סקר דרמטי: המירוץ לראשות עיריית חיפה

סקר דרמטי פותח מחדש את המירוץ לראשות העיר חיפה: אביהו האן עושה קפיצה גדולה ולמעשה כופה מירוץ משולש

Whatsapp Image 2024 02 08 At 1

אביהו האן, חבר המחנה הממלכתי ומקורבו של בני גנץ, מטפס בסקר חדש ב-70%. מערכת הבחירות לראשות עיריית חיפה סוערת ביותר עם 12 מועמדים שמתחרים על ראשות העיר. בסקר חדש ומקיף שערך השבוע דודי חסיד, מנכ"ל מכון KANTAR עולות שתי תובנות מעניינות:

מרוץ משולש – מתקיים מרוץ משולש חזק בין המועמדים אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים ומועמדו של בני גנץ לראשות העיר, דוד עציוני, סגנה לשעבר של קליש, ויונה יהב, ראש העיר לשעבר.

Whatsapp Image 2024 02 08 At 1
אביהו האן ובני גנץ

 

מהסקר עולה כי כמעט בוודאות יתקיים סיבוב שני: אף אחד מהמועמדים לא מתקרב ל-40% מהקולות, דבר שדרוש בשביל לנצח בסיבוב הראשון.

המועמדים זוכים לאחוזים הבאים – יונה יהב מציג 25% תמיכה, המהווים ירידה באחוזי תמיכה מהחודש הקודם, ואחריו דוד עציוני שנשאר על 16% תמיכה, אביהו האן ממוקם על 10.1% תמיכה שהם 11.4% מבעלי הדעה ומציג זינוק דרמטי בתמיכה לראשות העיר, כאשר פוטנציאל התמיכה בו גבוה עוד יותר.

דודי חסיד מסר: "זינוק דרמטי של כ-70% לאביהו האן במרוץ לראשות העיר. האן הוא המועמד עם המומנטום החזק ביותר שפותח מחדש את המרוץ על המקום השני"

ראשת העיר, עינת קליש ויעקב בורובסקי עומדים בסקר על 4.7% ו-5.8% תמיכה בהתאמה. יתר המועמדים נמצאים מתחת ל-2.7%

30% מתושבי חיפה טרם החליטו למי להצביע, כך שהמתלבטים ואחוזי ההצבעה שיהיו בעיר, הם שיכריעו את עתיד עיר חיפה.

דודי חסיד הוא מבכירי הסוקרים בישראל והסוקר של כאן 11 ורשת ב.

Whatsapp Image 2024 02 08 At 1
אביהו האן ובני גנץ

 

אביהו האן מסר בתגובה: "הסקר מתכתב עם התחושות שלנו בשטח, אנו מרגישים את ההתחזקות שלנו כל הזמן. לצערי מועמדים אחרים עושים שימוש במכוני סקרים עלומים ומנסים להטות את דעת הקהל באמצעות מניפולציות זולות. אנחנו נהייה הפתעת הבחירות, זה או ניצחון או אסון במקרה שחיפה תיפול שוב בידיים הלא נכונות חלילה.

אמת, לא קל בזמן מלחמה לעסוק בבחירות מקומיות, גם לי יש בן שמשרת כרגע, והראש והלב שלנו בחזית עם כל החיילים, החטופים, ועם המשפחות שאיבדו את היקר מכל. עדיין, חשוב לצאת ולהצביע כי הבחירות הקרובות ישפיעו על כמעט כל היבט של החיים שלנו

הציבור החיפאי מבין שבשביל להרים את חיפה ולהשיג תקציבים לפיתוח העיר, נדרש קשר טוב למשרדי הממשלה, ואני מודה לידידי בני גנץ על התמיכה בי.

אני סומך על החיפאיים שיצביעו למי שהציג עשייה מוכחת, שנלחם בתעשייה המזהמת ונלחם על שמירת ערכי הטבע בחיפה כבר שנים בהתנדבות, בזמן שאחרים הלכו לעשות לביתם. ברשימת הירוקים שאני עומד בראשה תמצאו אנשי מעש נטולי אינטרסים ששמים את חיפה לפני הכל."