מיתוג מעסיק: מקום העבודה הוא כבר לא רק משכורת

מיתוג מעסיק הוא הכלי החזק של ארגונים לשמר את העובדים הקיימים ולמשוך כישרונות חדשים. בואו לקרוא קצת יותר על הנושא - ולדעת למה משכורת טובה כבר לא תספיק היום

Image 34

מיתוג מעסיק הוא הדרך האסטרטגית של בעלי עסקים, חברות וארגונים למשוך אליהם את המועסקים הטובים ביותר, לשמר אותם לאורך זמן ולמנוע מהם מלחפש את מקומם בארגון אחר. מיתוג מעסיק כיום הוא חלק בלתי נפרד מניהול המועסקים, ואם ארגון רוצה להצליח באמת ולא לאבד את המועסקים הטובים והמקצועיים שלו, זו הדרך לעשות זאת. אז בואו נדבר על מה זה באמת אומר, למה זה כל כך חשוב – ומי יכול לעזור לכם לעשות את זה כמו שצריך.

שלא יהיה לכם ספק: המועסקים הם לא פחות מהחמצן של העסק

המועסקים הם אלו שמניעים את התהליכים החשובים ביותר בארגון, הם מבצעים משימות שמצריכות מחשבה, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. כשהם אוהבים את הארגון שבו הם עובדים, את הא.נשים והמנהלים בו, הם הופכים לפרודוקטיביים ואמביציוזים ויצירתיים אף יותר. כדי שהמועסקים שלכם יגיעו למצב כזה, ובאמת ירצו לעשות את הדברים מכל הלב ומתוך רצון לתרום להצלחת החברה, הם צריכים להיות מאושרים, להרגיש מתוגמלים ולדעת שיש להם אוזן קשבת. שיש באלנס בין משימתיות לאנושיות. והיום – המשכורת היא לא מה שישאיר אותם בפנים.

פרודוקטיביות של מועסקים יוצרים, לא דורשים

מועסק פרודוקטיבי הוא מועסק שמבצע את כל משימותיו בזמן, על הצד הטוב ביותר, ברמת מקצועיות גבוהה תוך תקשורת מוצלחת בין קולגות, לקוחות או שותפים עסקיים. מועסק יעבוד ברמת פרודוקטיביות גבוהה כשסביבת העבודה שלו היא חיובית, תומכת ומעודדת את תהליכי העבודה ואת התוצאות הרצויות, ומצד שני מתגמלת על המאמצים הקשים, מאפשרת אפיקי קידום מקצועי ומציעה תנאים טובים שהופכים אותה למשתלמת עבורו. בסביבת עבודה כזו, המועסקים ירגישו מתוגמלים, מאושרים, לא יצברו שחיקה מהירה וירצו לתרום יותר להצלחה של הארגון. כך ארגון בעצם יוצר מועסקים שרוצים להיות חלק ממנו, שלא מסתכלים בכל דקה על השעון ובעצם יוצרים מועסקים שמתמסרים אל הארגון ומעניקים לו מהידע המקצועי שלהם, ולא רק בשביל הכסף.

האם כל עסק צריך מיתוג מעסיק?

התשובה היא שכל עסק שרוצה להצליח צריך מיתוג מעסיק. עסק שלא יפעיל אסטרטגיית מיתוג מעסיק, או שיפעיל אותה באופן לא נכון ללא התאמה לדרישות העבודה, למועסקים ולאופי הארגון, ימצא את עצמו בתהליך של נטישת מועסקים, בריחת מוחות כשרוניים והפסד של מומחים למתחרים. אובדן המועסקים הטובים יכול לעלות לארגון ברווחים במקרה הטוב, ובהפסדים כבדים ונטישת לקוחות במקרה הרע. מיתוג מעסיק הוא שם המשחק היום, ובלעדיו – לארגון יהיה קשה מאוד לשמר את המועסקים הקיימים שלו, ולמשוך אנשים חדשים ומוכשרים לעבודה.

