הדרך החדשה והמיוחדת לטייל בחו"ל

כשם שיש אינספור יעדים על פני הגלובוס, כך יש שפע של דרכים לחוות ולהכיר אותם. חלק מהמטיילים אוהבים לטייל ברחבי העיר באירופה הקלאסית, אחרים ייהנו מטיול אקסטרים אנרגטי ויש גם מטיילים שנהנים פשוט לשכור רכב ולצאת לתור את מרחבי האינסוף. לצד הדרכים המהנות הללו, יש דרך מיוחדת במינה שתגרום לכם ליהנות מחוויה אחרת, שונה מכל מה שהכרתם – הפלגות באונייה. מה מיוחד בסגנון הטיול הזה ומה הוא טומן בחובו? בואו לגלות!

נעים להכיר: שייט באונייה

הפלגות באונייה הן לא טרנד חדש ואופנתי. בימים עברו הייתה זו הדרך היחידה להגיע ממקום למקום. עם השנים, ירד קרנו של סגנון ההפלגה הזה, בעיקר עם המצאת המטוסים – אך בשנים האחרונות, השייט על פני אוניית מסע חוזר להיות אפשרות מועדפת על פני מטיילים רבים. יש שפע של סגנונות שייט - החל משייט מסחרי המיועד לאלפי נוסעים ומציע מגוון פעילויות בידור, דרך אוניות אלגנטיות המציעות שייט יוקרתי ואינטימי ועד להפלגות מסע, הכוללות שייט ייחודי בו ניתן דגש מיוחד על יעדי השייט. מה מאפיין את סגנון השייט הזה? הנה כמה מאפיינים בולטים.

הים הוא היעד

בשונה מטיסה, האונייה היא לא אמצעי להגעה ממקום למקום – אלא יעד בפני עצמו. קשה לדמיין חוויה הדומה לרגע שבו אתם והים נפגשים לראשונה, סביבכם מרחבים כחולים והתחנה הראשונה בדרככם נגלית מהאופק. זוהי אחת הדרכים הנפלאות והמיוחדות ביותר לגלות יעדים חדשים. כל זאת מתבצע מתוך הנוחות המציעה לכם  אוניית המסע הכוללת גם - הרצאות מעשירות, פינות מנוחה, חדרים נעימים ומתקנים נוספים בהתאם לאונייה הנבחרת.

נגישות היא שם המשחק

חולמים על ביקור באיי יוון? רוצים לגלות את איטליה מזווית אחרת? להגיע אל יבשת אנטרקטיקה הקפואה, הפראית והנידחת? או אולי לחקור את מסתוריהם של איי שפיצברגן, על הטבע המפואר שלהם ובעלי החיים הייחודיים? הפלגות באונייה יאפשרו לכם להגיע לכל המקומות הללו ולעוד רבים אחרים. לא מעט יעדים על פני הגלובוס חסומים לגישה בכל דרך אחרת וניתן להגיע אליהם רק באמצעות שייט על ידי אוניות קטנות. אוניות משלחת ייעודיות, כאלה שמצוידות באמצעי הבטיחות הדרושים, מורשות לעגון ביעדי השייט הפראיים והמיוחדים ולכם ניתנת האפשרות הייחודית לבקר בהם מתוך  האונייה, בשילוב  הרצאות מרתקות על היעד מפי מדריכים מובילים.

אין צורך לארוז ולפרוק

בניגוד לטיולי כוכב, בהם אתם מוכרחים לגמוע מרחקים ארוכים כדי להגיע חזרה למלון בסוף יום עמוס טיולים. ובניגוד לטיולים הכרוכים במעבר מבית מלון אחד למשנהו בהתאם לקצב הטיול שלכם – האונייה מציעה לכם מקסימום נוחות ומאפשרת לכם לתור אחר יעדים רחוקים, כשבית המלון שלכם שט יחד איתכם. אין צורך לפרוק שוב את המזוודה, לדאוג לשירותי כביסה, לארוז מחדש ולדאוג לטיסות פנים או הסעות ברחבי היעד. האונייה מאגדת בתוכה את כל הנדרש עבורכם תוך כדי שיוט ומעבר  ממקום למקום, כשבינתיים אתם נהנים ממיטות רכות, קולינריה מצוינת ותוכנית מהנה.

חברה נעימה

כשאתם בוחרים בהפלגה על גבי אונייה, אתם בוחרים גם באפשרות להכיר אנשים חדשים בעלי תחומי עניין דומים לשלכם. כל זה נעשה באווירה נעימה ואינטימית, בניגוד לקרוזים ענקיים, השייט באוניות מסע נחשב לשקט ואינטימי. אין בו פעילויות בידור המוניות, קזינו או הופעות בידור מסוגים שונים – רק אתם, גלי הים, האונייה הנוחה והחברה האלגנטית המתלווה אליכם. כך אתם יכולים להכיר את חבריכם למסע, להחליף חוויות על היום שעבר, ליהנות יחד מארוחת ערב דשנה או ללגום כוס משקה בסוף יום טיולים ארוך, כשהשמש השוקעת והים הפתוח משמשים לכם כתפאורה נדירה.

הכתבה בשיתוף החברה הגיאוגרפית