גם החשש מהכנסת חומרים תעשייתיים לגוף וההורים מוצאים את עצמם מבולבלים. אז מה עושים? הנה כמה הצעות

Be Focus
איך להתמודד עם הפרעת קשב וריכוז? | צילום: יח"צ

הורים לילדים בגילאי בית ספר חווים דרכם את הקושי בהתמודדות עם ישיבה ממושכת בכיתה ובמשימות הקשורות בלימודים. השלב הבא הוא לקחת אותם לאבחון דידקטי, רק כדי לגלות למרבה ההפתעה שגם הם מאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז כאלה ואחרות.

אז מה הלאה? האם חייבים להתחיל ליטול תרופות ולהכניס לגוף חומרים מתועשים? אם השאלות הללו עלו על דעתכם, דעו לכם כי אתם לא היחידים: הנטייה להימנע מתרופות ולנסות דרכי פעולה אלטרנטיביות הופכת לנפוצה עם הזמן ותשמחו לשמוע שיש פתרונות.

הפרעות קשב וריכוז? מה זה בכלל?

הפרעות קשב וריכוז מתבטאות בקשיים ברמות משתנות להישאר מרוכזים במהלך הלימודים ולבצע פעולות באופן רציף כמו מבחנים או מילוי משימות. בעקבות שינויים במנגנון הייצור וההעברה של הדופמין, חומר המשתתף בייצור האדרנלין, מתעורר קושי משמעותי של המוח בכל הקשור בארגון וריכוז.

Be Focus2
''הזהב האדום'' | צילום: יח''צ

ועל מי זה בעיקר משפיע? מצד אחד, האוכלוסייה הנפוצה ביותר הניגשת לאבחון דידקטי או התנהגותי זו כמובן אוכלוסיית התלמידים. לכן גם אחוז התלמידים בכל הגילאים, מכיתה א' ועד כיתה י"ב, המאובחן עם הפרעות קשב וריכוז רק הולך ועולה עם השנים.

מצד שני, גם סטודנטים שנדרשים לחזור אל ספסל הלימודים ובעלי מקצועות הדורשים ישיבה ממושכת, ריכוז, ארגון וניהול, חשים לעיתים צורך בעזרה מקצועית בכל הקשור לקשב וריכוז. בקיצור, בעידן הדיגיטאלי שבו אנחנו נמצאים היום, אבחנה של הפרעות קשב וריכוז היא לא מנת חלקם הבלעדית של הילדים.

מהאבחון ועד הטיפול – כל מה שאפשר לעשות

בעולם המתקדם שלנו, בו פחות ופחות אנשים רצים להכניס תרופות תעשייתיות לגופם ולגוף של ילדיהם, הפתרונות רק הולכים ומתרחבים. אז כן, האלטרנטיבות קיימות, הן בפן התרופתי והן בפן המעשי, והגיע הזמן להכיר אותן.

לפני הכל, אם אתם חשים שלילדכם מתעורר קושי מסוים ואתם לא בטוחים כיצד ניתן לסייע לו, כדאי מאד להגיע יחד איתו לאבחון הנכון. אבחון בשלב מוקדם וכל לשפר את איכות הלמידה שלו והביצועים כבר בכיתות הנמוכות.

לאחר האבחון והליווי המקצועי, ודאי יציעו לכם להתחיל וליטול תרופות וותיקות וידועות מהתחום. הבעיות מתחילות עם תופעות הלוואי שמגיעות יחד עם נטילת התרופות, שקשורות בחוסר בתיאבון, ירידה במשקל והרגשה חזקה של "דאון" כאשר ההשפעה פגה - שעות בודדות לאחר תום יום הלימודים.

הכירו את "הזהב האדום"

טיפול מומלץ יותר יכול להיות מבוסס על צמח הזעפרן, המוכר בעולם גם בתור "הזהב האדום". לתבלין הזעפרן המופק מצמח הכורכום מרכיבים רבים הפועלים כמפחיתי דיכאון, מרוממי מצב רוח ובעיקר מאזנים את רמות הדופמין.

היתרונות בשימוש במוצרים המכילים את תבלין הזעפרן ברורים. קודם כל, מדובר בתכשירים טבעיים לגמרי ולא בעוד מוצר סינטטי ומתועש שאתם צריכים להכניס לגופכם או לגופם של היקרים לכם. שנית, זה פתרון ללא תופעות לוואי. כן, מה ששמעתם!

לסיכום, שימוש בכדורים או תכשירים על בסיס צמח הזעפרן יתנו לכם תוצאות טובות ולא תחושו בתופעות לוואי האופייניות לטיפול המסורתי בהפרעות קשר וריכוז. בנוסף, כיום למשל חברת "נווה פארמה" מציעה מגוון דרכים לצרוך את צמח הזעפרן, חלקן בכמוסות וחלקן דרך סוכריות ג'לי המתאימות גם למי שמתקשה לבלוע כדורים. אנחנו חושבים ששווה לנסות.