למיתוג מעסיק יש יותר יתרונות ממה שזה נדמה

למיתוג מעסיק יש כמה יתרונות מובהקים שכל ארגון צריך היום כדי להצליח בתהליך שימור המועסקים וגיוס המועסקים החדשים:

יצירת מוניטין חיובי כמעסיק – כיום מועסקים בוחרים את המעסיקים שלהם ולא להפך, ולא מתפשרים על מקום העבודה שלהם. מיתוג מעסיק יספר את הסיפור של הארגון ויגרום למועמדים לבחור בארגון כמעסיק שלהם. כך הם ירצו להיות חלק ממנו בגלל המוניטין החיובי שיצר לעצמו הארגון כמעסיק.

שימור מועסקים קיימים – מועסקים טובים זה לא דבר מובן מאליו, בעיקר בעולם הכל כך תחרותי היום וגם בגלל המחסור הכבד בכוח אדם בכל התחומים. אם יש לכם מועסקים טובים, כאלה שאתם רוצים שיישארו בארגון לאורך זמן, מיתוג מעסיק הוא הדרך לשמר אותם. מיתוג מעסיק יאפשר לרענן את המועסקים ולמנוע שחיקה, ויגרום להם להיות נאמנים יותר לארגון. עובד כזה הוא עובד מאושר שרוצה להישאר ולתת מעצמו, וכזה שגם לא יחפש חלופות בקלות.

לא פוגעים בחוויה של מי שלא התקבל לעבודה – מגויסים טריים כמובן ישמחו על הקבלה לעבודה, אבל מה קורה לאנשים שלא עוברים ריאיון עבודה? גם כאן מיתוג המעסיק יכול למנוע פגיעה במוניטין של הארגון כמעסיק. מיתוג מעסיק נכון ימנע ממועסק פוטנציאלי שלא התקבל לעבודה לחוות חוויה שלילית בתהליך שעבר מול הארגון. זה חשוב, מפני שכיום גם המעגל הקרוב של אותו מועמד פוטנציאלי עשוי להיות מורכב ממועמדים אחרים, וחשוב לא לגרום לאף אחד להאמין שמדובר במעסיק בעל מוניטין שלילי.

גיבוש חברתי בין המועסקים – ניכור חברתי בתוך ארגון הוא לא סימן טוב ועשוי לגרום לאווירה לא נעימה ולשיתוף פעולה לא מוצלח בין מועסקים או בין מחלקות בתוך הארגון. מיתוג מעסיק יתרום לגיבוש בין המועסקים, ויהפוך את מקום העבודה למקום שנעים להיות בו.

תנו למומחים להוביל אתכם להצלחה: מיתוג מעסיק עם חברת  Brainnu

אם אתם כבר רוצים לעשות זאת, אל תעשו את זה לבד. חברת Brainnu היא חברת קריאייטיב שעוסקת באסטרטגיות שיווקיות לעסקים, ומתמחה בתחום מיתוג המעסיק. מדובר בחברת בוטיק שמלווה את סמנכ״לי הגיוס והמנכ״לים יד ביד לעבר האסטרטגיה הנכונה ביותר עבורם, מציעה להם רעיונות חדשים ודרכים נכונות לביצוע, מסייעת בפתרון בעיות בכל הנוגע לניהול מועסקים והעצמת מנהלים ותוביל את בניית מערך המיתוג שיהפוך אתכם למעסיק מבוקש ונחשק. החברה מאמינה בליווי אישי של כל לקוח ובמציאת פתרונות מותאמים לכל ארגון, לצרכיו וגם לאופי העבודה והמועסקים שלו – החל מהיכרות עם ההנהלה, המועסקים, תהליכי העבודה וגם הקבלה לעבודה, והדרכים שיעבדו עבור כל אלו כמכלול.

בקיצור: אל תתפשרו על האסטרטגיה שלכם

ארגונים וחברות לא יכולים להתפשר על איכות המועסקים כיום, כדי לעמוד בתחרותיות המאפיינת כיום את עולם העבודה. מיתוג מעסיק הוא תהליך של בניית אסטרטגיה נכונה, ביצוע שלה בשטח על ידי כל הדרגים תוך אמונה שלמה במטרה של התהליך, וגם הפקת לקחים במקרה הצורך.