מיגרנות וכאבי ראש: מי לא סובל מזה?

מה מקורה של המיגרנה, במה היא שונה מכאב ראש שגרתי ומה אפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים? אם גם אתם נמנים בין אלה שסובלים וכבר ניסיתם את כל תרופות הסבתא והפתרונות שיש למדע להציע, יש לנו כמה הצעות בשבילכם

כאב ראש

מיגרנה היא תופעה שכיחה. כמה שכיחה? 15% מהאוכלוסייה סובלים ממנה ובתוכה כשני שליש נשים. וזה לא הכל: הבעיה העיקרית היא שרבים סובלים ממיגרנות וכאבי ראש ולא יודעים להבדיל בין התופעות והמחלות. יתרה מכך, הם חסרי אונים בכל הקשור לטיפול. אז בואו נעשה סדר.

מי את מיגרנה?

מקורה של המיגרנה בהפרעה בתפקוד קליפת המוח הגדול. הפרעה זו משפיעה גם על גזע המוח וגורמת לשינויים בקוטר כלי הדם שלו ולתגובה דלקתית, שהיא הגורם לכאבים העזים.

מה הם הגורמים למיגרנה? קשה להאמין, אבל בעולם המדע עדיין חוקרים מה גורם לשינויים בהפרשת החומרים ובמבנה של חלקים במוח, וכרגע עדיין לא יודעים להצביע על חשוד מיידי.

מה ההבדל בין מיגרנה וכאב ראש?

בין כאב ראש למיגרנה יש הבדל והוא מתבטא בכמה דרכים. ראשית, מיגרנה מופיעה ומתקשה לעזוב: היא יכולה להמשך בין מספר שעות עד ארבעה ימים אפילו. אם סוכמים את כל הימים, לפעמים מגיעים לחצי מהחודש שמלווה בכאבי ראש! סיוט.

שנית, ישנם עוד תסמינים מלבד כאב ראש שמלווים מיגרנה" רגישות לרעש, לאור ולריחות מסוימים, טשטוש ובלבול, בחילות וקשיים בשינה. מזדהים? כל אלו יעידו על כך שמה שאתם סובלים ממנו הוא מיגרנה ולא סתם עוד כאב ראש (אז אפשר גם לשחרר קצת מהכעס על הילדים או השכן שדווקא עכשיו החליט לשפץ את הגג).

כמו בכל תופעה רפואית, לאבחון המוקדם יש תפקיד חשוב בפתרון הבעיה. בקיצור, אל תתנו לעצמכם לסבול: אם אתם שמים לב שכאבי הראש שלכם מגיעים יותר מידי פעמים, נמשכים יותר מידי זמן, מלווים בתסמינים נוספים והכי חשוב – לא עוברים לאחר טיפול תרופתי, אולי זו מיגרנה. גשו לאבחן אצל רופא משפחה עוד היום.

Migpluscomp 1

מניעה, תרופות והפרשת אנדרופינים – כך תעשו זאת נכון

עד כה לא נמצאה תרופה שיעילה ב-100% לעצירת המיגרנה. עם זאת, מרבית התרופות פועלות יותר טוב אם נוטלים אותן בשלב הראשוני, בו מנסים למנוע את התפתחות המיגרנה. החדשות הרעות הן שנוצר מצב בו מכניסים לגוף חומרים תעשייתיים וסינטטיים מיותרים במהלך המיגרנה, ולעיתים אף סובלים רק מתופעות הלוואי בלי שום שיפור.

אז מה כן יעזור? מחקרים מראים כי הפרשת אנדורפינים הנובעת מפעילות גופנית נמרצת, מצחוק מתגלגל או אפילו מפעילות מינית יכולים לעזור ולתפקד כמשככי כאבים. בנוסף, גם הפחתת הסטרס כמרכיב מרכזי בחיים יכול לסייע ולהפחית את התדירות של המיגרנות. גם אם זה לא יעזור, תרוויחו חיים קצת פחות לחוצים. מה רע.

עוד כלי אפקטיבי בהתמודדות עם מיגרנות וכאבי ראש הוא נטילת תוספי תזונה. מגנוקס מיג פלוס למשל הוא תוסף תזונה שמכיל רכיבים טבעיים בלבד ובעזרתו אפשר לחזק את הגוף עם מרכיבים חיוניים כגון מגנזיום, ויטמיני B2 ו-B12 ותמצית הצמח חרצית ריחנית.

למה זה טוב? כי יעילותם של המרכיבים הללו במניעת מיגרנות, החלשת עוצמת התקפי מיגרנה או צמצום תדירותם הוכחה במחקרים קליניים רבים. בנוסף, נטילת מגנוקס באופן יום יומי לפני השינה יכולה להיטיב עם מי שסובל ממיגרנה באופן תדיר ולמנוע את ההתקף הבא.

בשורה התחתונה, מיגרנה וכאבי ראש לא חייבים להיות חלק מהחיים שלכם. נסו להירגע, ליטול תוספים טבעיים על בסיס יומיומי ולשחרר קצת אנדורפינים. באיזו דרך? את זה אנחנו משאירים לכם לבחור לבד. רק בריאות!

 

לינק לרכישה