אחת ולתמיד: מה כולל ביטוח נוסעים לחו"ל?

אחד מסוגי הביטוחים האהובים ביותר על ישראליות וישראלים באשר הם הוא ביטוח נסיעות לחו"ל, בניגוד לפוליסות ביטוח אחרות המעלות בנו מיידית קונוטציות בלתי נעימות. אז רגע לפני שאתם שולפים את האשראי, כדאי לעצור לרגע ולסקור – מה בעצם כולל ביטוח לנוסעים לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל
בניגוד לפוליסות ביטוח אחרות המעלות בנו מיידית קונוטציות בלתי נעימות, דוגמת "משכנתא" או ביטוח רכב, במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל אנחנו לרוב שמחים ואפילו נרגשים לרכוש את הביטוח, כנראה מכיוון שפעולה זו מהווה חלק מההכנות לקראת טיסה לחו"ל – מאורע שמשמח את רובנו... בעוד ניתן לשמוע המלצות חמות לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לא רק מחברות הביטוח אלא מכל מי שאי פעם נאלץ להתמודד עם הוצאות רפואיות בחו"ל (כמו גם כל מי שמחזיק/ה בהיגיון בריא...), כדאי לעצור לרגע ולסקור – מה בעצם כולל ביטוח לנוסעים לחו"ל?

כיסוי הוצאות רפואיות בחו"ל עד גובה מסוים

כמובן שהמרכיב המרכזי והחשוב ביותר בכיסוי שמציעה פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, הוא זה של הוצאות רפואיות הצפויות לנו בחו"ל במידה ונחלה או נפצע, דוגמת הוצאות אשפוז, בדיקות רפואיות יקרות, קבלת תרופות וכו'. בעוד פוליסות שונות של הביטוח עשויות להציע כיסויים בגבהים ובתנאים שונים, העיקרון הבסיסי המנחה את כולן הוא זהה פחות או יותר – הפוליסה מציעה למחזיקים בה כיסוי עבור הוצאות רפואיות שונות עד לגובה מסוים, לרוב גובה של מאות אלפי דולרים, כך שברובם המכריע של המקרים לא נידרש להגיע למקסימום האפשרי. במידה ונפצעים או חולים בחו"ל ונזקקים לטיפול רפואי יקר, לאחר תקופה של כמה ימים או שבועות כאשר המצב יתייצב, פשוט נחזור לארץ ונמשיך לקבל כאן את הטיפול הרפואי המסובסד לו אנו רגילים.

הטסה לארץ, פינוי, חילוץ והצלה

מרבית הפוליסות של ביטוחי נסיעות לחו"ל כוללות גם סעיפים של חיפוש והצלה, במידת הצורך, כמו גם פינוי אווירי במקרים מסוימים והטסה מיוחדת לארץ, במידת הצורך. במקרה בו אנו מבצעים פעילות ספורטיבית אתגרית, דוגמת חופשת סקי, ייתכן וניאלץ להוסיף מעט כסף ולרכוש ביטוח נסיעות מורחב או מיוחד (אשר אינו אמור להיות יקר יותר משמעותית מביטוח הנסיעות ה"רגיל"), אך במקרים אלו הביטוח יממן גם פינוי אווירי במסוק, במידת הצורך, כמו גם כל הוצאה "יוצאת דופן" אחרת לה אולי נידרש.

כיסוי עבור מטען, עיכוב בטיסות ועוד

ברבות מהפוליסות הקיימות כיום של ביטוח נוסעים לחו"ל ניתן למצוא גם סעיפים שונים המכסים אותנו מפני הוצאות אשר אינן בהכרח קשורות ישירות לטיפולים רפואיים וכו'. לדוגמה, סעיפים המכסים אותנו מפני אובדן של הכבודה שלנו (או עיכוב בהגעתה ליעד אליו טסנו) או סעיף המבטיח לפצות אותנו במקרה והטיסה שלנו מתעכבת או מתבטלת. כלומר, ביטוח נסיעות לחו"ל כיום שואף לתת מענה לטווח רחב של בעיות מציקות אשר עלולות להתעורר במהלך טיסה ושהייה בחו"ל, החל מהפן הרפואי (בו קיים כאמור הפוטנציאל הגדול ביותר להוצאות גבוהות) ועד לפן הטכני של קבלת המזוודה בזמן. לתשובות לשאלות נפוצות היכנסו לדף המידע הבא. הכתבה בשיתוף כלל ביטוח המציעה פוליסת ביטוח חו"ל "מדיכלל עולמי" עם כיסויים בהתאמה אישית.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