סיפור אישי של לידור- אשנב

Fixbst

"שמי לידור פסמן ורציתי לספר על התהליך האישי שעברתי במכינת אשנב לפני כשלוש וחצי שנים , ובלימודים האקדמיים במכללה הטכנולוגית בבאר שבע, שהחלו בעקבותיה.
במהלך המכינה למדתי מקצועות בסיסיים, קורסי העשרה, וגם קורסים יותר חברתיים. בנוסף למקצועות הבסיסיים (מתמטיקה, עברית, וכו'), הרגשתי שניתנו לי כלים להתמודדות והעשרה אישית במהלך קורס קואצ'ינג שהיה במכינה.
מלבד הלימודים עצמם במכינה, הרגשתי שהצלחתי להגיע להכוונה מקצועית יעילה, ולאחר המכינה באמת התחלתי ללמוד מקצוע שעד היום אני לומד, ולקראת סופו, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.
במהלך המכינה והלימודים האקדמיים, הרגשתי שניתנה לי רשת של ביטחון. זה קרה בזכות השיחות האישיות עם המלווה האישית. הרגשתי שאם אני חושש ליפול אז יש לי עם מי לדבר ולשתף את הקשיים, וכמובן לקבל פידבקים ותמיכה כשצריך.
הרגשתי שככל שהמשכתי בדרכי, במסלול האקדמי, נהייתי מכוון יותר במטרותי האישיות, התבגרתי, התחזקתי, התחלתי להעריך ולאהוב את עצמי יותר.
בנוסף, עצם העובדה שעברתי את מכינת אשנב, נתנה לי הזדמנות לדלג על מכינה שהייתי אמור לעבור במכללה שבה אני לומד. הרגשתי שקיבלתי הזדמנות שנייה בחיים שלי, הזדמנות להתמודד מחדש עם קשיים ולנצח.
אני מרגיש שאני יכול להמשיך בחיים, להתקדם ולהרגיש שווה בין שווים.
בתור אדם שעבר משבר נפשי קשה בעברו, היום אני יכול להגיד שאנחנו בני אדם לכל דבר. יש בתוכנו כוחות שאנחנו לא מודעים להם באמת. לכן, אני חושב שאסור לנו לוותר לעצמנו.
אנחנו אמורים להעניק לעצמנו הזדמנות שנייה, לחיות את החיים בכוחות עצמנו, להתמודד מול קשיים לימודיים וחברתיים, לנצח את הסטיגמות, להשתלב בחברה כעובדים מן המניין, להתגאות במאמץ ובהתקדמות של חיינו האישיים!
מאחל שכל מי שקורא את זה ומרגיש שהוא במקום פחות טוב בחייו, שיבין שהתקווה קיימת, ונשאר לך לעשות רק את הצעד הדרוש כדי להביא את עצמך למקום המיועד לך, מקום טוב יותר!"

לידור - כולנו באשנב גאים בך, ושמחים בשבילך על המקום שבו אתה נמצא היום!

לפרטים נוספים>>